EVLİLİK YIL DÖNÜMÜ HEDİYELERİ VE SÜRPRİZ FİKİRLERİ

EVLİLİK YIL DÖNÜMÜ SÜRPRİZ VE HEDİYE FİKİRLERİ

Düğün gününüzün mutluluğundan sonra siz ve eşiniz evliliğin güzel yolculuğuna başlar. Günlük hayatınızdaki sıradan ayrıntılardan bir eve ve muhtemelen çocuklara kadar her şeyi birlikte paylaşacaksınız. Her yıl birlikte büyüyeceksiniz ve evli bir çift olarak deneyiminiz ilişkinizi ve bağınızı güçlendirecektir. Kimsenin anlayamayacağı bir düzeyde birbirlerini tanımak. İyi ve kötülerin anılarla  birbiriniz için bir arada olacaksınız. Her evlilik yıl dönümü, bu eşsiz ilişkinin ve geçen yılın tüm hatıralarının kutlanmasıdır.
Yıllar geçtikçe hediye fikirleri listesi, daha modern yaşam standartlarımızı karşılamak için gelişti. Birçok çift, her yıl kendi hediye fikirlerini ortaya çıkarmak isterken, bazen geleneksel veya modern hediye önerilerini takip etmek de eğlenceli. İlk 15 yıldan sonra, geleneksel hediye fikirleri her beş yılda bir belirlenir ancak her yıl dönümü için modern hediyeler eklenir.
Kocanız veya eşiniz için bir hediye arıyorsanız veya mutlu bir çifti bu kişisel dokunuşla satın almak istiyorsanız, işimiz bitti! Her kilometre taşı yıl dönümü için bir sürü hediye ile, Yıl dönümü Düğün Takvimimizi ve Orijinal Gazetenizi de içeren kişisel hediyeler arasından seçim yapabilir ve bunları bellek yolundan aşağı yolculuğa çıkarabilirsiniz !

ÇOK POPÜLER EVLİLİK YIL DÖNÜM HEDİYESİ


Evliliklerinin ilk yıllarında çiftler için bir hediye bulmak nispeten basittir (evlilik hayatının temel özelliklerinden çoğunu hâlâ gerektirir), daha sonra evliliklerinde değerli ve değerli olacak uygun bir hediye düşüncesinin düşünülmesi daha zor .

Bir evlilik yıl dönümü vesilesiyle hediye verme, kökenlerini ortaçağda geçirir. Kutsal Roma İmparatorluğu’ndaki kocalar karısına, 25. yıldönümlerini işaretlemek için gümüş bir çelenk ve 50 yıllık evlilik yaşındayken bir altın çelenk vereceğiz.

1920’lerde, Amerikalı bir yazar olan Emily Post, yıldönümü temaları listesinin 1922’de yayınlanan “Etiquette” adlı bir kitapta bir yıldönümü vesilesiyle ne hediye vereceği konusunu çözmeye çalıştı.

1. YILDÖNÜMÜ FİKRİ

GELENEKSEL HEDİYE: . Yüksek kaliteli kağıda bir şiir veya aşk mektubu yazmak popüler bir fikirdir. Bir oyun, konser ya da bir spor karşılaşmasına bilet, eşinizin ne tercih ettiğine bağlı diğer seçeneklerdir. Sanat eseri ve kırtasiye kitapları da akıllıca hediyeler. Romantik bir yere uçak biletleri kesinlikle kağıt hediye gereksinimi yerine getirmek.

MODERN HEDİYE: 1. yıldönümü için modern hediye bir saattir. Bir duvar saati, masa saati veya bir saatiniz hak kazanacaktır. Ahşap, cam, ayna, vitray vb. Birçok farklı duvar saati çeşidi vardır: Saatler, elmas taklidi bir saatin Mickey Mouse’una kadar çeşitlilik gösterebilir.
DEĞERLİ TAŞLAR: Altın 1. yıl dönümü için geleneksel takı hediyesi ancak inci, pırlanta ve 1. evlilik yıl dönümü temsil eder. İnciler, diğer ispinozlara özgü olup istiridyeler, yumuşakçalar ve istiridyeler gibi türlerin içinde yaratılmıştır. Doğal ve kültürlü olmak üzere iki çeşit inci vardır.  İnciler uzun zamandır değerli bir malzeme ve 1 evlilik yıl dönümünde vermek için mükemmel bir hediye.
ÇİÇEK: Bir Hercai Menekşe  çok küçük, narin bir çiçektir. Bu, 1. evlilik yıl dönümünü mükemmel biçimde temsil eder. Bir tenekeci gibi, evliliğin başlangıcı çok hassas. Sağlam bir vakıf kurulduktan sonra büyüyebilir. Bir tencere saksı bitkisi çok uygun 1. yıl dönümü hediyesi.

2. YIL DÖNÜMÜ FİKRİ

GELENEKSEL HEDİYE:  Önerilen hediyeler ahşap bir saat, ahşap müzik kutusu, heykel veya muhtemelen yıl dönümü veya düğün gününüzden özel bir resim görüntülemek için ahşap bir resim çerçevesi kadar basit bir şey.
MODERN HEDİYE: Gümüş eşya,  yıl dönümü için modern bir hediye. Bazı gümüş fikri, bu özel fotoğrafı görüntülemek için bir vazo, gümüş sofralar veya gümüş bir resim çerçevesidir.
DEĞERLİ TAŞ: Safir çok sert bir taştır ve tarihi kutsal zamana dayanmaktadır. On Emir’ ün bulunduğu tabletlerin safirden yapıldığı düşünülmektedir. Yeryüzünün güneşi yansıtan ve gökyüzüne mavimsi renk veren büyük bir safir parçasına dayandığı da düşünüldü. Telif hakkı bilgeliği, kutsallığı, erdemi ve serveti sembolize etmek için safir kullandı. Önerilen safir hediyeler yüzük, kolye, küpeler, bilezikler içerir.
ÇİÇEK: Papatyalar  yıl dönümüyle ilişkili çiçeklerdir. Papatya sevgi, saflık, sadakat ve masumiyeti sembolize eder. Kadınlar her zaman çiçekleri beğenir, ancak beşinci yıl dönümü için papatya vererek ona geleneksel çiçek hediye araştırması için zaman ayırdığını gösterir.

3. YIL DÖNÜMÜ FİKİRLERİ

GELENEKSEL HEDİYE: Kalay veya Alüminyum dan yapılmış kolye, küpe gibi takılar  bir elmasa alternatif olarak nasıl? Bazı hediye fikirleri şunlardır: alüminyum saatler, kalay şamdan tutucuları, alüminyum müzik kutusu, tencere seti ve kalay veya alüminyum resim çerçeveleri.

MODERN HEDİYE:  Evlilik yıl dönümü ile ilgili olarak elmas modern bir hediye haline geldi. Elmas hediyeleri açıkçası geleneksel kalay veya alüminyum hediyelerden daha pahalıdır. Küpe, kolye, yüzük, kol düğmesi veya broş hepsi harika fikirlerdir.
DEĞERLİ TAŞLAR: Elmaslar yeryüzündeki en kuvvetli ve en dayanıklı maddelerdir. Elmaslar, nişan yüzükleri için en popüler seçenektir ve gerçek sevginin simgesi haline gelmiştir. Elmasların, kabuslara, fobilere, zehirlere, çılgınlıklara, büyücülük ve şeytani sahiplenmeye karşı koruma gibi zamanla elmasların çeşitli güçleri olduğu düşünülüyordu. Popüler inancın aksine, elmaslar daima renksiz değildir. Pembe, yeşil, kırmızı, mavi, sarı ve hatta siyah renk tonlarına sahip olabilirler. Dünyadaki en ünlü elmas Hope elmas.
ÇİÇEK: yılların getirdiği olgun bir evliliğin simgesi olan nergis. Bu çiçek neşe, neşe ve mutluluğu temsil eder. 10. evlilik yıl dönümünü kutluyorsanız, şüphesiz eşinizle bu duyguları yaşarsınız. Saksı dondurulmuş bir bitki ya da 10 adet nergis  buketi, duygularınızı ifade etmek için mükemmel bir yoldur.
Yıldönümü yıllar geleneksel ve çağdaş hediyelerle sembolize edilmiş olmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu kez de onlarla ilişkili bir çiçek, renk ve taş vardır. Evlilik yılları 1 ile 25 arasında, daha sonra her 60 yıldönümüne kadar her 5 yılda ilişkili olan değerli taşlar, American Gem Trade Association tarafından Değerli Taşlarla İlgili Bilgi El Kitabı’nda yayınlanır. Bazı ülkelerde, diğer ülkeler belirli yıldönümü yıllarında farklı bir değerli taş önerdiler, bu nedenle bu değerli taşlar tablonuzda özetlendi.
Farklı evlilik yıllarının renkleri ve çiçeği de genellikle ilişkilidir, ancak bu kaynağa bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, genellikle, gül bir kadının güllere taparsa ve genellikle gölgesi yıldönüm yılına bağlı renkle eşleştirilebiliyorsa, herhangi bir yıldönümünde mükemmel bir yer olarak kabul edilir.
Her yıldönümü yılıyla ilişkili olan tüm geleneksel ve çağdaş temaları ayrıntılarıyla anlatan bir tablo derledik. Sevdiklerinize veya bir çift için uygun bir yıldönümü hediyesi düşünürken size rehberlik etmek için masanın altındaki bilgiler de var.

 

 

Evlilik yıldönümü vakti

Geleneksel Tema

Modern Tema

Renk

Değerli taş

Yıldönümü Hediye Önerileri

1. Yıl

kâğıt

 

saatler

Altın; Sarı

Altın Takılar (taş belirtilmemiştir)

Alternatif Taş: Peridot; inci

Buraya TIKLAYIN

2. yıl

Pamuk

 

Çin

 

Kırmızı

lâl

Yedek Taş: Gül Kuvars

Buraya TIKLAYIN

3. yıl

Deri

 

Kristal cam

yeşim; Beyaz

inci

Alternatif Taş: Aytaşı; Kristal;yeşim taşı

Buraya TIKLAYIN

4. Yıl

Keten; Ipek (İngiltere)

Meyve / Çiçekler (ABD)

 

Aletler (elektrikli)

Mavi; Yeşil

Mavi Topaz

Yedek Taş: Mavi Zirkon; Ametist

Buraya TIKLAYIN

5. Yıl

Ahşap

gümüş takımlar

Mavi; Pembe; Turkuaz

 

Safir

Yedek Taş: Pembe Turmalin; Gül kuvartzı; Turkuaz

Buraya TIKLAYIN

6. Yıl

Şeker (İngiltere)

Demir (ABD)

 

Ahşap

Mor; Beyaz; Turkuaz

Ametist

Alternatif Taş: Garnet; Turkuaz

Buraya TIKLAYIN

7. Yıl

Yün (İngiltere)

Bakır (ABD)

 

Pirinç; Masa Setleri

 

Sarı; Beyaz kapalı

Oniks

Yedek Taş: Sarı Safir; Bakır;Lapis Lazuli

Buraya TIKLAYIN

8. Yıl

Tuz (İngiltere)

Bronz; Çömlekçilik (ABD)

 

Keten; Dantel

 

 

Bronz

Turmalin

Alternatif Taş: Tanzanit; Bronz;Aventurine

Buraya TIKLAYIN

9. Yıl

Bakır (İngiltere)

Söğüt; Çömlekçilik (ABD)

 

Deri

 

Terracotta

Lapis Lazuli

Alternatif Taş: Kaplan Göz;Andalüzit

Buraya TIKLAYIN

10. Yıl

Kalay (ABD ve İngiltere)

Alüminyum (ABD);

 

Pırlanta Takılar

 

Gümüş; Mavi

Elmas

Yedek Taş: Kristal; Oniks; Yeşil turmalin

Buraya TIKLAYIN

11. Yıl

Çelik

 

Moda Mücevherler;Aksesuarlar

Turkuaz

Turkuaz

Yedek Taş: Hematit

Buraya TIKLAYIN

12. Yıl

Keten; Ipek (İngiltere)

Ev Dekoru (ABD)

 

inciler

 

İstiridye-Beyaz

yeşim taşı

Alternatif Taş: Agate; İnci; Garnet;tsavorite

Buraya TIKLAYIN

13. Yıl

 

Dantel

 

 

Tekstil; kürkler

 

 

Beyaz

sitrin

Alternatif Taş: Aytaşı; Malakit;Opal

Buraya TIKLAYIN

14. Yıl

Fildişi veya fil

 

Altın takı

 

 

Fildişi

Opal

Alternatif Taş: Fildişi; Altın;Künzit; Moss Agate

Buraya TIKLAYIN

15. Yıl

Kristal

 

Saatler

 

Kırmızı

yakut

Alternatif Taş: Rhodolite; Mavi safir

Buraya TIKLAYIN

16. Yıl

gümüş takımlar

 

 

Gümüş

Peridot

Alternatif Taş: Akuamarin; Altın Topaz

Buraya TIKLAYIN

17. Yıl

Mobilya

 

 

Sarı

Alternatif Taş: Ametist;sitrin; Pembe turmalin;İzlemek

Carnelian

Buraya TIKLAYIN

18. Yıl

Porselen

 

Mavi

Kedinin gözü

Alternatif Taş: Opal; Akuamarin

Buraya TIKLAYIN

19. Yıl

Bronz

 

Bronz

Akuamarin

Yedek Taş: Topaz; Golden Beryl

Buraya TIKLAYIN

20. Yıl

Çin

 

Platin

 

Zümrüt

Yedek Taş: Platin

Zümrüt yeşili; Beyaz

 

Buraya TIKLAYIN

21. Yıl

Pirinç; Nikel

Portakal

Iolite

Buraya TIKLAYIN

22. Yıl

Bakır

Yeşil

Spinel

Buraya TIKLAYIN

23. Yıl

Gümüş tabak

Gümüş

İmparator Topaz

Yedek Taş: Safir

Buraya TIKLAYIN

24. Yıl

Opal (ABD)

 

Müzik Enstrümanları

Lavanta

Tanzanite

Buraya TIKLAYIN

25. Yıl

Gümüş

Gümüş

Gümüş takı (özel taş yok)

Buraya TIKLAYIN

26. Yıl

Resimler

NA

NA

Buraya TIKLAYIN

27 Yıl

Heykeller

NA

NA

Buraya TIKLAYIN

28. Yıl

Orkide

Lavanta

Alternatif Taş: Ametist;

Orkide Turmalin

Buraya TIKLAYIN

29’uncu Yıl

Mobilya

NA

NA

Buraya TIKLAYIN

30. Yıl

inci

 

Elmas

Yeşil

inci

Alternatif Taş: Elmas; yeşim taşı

Buraya TIKLAYIN

35. Yıl           

Mercan (ABD ve İngiltere);

Jade (ABD)

yeşim taşı

 

Mercan

Zümrüt

Alternatif Taş: Mercan; yeşim taşı

Buraya TIKLAYIN

40. Yıl

yakut

Kırmızı

yakut

Buraya TIKLAYIN

45. Yıl

Safir

Mavi

Safir

Alternatif Taş: Alexandrite

Buraya TIKLAYIN

50. Yıl

Altın

 

Altın

Altın (özel taş yok)

Yedek Taş: Altın veya İmparator Topaz

Buraya TIKLAYIN

55. Yıl

Zümrüt

 

Zümrüt yeşili

Alexandrite

Yedek Taş: Zümrüt

Buraya TIKLAYIN

60’inci Yıl

Elmas

Elmas-Beyaz

Elmas

 Buraya Tıklayınız

 

ÖĞRETMENLERİMİZE HEDİYE FİKİRLERİ YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir