EN İYİ İLK 10 KORE FİLMİ

1.A Millionaire’s First Love -2006 (Bir Milyonerin İlk Aşkı)                                    

TÜR:Romantik,Komedi,Dram
Yönetmen :Kim Tae-gyun   

Oyuncular :Hyun Bin , Lee Yeon Hee, Lee Han-sol,JoYong-joon,Ham Yoo-seon,Jo Gyoo-cheol,Jeong Wook

KONUSU
18 yaşına basan Kang Jae-kyung, büyükbabasının mirasının tek varisidir.Nefes aldığı her saniye daha da zenginleşen Kang Jae-kyung şımarık ve sorumsuzdur.Dostluklara, aşka, eğitime ve adalete duygusuna ihtiyaç duymaz.İhtiyaç duyduğu duyguların kapısını ona, sahip olacağı mirasın kolayca sağlayacağını düşünür.
18 yaşına bastığının ertesi günü büyükbabasının vasiyeti kendisine okunan Kang Jae-kyung büyük şaşkınlık yaşar.Mirasın hepsinin koşulsuz olarak tek varis olan kendisine verileceğini düşünen Kang Jae-kyung vasiyetname içerisindeki şartları sağladığı taktirde mirasın sahibi olabilecektir.Aksi taktirde mirasın hepsi hayır kurumlarına bırakılacaktır.

Vasiyetnameye göre; varis GangWondo’daki Boram Lisesi’ne nakledilecek ve bir yıl sonra mezun olacaktır.Bu süre zarfında altındaki spor arabasını, kral dairesini, yazlık evini, kredi kartlarını ve miras kapsamındaki diğer tüm varlıklardan mahrum olacaktır.
Kang Jae-kyung mirasa sahip olmak için vasiyetnamede yazan Kore’nin uzak taşralarından Boram’a otobüsle uzun bir yolculuk yapar.İlk başlarda eski alışkanlıklarını devam ettirmek istesede Boram kasabasında geçireceği bir yıl, Kang Jae-kyung’un mirasa uzandığı değil geçmişine, hatıralarına, aşkına ve çocukluğuna uzandığı bir yıl olacaktır.

 

 

 

filmlerde indirim D&R
D&R

2.My Little Bride ( Benim Küçük Gelinim )

Komedi

Yönetmen : Ho-joon Kim

Oyuncular : In-mun Kim, Jin-hie Han, Rae-won Kim, Chang Yun, Ki-yoon Song, Hye-ok Kim

KONUSU

Manevi büyük babasının hastalandığı haberiyle yurt dışındaki eğitimini bırakıp apar topar Kore’ye dönen Sangmin’i (Rae-won Kim) hava alanında karşılamaya beraber büyüdükleri, ondan yaşça çok küçük olan lise öğrencisi Boeun (Geun-yeong Mun) gelir.Çocukluğundan beri şımarık, çapkın ve sapık özelliklerini üzerinde taşıyan Sangmin dönüş yolculuğundaki uçakta ve hava alanında bile bu huyundan vazgeçmez. Sangmin ve Boeun eve vardıklarında, büyük babanın hastalığından daha büyük bir şokla karşılaşacaklardır.
Boeun’un büyük babası Sangmin’in ninesine karşı hislerine rağmen, eski bir dostu ve de silah arkadaşı olan Sangmin’in büyük babası ile çocuklarını evlendirmek üzere bir antlaşma yapmıştır fakat her ikisininde erkek evladı olduğu için anlaşma bir sonraki nesil için, yani torunları için geçerli olmuştur.

 

Sangmin’in büyük babasına verdiği sözü tutabilmek ve öldükten sonra onun yüzüne bakabilmek için ne olursa olsun Sangmin ve Boeun’nun evlenmesini sağlıcak.Bu uğurda her türlü hileye başvurmaktan çekinmeyecektir.Sangmin için gece hayatı, özgür yaşam ve sınırsız kadın hayalinden vazgeçmek anlamına gelecek olan bu evlilik kesinlikle kabul edilemezdir.Boeun ise okuluna devam etmek, kendi yaşıtları olan insanlarla ilişki kurmak için ve küçüklüğünden beridir tanıdığı Sangmin’nin güvenilmezliğinden dolayı bu evliliği kesinlikle istemese de büyük babaları onlardan daha zeki ve tilki olduğu için kendilerini evlenmiş bulurlar.Keyifli evlilik hayatı izlemeye bizi bekliyor.

3.More Than Blue (Hüzünden Öte )

Türü: Romantik  Yönetmen: Tae-yeon Won   Oyuncular: Sang-woo Kwone ,Bo-young Lee, Beom-su Lee, Ae-Yeon Jeong, Jun-ho Jeong

1alana1bedavaidefix

KONUSU

Ailesinin kendisine büyük bir para bırakarak terk ettiği K ile tüm ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş olan Cream, birbirleriyle lisede tanışırlar. Bir süre sonra, Cream K’nin evine taşınır ve ikili bazen abi ve kızkardeş, bazen baba ve kız, bazense karı ve koca olarak yaşamaya başlarlar. K, Cream’a büyük bir aşk beslemektedir ve Cream’ın sürekli erkek arkadaş değiştirmesini, uzaktan sakin bir şekilde izlemektedir. Ta ki ölümcül bir hastalığı olduğunu ve sadece birkaç ayı kaldığını öğrenene kadar. Şimdi sevdiği kadın için bir şeyler yapma vakti gelmiştir, çünkü geçmişte yaşadıklarının da etkisiyle Cream yalnız bırakılmaktan çok korkmaktadır. Bunu iyi bilen K, öleceği gerçeğini Cream’dan saklayarak, onu sağlıklı ve iyi bir erkekle evlendirmek için araştırmalara başlar. Ancak onun çabalamasına gerek kalmadan, Cream mesleğinde başarılı bir doktor olan Ju-hwan’a aşık olduğunu söyler. Bu K’nin kalbini paramparça etse de, sevdiği kadının hayatını mahvetmemek için bu ilişkiyi kabul eder ve Cream’a olan gerçek duygularını hiçbir şekilde açıklamaz.

4.200 Pounds Beauty (Şişman Sevgilim )

Tür: Romantik Komedi

Yönetmen: Yong-hwa Kim

Oyuncular: Ah-jung Kim , Jin-mo Ju , Beom-su Lee , Dong-il Song , Han-wi Lee

KONUSU

Hanna, Koreli popüler şarkıcı Amy için vokalistdir. Gizli aşkı Sang-ju’nun Amy’ye onu aşağılayıcı sözlerini duyana kadar o fiziksel görünüşünü daima gözardı etmiştir. Hanna yaşadığı yıkımın ardından 100 kiloluk bedenini değiştirmeye karar verir. Geçirdiği bir dizi estetik operasyon ile yepyeni bir görünüşe kavuşur. Sahte bir kimlikle yeniden Sang-ju’nun karşısına çıkar ve eglenceli dakikalar bizleri bekliyor.

5.Oldboy ( İhtiyar Delikanlı)

Tür:Gerilim Aksiyon

Yönetmen : Chan-wook Park

Oyuncular: Min-sik Choi (Dae-su Oh) , Ji-tae Yu (Woo-jin Lee) , Hye-jeong Kang (Mi-do) , Dae-han Ji , Dal-su Oh (Byeong-ok Kim) , Su-hyeon Kim , Seung-jin Lee

KONUSU:

Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar. 
15 yıl sonra, serbest bırakılan adam, ailesini öldüren kişileri bulmaya ve kendisini oraya kapatanlardan intikam almaya karar verir

 

 

6.Temptation Of Wolves

Tür: Aksiyon , Komedi , Romantik
Yönetmen: Kim Tae-kyung

Oyuncular:Dong-won Kang, Han-seon Jo ,Cheong-a Lee, Ji-Yeong Hong, Ta-Hye Jeong

KONUSU:

Han Kyung, hayattaki tek lideri olan babasını toprağa verdikten sonra annesi ile Seoul’e yerleşmeye karar verirler. Seoul’ e geldikten sonra Han Kyung hayatına sıfırdan başlamaya karar verir. Daha önce Seoul’ e ziyarete giden Han Kyung’ ın hoşlandığı ve aşırı derecede çok beğendiği bir çocuk vardır. Han Kyung onunla tesadüf eseri bir yerde karşılaşırlar. Han Kyung’ ın başladığı okulda ise zengin ve çevrisinde popüler olan bir çocukla tanışır.Han Kyung bekleyen macera başlamış olur.

 

 

 

 

7.We Teach You Love

TÜR: Romantik                           

Yonetmen: Kwon Suk Jang

OYUNCULAR: Kim Kyu Ri – Lee Jin Yi

Ki Tae Young – Kwon Tae Joon
Yang Jin Woo – Choi Chul Woo
Lee Sung Min – Park Yong Dae
Hyun Woo – Oh Ji Hoon
Choi Jae Hwan – Hacker Yoon

KONUSU

Lee Jin Yi çiçekçi olarak çalışan çekingen bir kadındır. Çocukluğundan beri aşık olduğu Chul Woo ya açılamamıştır. Kwon Tae Joon ise erkeklerin kadınları tavlamalarına yardım eden bir çeşit çöpçatan şirketinin başındadır. Kwon Tae Joon kız tavlamak isteyen başarısız erkeklere hizmet veren bir çeşit çöpçatanlık şirketinin cool ve  aşka inanmayan patronu Kwon Tae Joon ile tanışmamızla başlıyor: Bu soğuk adama, ilk aşkı Chul Woo ya senelerdir açılamamış umutsuz vaka bir kızcağız, adıyla sanıyla Lee Jin Yi, yardım almak üzere başvuruyor.  Tae Joon prensip olarak kadınlarla çalışmadığını, çünkü onların ne istediklerini bilmez ve gönlü hemen değişiveren yaratıklar olduğunu savunsa da Jin Yi’nin ısrarlarına dayanamayıp ona yardım etmeye karar veriyor ve kızımızın ilk aşkını tavlamasını sağlamak üzere işe girişiyor.  
Tae Joon dan yardım almaya başlayan Lee Jin Yi, baştan aşağıya değişerek Chul Woo yu tavlamaya çalışır.Ve işler burdan sonra degişmeye başlar…

8.Love 911 Banchangkko 

TÜR: Romantik Komedi Dram

Yönetmen: Gi-hong Jang

Oyuncular:Hyo-ju HanJyu-ni HyeonMa Dong-seokSeong-oh KimSoo Go

KONUSU:Bir doktor ve itfaiyecinin yolları kesişir.Doktor başına gelen bir olaydan dolayı doktorluğunun yanmaması için itfaiyecinin şahitliğine ihtiyaç duyar. İtfaiyeci ise inatçının tekidir ve ona yardımcı olmayacaktır. Kızımızın bu şahitliğe kesinlikle ihtiyacı olduğundan; son çareyi,yıllardır eski karısının odasını bile,bozup dağıtmayan vefalı itfaiyeciyi tavlamakta bulur.

 

 

9.Daddy Long Legs 

TÜR:Romantik

Jeong-sik Kong,  Gong Jeong-shik

Hyun Bin,  Park Eun-Hye,  Ha Ji-won,  Yeon Jung-hun, Geum Bo-ra

KONUSU:

Young-mi Cha çocukluğunu, ilk aşkının onu bulmasını bekleyerek geçirirken ailesini kaybetmesiye degişir hayatı.Küçük yaşlarda annesiz babasız kalmış kızımıza, gizlice biri yardım etmektedir.Kimliğini saklayan bu kişi kızımızın okul harcı dahil bir  çok konuda maddi destek sağlamaktadır. Ailesini küçük yaşta kaybetmesi, Young-mi Cha ‘nın çocukluğunu terketmesine yol açmıştır..Yine de hayata pozitif bakmayı becerebilen kız, kadercilik yapmayarak, onurlu bir yaşam sürmek için elinden geldiğince çalışıp çabalamış ve bir yazar olma yolunda ilerlemiştir..Genç kız, üniversite yıllarında esrarengiz biri tarafından yardım görmeye başlar. Young-mi ne zaman bir engelle karşılaşsa yada onu zorlayacak birşey belirse; ”Uzun Bacaklı Baba” ismini verdiği ve onunla tanışmak için yanıp tutuştuğu esrarengiz kahramanı, sorunu tek hamlede, gizlice ve kökten çözerek genç kızın önünü açmaktadır.Üniversiteyi bitirip yazarlık yapan kızımız ,bir yandan da bu adamın kim olduğunu aramaktadır.

10.Don’t Worry I’m a Ghost( Endişelenme Ben Hayaletim)

Dram,  Fantastik,  Romantik

Lee Eun-jin

Park Shin-hye,  Tae-gyu Bong,  Park Seo-yeon,  Lee Ha-yul

KONUSU:

moon ki bir kaza sonucu hafızasını kaybediyor ve bir anda bir hayalet beliriyor. ben kimin derken bu hayalet de kim demeye başlıyor bir anda. aslında o hayalet çook öncelerde moon ki’nin hayatını kurtaran sonra da uzun bir süre moon ki’yi göremeyen ama moon ki’nin onu takip ettiği ve içten içe de sevdiği yeon wha. 
yeon wha’nın da moon ki’nin yanında bir anda belirmesinin bir nedeni var tabi. ölmeden önce son gördüğü kişi moon ki ve hayatını kurtardığı andan beri moon ki’ye birşeyler besliyor o da. işte tam öldüğü gece moon ki’ye açılmayı planlarken bir anda ölmüş buluyor kendisini. moon ki’nin hafızasının yerine gelemsi için elinden geleni yapıyor çünkü ölmeden önce son gördüğü o olduğu için belki onu öldüreni moon ki görmüştür diyor.
peki moon ki gerçekten öldüreni gördü mü? yeon wha’yı kim öldürdü? 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir