ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÜRPRİZ VE HEDİYELERİ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü, bizler için çalışıp çabalayan, elinden geldiğince toplumun gelişmesi için koşturan eğitimciler ve aynı zamanda da  fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.
Türkiye’de 1981 yılından bu yana, her yıl 24 Kasım tarihi, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” ünvanını 11 Kasım 1928 tarihinde yaptığı toplantıda vermiş ve bu ünvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi ile de yayınlanarak resmileşmiş oldu.
Atatürk’ün 100. doğum yıldönümü olan 1981’de, “başöğretmen” olduğu günün ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmiş oldu.
Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar ve etkinlikler, 26 Kasım 1992 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşmektedir.

Öğretmenlik mesleğini icra edenleri onurlandırmak ve tüm dünya ülkelerine duyurmak için çeşitli  ve anlamlı etkinliklerin düzenlendiği Öğretmenler Günü pek çok ülkede 1994’ten beridir her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle doyasıya kutlanmaktadır.
5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin bir yıldönümüdür. Kendi kültürel ve tarihi özelliklerine, okul tatil günlerine göre çeşitli ülkelerde farklı tarihler Öğretmenler Günü olarak belirlenmiştir.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL HEDİYE VE SÜRPRİZLER

Öğretmenler çocuğunuzun geleceğini şekillendirmede ve hayatta başarılı bireyler yetiştirilmesinde çok önemli roller oynarlar. Öğretmenler günü kutlamaları için etkinlikler ve hediyeleşmeler, çocuğunuzun hayatında öğretmenlerin benzersiz katkılarını kutlamanın bir yoludur. Öğretmenler, gerçekleştirilen etkinlikleri ve öğrencilerin bu günü ev sahipliği yaptığı anlamlı  sürprizleri ve hediyeleri çok severler ve hep hatırlamak isterler. Çocuğunuzun öğretmenine daha yakın gelmesi ve güçlü bir bağ oluşturması için  güzel bir fırsat açısından öğretmenler gününün kutlanması önemlidir.
Öğretmenler Günü kutlamalarını unutulmaz kılmak için kolay ve eğlenceli fikirler arıyorsanız, aşağı inip yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Öğretmenler Günü Kutlama Fikirleri

 • En heyecan verici Öğretmenler Günü kutlama fikirlerinden biri, öğretmenlerinize hediye sunmaktır.
 • Yıllar önce okuldan ayrıldıysanız ve öğretmenlerinize hediye göndermek istiyorsanız, öğretmenlerinizin eski bir fotoğrafını sizinle ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte kullanın. Güzel bir çerçeve ile kombine edin. Öğretmenlerinizde nostaljiyi hissettirin. O güzel anılarınızı anmaktan mutluluk duyacaklardır.
 • Öğretmenler Günü hediyesi için ilginç bir fikir;  ipek laminant kapaklı şık bir defter sunmaktır. Aslında böyle bir defteri, kapak için kendi fotoğraflarınızı da ekleyerek kişiselleştirebilirsiniz.
 • Öğretmenlerin en çok işine yarayacak bir fikir derseniz; onların en çok kullanacağı ve ders materyallerini içine koyduğu bir çanta hazırlamaktır. Tabi ki bu çantayı fikirlerinizle süsleyebileceğiniz sizin, arkadaşlarınızın ve öğretmeninizin resimleri yer alabilecek şekilde hazırlamanızdır.
idefix_hediye_kartı
IDEFIX
 • Öğretmenler Günü için en popüler hediyelerden biri de, öğretmenlerinize çiçeği açan  hoş bir çiçek buketi. Öğretmenlerinizin sevilen ve değerli hissetmelerini sağlamak için sarı gerbera ve beyaz güllerden oluşan buket hediye edebilirsiniz. Kusursuz bir kombinasyon haline getirmek için yeşil dolgular içeren mor ve beyaz orkidelerden bir sepet seçebilirsiniz.Pembe zambak bir buket sadece Öğretmenler Günü’nde güzel dileklerini iletmek için idealdir. 
 • Öğretmenleriniz için özel bir gün olduğunu vurgulamak istiyorsanız; yeni ve eski öğrencilerle birlikte sınıfta, öğretmenler odasında ve koridorlarda süslemeler yapabilirsiniz.
 • Sınıfınızı süslemek için bir başka ilginç fikir, duvarlara farklı fotoğraf kolajları yapıştırmaktır. Gezi, sergi ve diğer okul etkinliklerinin fotoğraflarını seçmek iyi bir fikirdir. Bu, öğretmenlerin sizinle ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte olmanın tadını çıkardığı anları hatırlamakta yardımcı olacaktır.
 • Tebrik kartı yapmak harika bir fikir olacaktır. En sevdiğiniz öğretmeniniz için yazılmış bazı kişiselleştirilmiş takdir mesajı içeren bir selamlama kartı gerçekten harika bir öğretmenin gün hediyesi fikri olacaktır.
 • Bir başka popüler kişiselleştirilmiş öğretmenin gün hediyesi fikri, bir şiir yazarak onu en sevdiğiniz öğretmenine ayırmaktır. Yazdığınız şiir, öğretmeniniz için yürekten duyduğunuz takdiri açıkça ifade edecektir.
 • Ayrıca bazı eski karton kutuları kullanarak bir kalem standı hazırlayabilirsiniz. Bu görev çok basit, yapmanız gereken tek şey güzel bir renkli sayfa sarın ve çekici renkler ve parıltılarla süsleyin.
 • Öğretmenler Günü’nde öğretmeninize sunabileceği güzel bir resim veya bir kart hazırlayın. Öğretmeninizin övgüsüyle bazı dokunaklı kelimeleri karalamayı unutmayın. Özel olarak çocukların seçtikleri ev yapımı hediyeler veya hediyeler öğretmenin kalbinde özel bir yere sahiptir.

 • Çiçekler kelimelere göre daha güçlüdür. Bir kişinin sevdiği kişiye olan sevgisine veya saygısını açık bir şekilde ifade eder. Öyleyse, bu Öğretmen Günü alışverişe gidiyor ve öğretmeniniz için güzel bir buket satın alıyor. Mutlulukla seveceksiniz, çiçekler getirecek olursanız, bir vazo içinde olduklarından emin olun. Ve sınıfta onlar için bir yer olduğundan emin olun.
 • Sınıf kütüphanenizi büyütmede öğretmeninize yardımcı olun. Bu Öğretmenler Günü hediyesi üzerine öğretmen ya da diğer öğrenciler tarafından kullanılmak üzere sınıfta saklanabilecek bir ya da iki kitap.
 • Öğretmenler Gününe özel olarak çizilmiş resimler.
 • İlkokul öğretmenleri, sınıfları için yeni çocuk kitapları almayı daha çok severler. Çocuğunuzun en sevdiği ürünü satın alın ve içerideki kapağı imzalamasını sağlayın. Kitap, öğretmenin henüz sahip olmadığı bir kitap olursa daha hoş olacaktır.
 • Çocuğunuzu, öğretmenler gününün arifesinde özel bir kutlama için arkadaşlarınızla harika bir plan hazırlamaya teşvik edebilirsiniz. Öğretmenler için kutlama fikirleri ve öğretmenler için hazırlanan bazı eğlenceler günümüzde her öğretmenin kendisini özel hissetmesini sağlayabilir.

Öğretmenler Günü Hediye Fikirleri

Çocuğunuzun öğretmeninin mükemmel hediye bulma arayışı zor olabilir, ancak bir öğretmenin gününü aydınlatacak birçok öğe vardır. Herhangi bir eğitimcinin yüzüne bir gülümseme getirmeye eminiz emektar bu uygun fiyat önerilerini internetten inceleyin. Aşağıdaki yazılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İDEFİX 24 KASIM

 

 

 

Öğretmenlere Özel Öğretmenler Günü Kampanyanları

 

Doğum Günü Sürpriz ve Hediye Fikirleri Yazısı için tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir