2018 YILI YENİ ÇIKAN D&R KİTAPLARI

2018 YILI D&R KİTAPLARI

D&R 2018 yılına da oldukça iddialı ve muhteşem eserlerle giriyor. Birçok yeni kitap okuyucularını bekliyor. Üstelik internetten alışverişlerde harika fırsatlar :
    • 40 Yayınevinde %40’a Varan İndirim 

 

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!               
İşte sizin için derlediğimiz kitaplar ve tanıtım bilgileri …

Daha fazla kitap görebilmek , D&R ürünlerini satın almak ve diğer yeni çıkan eserleri de incelemek için tıklayınız..

 

 

1.Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Yazar: İlber Ortaylı
Yayınevi : Kronik Kitap
 İnce Kapak
23,40 TL

SATIN AL

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

“Tarihin akışını değiştiren, ona mührünü vuran veya büyük tehlikelere mâni olan liderlere her memlekette rastlamak mümkün değildir. Atatürk dünya tarihinin nadiren gördüğü bir dehadır. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, hiçbir mağlup milletin direniş göstermediği zamanda siviller ve askerlerle dünyaya meydan okumuştur.”
-İLBER ORTAYLI-
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı, evvela imparatorluğu dirilten nesil olan 1880’liler kuşağı, Balkan coğrafyası ve Mustafa Kemal’in aile kökeni ile başlıyor.
Akabinde Atatürk’ün askeri eğitimi, Manastır yılları, Milliyetçilikler Dönemi, İttihat ve Terakki, II. Abdülhamid, Enver Paşa, Ziya Gökalp, Trablusgarb, Balkan Savaşları ve Sofya yıllarıyla devam ediyor.
Ordumuzun İtilaf devletleriyle sekiz cephede mücadele ettiği Birinci Dünya Savaşı, kutlu zaferlerimiz Çanakkale ve Kutü’l Amâre, Mondros, son padişah Vahideddin, bir milletin ve ülkenin ölüm fermanı olan Sevr…
Tüm detaylarıyla Milli Mücadele dönemi, 23 Nisan 1920 ve sonrasında muhalefete rağmen verilen Kurtuluş Savaşı, İnönü Muharebeleri, Lozan Konferansı, Büyük Taarruz ve Cumhuriyet’e giden yol…
Saltanat ve hilafet tartışmaları, Lozan, On İki Ada, mübadele, Osmanlı’dan kalan borçlar, Musul ve yakın tarihin en önemli meselesi olan inkılablar…
Son olarak kişisel özellikleriyle, dünyada, anılarda, hafızalarda kalan izleriyle modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk…
İlber Ortaylı bu ilk biyografisinde yaşamının tüm yönleriyle büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü anlatıyor. Türk tarihçiliğine hiç unutulmayacak ve sürekli başvurulacak bir rehber kitap daha kazandırıyor…
(Tanıtım Bülteninden)
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 480
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2018
Baskı Sayısı : 1.Basım

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

 

2. Kukla

Yazar: Daniel Cole
Çevirmen: Ali Sinan Çulhaoğlu
Yayınevi :Pegasus

 İnce Kapak

 27,30 TL
SATIN AL

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

Altı kurbanın vücudundan farklı parçaları kesen bir seri katil, bu parçaları bir araya dikerek korkunç bir ceset meydana getirir. Basının “Kukla” adını verdiği bu ceset yüzünden tüm ülke ayağa kalkar ve kısa bir süre sonra başka bir sarsıcı haber gelir: Katil, altı kişinin daha isminin bulunduğu bir liste hazırlamış, onları hangi tarihte öldüreceğini de listeye eklemiştir. Dahası, vakayı inceleyen Dedektif William Fawkes’un adı da listede son sıradadır.
 
TÜM GAZETELER VE HABER KANALLARI “KUKLA CİNAYETİ”YLE ÇALKALANIYOR.
 
Bir sonraki cinayet gerçekleşmeden katili yakalaması gereken Dedektif William Fawkes ve meslektaşı Dedektif Emily Baxter’ın omuzlarında şimdi çok büyük bir yük vardır: Fawkes ve Baxter katilin bir sonraki adımını hata yapmadan hesaplamaya çalışmalıdır. Ancak cinayetlerin ardında Fawkes’un karanlık geçmişinden izler bulunduğu fark edilince oyunun seyri tamamen değişir…
 
TİK TAK ÖLÜM LİSTESİ HAZIR VAKİT DARALIYOR…
 
 
“Şeytani fikirlerle dolu.”
-Mason Cross-
 
“Kara mizah yüklü bir gerilim.”
-Booklist-
 
“Daha ilk sayfada farkını ortaya koyan bir roman.”
-Peter Robinson-
 
“Okurken nefes nefese kalacaksınız…”
-M. J. Arlidge-
 
“Tüyler ürperten bir sonla taçlandırılmış, asla hız kesmeyen bir polisiye.”
-Sophie Hannah-
 
“Daniel Cole ilk kitabıyla gerçek bir yıldız olduğunu ispatladı. Ölümcül bir aksiyona ve keskin virajlara hazırlıklı olun.”
-Simon Toyne-
 
“Bu kitap beni kısa sürede ele geçirdi… Son sayfaya gelene kadar nabzım yavaşlamadı.”
-NetGalley Reviewer-
 
“Bağımlılık yaratan karakterleriyle bugüne kadar okuduğum en iyi çıkış romanı.”
-Rachel Abbott-
 
“Gelgitlerle dolu, gerilim öğeleriyle okuyucuyu şaşırtan müthiş bir kitap.”
-NetGalley Reviewer-
 
“Bu şaheseri okuduğum için kendimi şanslı sayıyorum.”
-Linwood Barclay-
 
Se7en filmini sevdiyseniz bu romana da bayılacaksınız.”
-M. J. Arlidge-
 
“Sıradışı bir akışı ve olağanüstü, cesur karakterleri olan bu kitabı büyük bir iştahla okudum. Karanlık, tahrik edici ve beklenmedik anlarda da mizahi olabilen kitapları seviyorsanız Kukla tam size göre.”
-Gregg Hurwitz-
 
“Bu kitap daha ilk sayfada bombayı patlatıyor: Bir ceset ve kimliği belirsiz altı kurban. Ve bu sadece bir başlangıç! Hayal bile edemeyeceğiniz kadar kurnaz ve sapkın bir seri katille sınanmaya hazırlanın.”
-David Jackson-
 
“Delicesine bağımlılık yapıyor! Akıl almaz dolambaçlarla dolu Kukla’ya takılıp kalmamak imkânsız.”
-Lisa Hall-
 
“Bu kitap tüm kusurlarıyla çırılçıplak karşımızda duran gerçekçi karakterlerin, müthiş bir temponun ve zekice detayların bir araya gelmesiyle yaratılmış. Daniel Cole, polisiye roman hayranlarının vazgeçemeyeceği yepyeni bir ses.”
-Ali Land-
 
“Birinci sınıf bir kurguyla örülmüş, kalıpları yıkan bir polisiye.”
-Emlyn Rees-
 
“Daniel Cole’un kara mizahla dolu ilk romanı, dedektif romanı türünde bir klasik olmaya aday.”
-Library Journal-
 
“Çok güçlü bir olay örgüsüne sahip… Daniel Cole gizemli bir katil yaratarak romanın tansiyonunu hep üst düzeyde tutmayı başarmış.”
-Publishers Weekly-
 
“Daniel Cole, Kukla gibi iddialı bir roman yazarak ne kadar cesur olduğunu ispatladı. Yalnızca birinci kalite gerilim romanları sizi Harikalar Diyarı’na götürmeyi başarır. İşte bu rahatsız edici roman da onlardan biri.”
-John Hart-

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

(Tanıtım Bülteninden)
 
Kitap Editörü : Gizem Aldoğan 
Sayfa Tasarım : Cansu Gümüş
Hamur Tipi : 2. Hamur
İlk Baskı Yılı : 2018
Baskı Sayısı : 1. Basım
Sayfa Sayısı : 416
Orijinal Adı : Ragdoll

3. El Vedud

Yazar: Tuğçe Işınsu
Yayınevi : Feniks Kitap
19,50 TL   

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

Bu kitapta sana ışık tutacak yollar var. Dualar, ritüeller, uygulamalar, ışık olacak yöntemler… Arınma yollarından aşka, şifa dualarından seni derinleştirecek formüllere, bereket çalışmalarından doğru enerjilere yaşamını kolaylaştıracak, seni frekans olarak yükseltecek yolları denediğinde, kapıları açmanı umuyorum. Her sayfasıyla bir adım atacağın, bir dönüşüm elde edeceğin, dileğine seni yaklaştıracak bir kitap olsun dilerim (ve öyle de oldu). Kitaptaki gül kokusu senin ilhamın olsun bu yolda, senin için hazırladığım bu kitap senin dönüşümün olsun. Dileğini tutup duanı oku, elindeki şifa enerjisini aç ve hazır olduğunda kitapta bir sayfada dur elinle. Niyet et. O gün, o senin sayfandır… Kalbine Allah’ı koy ve unutma: O sana şah damarından da yakın. Dua ve Sevgiyle…
(Tanıtım Bülteninden)

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

 
Hamur Tipi : 2. Hamur
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Sayfa Sayısı : 320

 

4. Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi

Yazar: Ece Temelkuran
Yayınevi :Karakarga
9,60 TL

İki kanatlı ve iki ayaklı bir canlı bize hem özgürlüğü, serüvenciliği ve mutluluğu, hem de yuva rahatlığını, güveni ve nikbinliği hissettiriyor. Kalabalığın ve gürültünün içinde sesi kısılmış, yolunu zaman zaman kaybetmiş olsa da, hem gökte hem de yerde umudu tazeleme işçiliğine devam ediyor.

Yazar, hiç var olmamış şakacı, hüzünlü, neşeli, melankolik, çilekeş kuşlar tasavvur ediyor. Çizer de onlara formlarını, renklerini giydiriyor.

Ece Temelkuran ve M.K. Perker, aynı gökyüzünün altından bize bir kuş ağacı gönderiyorlar; berrak bir gökyüzü ve neşeli topraklar istiyorsak eğer, hayal etmenin hakkı da verilsin diye.

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 136

 

5.Gençler için Görgü ve Zarafet

Yazar: Gökhan Dumanlı
Yayınevi :

Genç Destek

9,00 TL

 

Zarafet, görgü ve nezaket hayatı kolaylaştırmakla kalmaz, sosyal ilişkilerden kariyer yolculuğuna kadar yaşamın her alanında güç kazandırır, fark yaratır.
Zarafet Akademi’nin kurucusu Gökhan Dumanlı’nın öğrenciler için kaleme aldığı ZARAFET VE GÖRGÜ  adlı kitabı, kendine güveni tam, başarılı, saygın, örnek gösterilen ve nezaket sahibi bireyler olmaları yolunda gençlere rehberlik edecek değerli bir kaynak.
Görgü ve zarafetin içini dolduran öğeler sadece belli zamanlarda uygulanması gereken kurallar değil, sabah gözümüzü açtığımız andan gece uykuya çekildiğimiz saate kadar aile içinde, okulda, sokakta, başkalarının evlerinde, ortak kullanıma açık yerlerde, kısacası her an hayatımızın düzenine hâkimdir ve bütün alanları kapsar.
Görgü ve zarafet kuralları kolay öğrenilebilir, rahatlıkla benimsenerek uygulanabilir. Görgü ve zarafet saygıyla başlar Sana yapılmasını istemediğin şeyleri, başkalarına yapma…
İşte temel prensip bu…
Saygı, gelecek nesillerin doğal parçası olsun…

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

(Tanıtım Bülteninden)
 
Hamur Tipi : 2. Hamur
Ebat : 12,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Sayfa Sayısı : 184
 

6. Hastalar ve Doktorlar

Yazar: Abdullah Murat Tuncer
Yayınevi :İkinci Adam Yayınları
10,95 TL

 

Günümüzde tıp, hastayı merkeze alamayan yozlaşmış yaklaşımlar sunabilmektedir. İyi yetişmiş doktorların bu yaklaşımları fark etmeleri ve doğru seçenekleri hastalara sunmaları gerekmektedir. Hastalık yoktur, hasta vardır. Her hastanın hastalığı farklıdır. Hastalığın tanısı ile akademik tatmin için gereksiz oyalanıp, asıl önemli olan hastayı ikinci plana ötelemek yanlıştır. Bugün bu konu önemsenmiş ve modern tıp fakültelerinde hem tamamlayıcı tıp hem de kişiselleşmiş tıp bölümleri ve çalışma alanları oluşturulmuştur.

İyi insan olmayan, iyi doktor olamaz. Her ne şartta olursa olsun, bir doktorun önceliği hastası olmalıdır. Bu özveriyi kabul etmeyen ve büyük bir tutkusu olmayanların bu mesleği seçmeleri onları da hastalarını da mutsuz eder. Hasta doktor ilişkilerinde güven ve saygı maalesef gerilerde kaldı. Bu  ilişkide son yıllarda hem bizde hem dünyada birçok sorun yaşanmakta.  Unutmayalım ki hastalar da doktorlar da birer insandırlar, sevgi ve anlayış her sorunu çözecektir. Gerçek hikayelerden hepimizin çıkaracağı dersler var.

Bu kitabı okumadan sakın hastalanmayın!

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 178

 

7. Evlenmeden Önce

Yazar: Doğan Cüceloğlu
Yayınevi :Remzi Kitabevi
15,60 TL

Evlenmeden önce aralarındaki ilişkiyi önemseyen, üstüne konuşan, sohbet eden, zaman ve emek veren çiftler, evliliklerinde kendi farklı öykülerinden ‘bizim öykümüz’ dedikleri yeni bir öykü oluşturmayı başarırlar.

Evlendiğinizde, hayatının en önemli, en güçlü tanığını seçmiş olursunuz. Bunun bilincinde olmak, önemli bir olgunluk adımıdır. Evlilik öncesinde, müstakbel eşinizle paylaştığınız değerlerin farkında olmak önceliğiniz olmalıdır. Birlikte, ‘birbirinizi yaşamak’ için evleniyorsunuz ve bu evlilikte ikiniz de kendiniz olarak var olmayı yani BİZ olmayı önemsiyorsanız, değerlerinizin uyum içinde olması gerekir.

Evlilik yolculuğuna başlarken biricik sermayeniz olan sevgi, küçülüp yok olabilecek ya da büyüyüp gelişebilecek bir şey. Evet, o hem çok kudretli hem de bir o kadar zarif ve kırılgan. Kurduğunuz ilişkiler ve üstlendiğiniz rollerin farkında olarak onu hakkıyla yaşamanız, yaşatmanız gerekiyor.

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur
Ebat : 13,5 x 19,5
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Sayfa Sayısı : 224

 

8. Yalnız Ben

Yazar: Seda Diker
Yayınevi : Librum Kitap
25,50 TL
 

“Dünya bir özgür seçim gezegenidir, ama sadece iki seçenek vardır:
Ya sevgiyle hareket etmeyi seçeriz ya da korkuyla ve olaylar ona göre gelişir.”

Neden başka biriyle tanımlanmak istiyoruz hayatta? 
Yalnız varolmamız neden bu kadar korkutucu? 
Hayatımıza biri girdiğinde niçin bağımlı olmaya eğilimliyiz? 
Sorgulamadan mı yaşıyoruz, yoksa çok mu sorguluyoruz?…

Seda Diker, Beni Ararken ismiyle yayınlanan bu ilk eserinde kendi olma yolculuğunun dikenlerini tek tek önümüze sererken, yalnızlık, aldatma, evliliğe dair çarpıcı bir farkındalık kazandırıyor. Seda Diker, eserin yeni baskısında, özel yorumlarını ekleyerek kitaba yeniden can verdi.

Yalnız Ben, basamak basamak kendimize vardığımız nefes kesen yolculukta bir başucu kitabı…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 446

 

9. Oyun Takvimi 2018-Her Güne Bir Oyun

Yazar: Şermin Yaşar
Yayınevi :Elma Yayınevi
18,20 TL

 

Önümüzde tam 365 gün var. 365 muhteşem gün.

 

Eğer, her günden sadece bir an’ı dondurup saklamam mümkün olsaydı, yani çiçek kurutur gibi kurutabilseydik eğer zamanı yada kışlık reçel hazırlar gibi eritip kavanozlayabilseydik ya da ne bileyim, işlemeli mendillere sarıp kaldırabilseydik; ben her günden, çocuklarımın güldüğünü gördüğüm o anı alıp saklamak isterdim. Birlikte oynanan bir oyundan, birlikte yapılan bir sohbetten, birlikte geçen bir zamandan sonra karşılarına geçip gözlerindeki o bakışları kalbime kaydettiğim anları saklamak isterdim.

 

Bu takvim, bütün bir yıl boyunca bana ve size yardımcı olsun diye… Çocuklarımızın bizden istediği şey aslında pahalı ve renkli oyuncaklar değil… Çeşit çeşit kurslar, oyun alanları, aktivite merkezleri, çizgi filmler vs. değil… Aslında sadece bize ihtiyaçları var. Birlikte geçecek kısa ama dopdolu anlara, gözgöze geldiğimizde kendilerini önemli hissettikleri anlara ihtiyaçları var.

 

Her gün için bir kısa mutluluk anı var bu takvimde. Önerilerin altına iki küçük kutucuk koyduk. Oynayınca birlikte gidip işaretleyin. Böylece yıllık bir performans değerlendirmesi yapabilirsiniz. Diğer kutucuğa 5 üzerinden puan verebilirsiniz. Sevdiğiniz oyunları daha sonra tekrar oynarsınız böylece. Bu oyunları oynamak ve birlikte gidip işaretlemek keyifli bir rutine dönüşebilir evinizde. Yalnız siz gizlice bir gün önceden bakın, ertesi gün için hazırlık yapmanız gerekiyorsa yapın.

 

Ve tüm çocuklar adına, ufak bir ricam var. Oynamak için oynamayın. Kendinizi vererek, orada bulunuyor olmanızın tadını çıkartarak, eğlenerek oynayın. Anlıyorlar…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız..

Hamur Tipi : Kuşe

Ebat : 32 x 32

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 28

 

10. Hobbit

azar: J.R.R. Tolkien
Çevirmen: Gamze Sarı
Yayınevi :İthaki Yayınları
23,40 TL

 

Modern bir klasik ve Yüzüklerin Efendisi’nin çıkış̧ kitabı.

Bilbo Baggins rahatlık içinde kendi kendine yeten bir hayat süren, kilerinden ve bodrumundan daha öteye seyahat etme konusunda gönülsüz bir hobbittir. Ama büyücü Gandalf ve bir grup cüce onu bir maceraya götürmek için kapısında belirdiğinde keyifli hayatı sekteye uğrar. Muhteşem Smaug isimli devasa ve çok tehlikeli bir ejderhanın yıllar önce cücelerin elinden aldığı Yalnız Dağ’ı ve paha biçilemez hazineleri geri alacaklardır. Bilbo plana dahil olma konusunda ayak direse de bir hırsız olarak yeteneğini ve başarısını fark ettiğinde kendisi bile çok şaşırır!

“J.R.R. Tolkien’in kendi çocukları için yazdığı Hobbit, 1937’de yayımlandığında büyük bir başarı yakaladı. Dünya çapında milyonlarca sattı ve ‘neslimizin en mühim kitaplarından biri’ olmayı başardı.” –The Times

“Cücelerden, elflerden, korkutucu goblinlerden ve trollerden oluşan harika bir hikâye … seyahat ve büyülü maceralarla bezeli heyecan dolu bir epik.” –The Observer

Hobbit’in ilk basımının 75. yıldönümünü kutlamak için hazırlanan bu edisyonda Christopher Tolkien’in önsözü ve J.R.R. Tolkien’in illüstrasyonları da metne eşlik ediyor.

 D&R dan satın almak ve diğer yeni kitapları da incelemek için tıklayınız...

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yayın Koordinatörü:Tuğçe Nida Sevin

Editör: Alican Saygı Ortanca

Yayına Hazırlayan: Emre Aygün

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 11 x 15

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 432

 

Biletix Ayrıcalığıyla Tatile ve Kışa Çok Özel Etkinlikler yazısı için tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir