EVLİLİK YIL DÖNÜMÜ HEDİYELERİ VE SÜRPRİZ FİKİRLERİ

EVLİLİK YIL DÖNÜMÜ SÜRPRİZ VE HEDİYE FİKİRLERİ

Düğün günü mutluluğundan sonra eşler evliliğin güzel yolculuğuna başlar. Günlük hayatınızdaki sıradan ayrıntılardan bir eve ve muhtemelen çocuklara kadar her şeyi birlikte paylaşacaksınız. Her yıl birlikte büyüyeceksiniz ve evli bir çift olarak deneyiminiz ilişkinizi ve bağınızı güçlendirecektir. Kimsenin anlayamayacağı bir düzeyde birbirlerini tanımak. İyi ve kötülerin anılarla  birbiriniz için bir arada olacaksınız. Her evlilik yıl dönümü, bu eşsiz ilişkinin ve geçen yılın yada yılların tüm hatıralarının kutlanmasıdır.
Yıllar geçtikçe hediye fikirleri listesi, daha modern yaşam standartlarımızı karşılamak için gelişebilmektedir. Birçok çift, her yıl kendi hediye fikirlerini ortaya çıkarmak isterken, bazen geleneksel veya modern hediye önerilerini takip etmek de eğlenceli ve anlamlı yolları seçmektedir. İlk 15 yıldan sonra, geleneksel hediye fikirleri her beş yılda bir belirlenir ancak her yıl dönümü için modern hediyeler eklenir.
 

ÇOK POPÜLER EVLİLİK YIL DÖNÜM HEDİYESİ


Evliliklerinin ilk yıllarında çiftler için bir hediye bulmak nispeten kolaydır , daha sonra evliliklerinde değerli olacak uygun bir hediye düşüncesinin düşünülmesi daha zor .

Bir evlilik yıl dönümü vesilesiyle hediye verme, kökenlerini ortaçağda geçirir.  Roma İmparatorluğu’ndaki kocalar karısına, 25. yıldönümlerini işaretlemek için gümüş bir çelenk ve 50 yıllık evlilik yaşındayken bir altın çelenk vereceğiz.

1920’lerde, Amerikalı bir yazar olan Emily Post, yıldönümü temaları listesinin 1922’de yayınlanan “Etiquette” adlı bir kitapta bir yıldönümü vesilesiyle ne hediye vereceği konusunu çözmeye çalıştı.

Eğer hemen hediye alayım diyorsanız, size tavsiyem öncelikle aşağıda belirtilen ürünlerde güncel indirimleri yakalayarak sevdiklerinize güzel zamanlar yaşatmandır.

AŞAĞIDAKİ TREND MARKALARA TIKLAYARAK UYGULANAN EN GÜNCEL İNDİRİMLERİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ…

1. YILDÖNÜMÜ FİKRİ

GELENEKSEL HEDİYE: . Yüksek kaliteli kağıda bir şiir veya aşk mektubu yazmak popüler bir fikirdir. Bir oyun, konser ya da bir spor karşılaşmasına bilet, eşinizin ne tercih ettiğine bağlı diğer seçeneklerdir. Sanat eseri ve kırtasiye kitapları da akıllıca hediyeler. Romantik bir yere uçak biletleri kesinlikle kağıt hediye gereksinimi yerine getirmek.

MODERN HEDİYE: 1. yıldönümü için modern hediye bir saattir. Bir duvar saati, masa saati veya bir saatiniz hak kazanacaktır. Ahşap, cam, ayna, vitray vb. Birçok farklı duvar saati çeşidi vardır: Saatler, elmas taklidi bir saatin Mickey Mouse’una kadar çeşitlilik gösterebilir.
DEĞERLİ TAŞLAR: Altın 1. yıl dönümü için geleneksel takı hediyesi ancak inci, pırlanta ve 1. evlilik yıl dönümü temsil eder. İnciler, diğer ispinozlara özgü olup istiridyeler, yumuşakçalar ve istiridyeler gibi türlerin içinde yaratılmıştır. Doğal ve kültürlü olmak üzere iki çeşit inci vardır.  İnciler uzun zamandır değerli bir malzeme ve 1 evlilik yıl dönümünde vermek için mükemmel bir hediye.

ÇİÇEK: Bir Hercai Menekşe  çok küçük, narin bir çiçektir. Bu, 1. evlilik yıl dönümünü mükemmel biçimde temsil eder. Bir tenekeci gibi, evliliğin başlangıcı çok hassas. Sağlam bir vakıf kurulduktan sonra büyüyebilir. Bir tencere saksı bitkisi çok uygun 1. yıl dönümü hediyesi.

2. YIL DÖNÜMÜ FİKRİ

GELENEKSEL HEDİYE:  Önerilen hediyeler ahşap bir saat, ahşap müzik kutusu, heykel veya muhtemelen yıl dönümü veya düğün gününüzden özel bir resim görüntülemek için ahşap bir resim çerçevesi kadar basit bir şey.
MODERN HEDİYE: Gümüş eşya,  yıl dönümü için modern bir hediye. Bazı gümüş fikri, bu özel fotoğrafı görüntülemek için bir vazo, gümüş sofralar veya gümüş bir resim çerçevesidir.
DEĞERLİ TAŞ: Safir çok sert bir taştır ve tarihi kutsal zamana dayanmaktadır. On Emir’ ün bulunduğu tabletlerin safirden yapıldığı düşünülmektedir. Yeryüzünün güneşi yansıtan ve gökyüzüne mavimsi renk veren büyük bir safir parçasına dayandığı da düşünüldü. Telif hakkı bilgeliği, kutsallığı, erdemi ve serveti sembolize etmek için safir kullandı. Önerilen safir hediyeler yüzük, kolye, küpeler, bilezikler içerir.
ÇİÇEK: Papatyalar  yıl dönümüyle ilişkili çiçeklerdir. Papatya sevgi, saflık, sadakat ve masumiyeti sembolize eder. Kadınlar her zaman çiçekleri beğenir, ancak beşinci yıl dönümü için papatya vererek ona geleneksel çiçek hediye araştırması için zaman ayırdığını gösterir.

3. YIL DÖNÜMÜ FİKİRLERİ

GELENEKSEL HEDİYE: Kalay veya Alüminyum dan yapılmış kolye, küpe gibi takılar  bir elmasa alternatif olarak nasıl? Bazı hediye fikirleri şunlardır: alüminyum saatler, kalay şamdan tutucuları, alüminyum müzik kutusu, tencere seti ve kalay veya alüminyum resim çerçeveleri.

MODERN HEDİYE:  Evlilik yıl dönümü ile ilgili olarak elmas modern bir hediye haline geldi. Elmas hediyeleri açıkçası geleneksel kalay veya alüminyum hediyelerden daha pahalıdır. Küpe, kolye, yüzük, kol düğmesi veya broş hepsi harika fikirlerdir.
DEĞERLİ TAŞLAR: Elmaslar yeryüzündeki en kuvvetli ve en dayanıklı maddelerdir. Elmaslar, nişan yüzükleri için en popüler seçenektir ve gerçek sevginin simgesi haline gelmiştir. Elmasların, kabuslara, fobilere, zehirlere, çılgınlıklara, büyücülük ve şeytani sahiplenmeye karşı koruma gibi zamanla elmasların çeşitli güçleri olduğu düşünülüyordu. Popüler inancın aksine, elmaslar daima renksiz değildir. Pembe, yeşil, kırmızı, mavi, sarı ve hatta siyah renk tonlarına sahip olabilirler. Dünyadaki en ünlü elmas Hope elmas.

ÇİÇEK: yılların getirdiği olgun bir evliliğin simgesi olan nergis. Bu çiçek neşe, neşe ve mutluluğu temsil eder. 10. evlilik yıl dönümünü kutluyorsanız, şüphesiz eşinizle bu duyguları yaşarsınız. Saksı dondurulmuş bir bitki ya da 10 adet nergis  buketi, duygularınızı ifade etmek için mükemmel bir yoldur.
Yıldönümü yıllar geleneksel ve çağdaş hediyelerle sembolize edilmiş olmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu kez de onlarla ilişkili bir çiçek, renk ve taş vardır. Evlilik yılları 1 ile 25 arasında, daha sonra her 60 yıldönümüne kadar her 5 yılda ilişkili olan değerli taşlar, American Gem Trade Association tarafından Değerli Taşlarla İlgili Bilgi El Kitabı’nda yayınlanır. Bazı ülkelerde, diğer ülkeler belirli yıldönümü yıllarında farklı bir değerli taş önerdiler, bu nedenle bu değerli taşlar tablonuzda özetlendi.

Farklı evlilik yıllarının renkleri ve çiçeği de genellikle ilişkilidir, ancak bu kaynağa bağlı olarak değişir. Bununla birlikte, genellikle, gül bir kadının güllere taparsa ve genellikle gölgesi yıldönüm yılına bağlı renkle eşleştirilebiliyorsa, herhangi bir yıldönümünde mükemmel bir yer olarak kabul edilir.
Her yıldönümü yılıyla ilişkili olan tüm geleneksel ve çağdaş temaları ayrıntılarıyla anlatan bir tablo derledik. Sevdiklerinize veya bir çift için uygun bir yıldönümü hediyesi düşünürken size rehberlik etmek için aşağıdaki hediye kanallarını da düşünebilirsiniz.
ÖĞRETMENLERİMİZE HEDİYE FİKİRLERİ YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir