EN İYİ MİNİ KORE DİZİLERİ

Zamanınız çok yok ve kore dizilerini merak ediyorsanız. İzlediginizde pişman olmayacagınız mini kore dizileri sizleri bekliyor.

 

1. SPLASH SPLASH LOVE

Tür: Fantastik,  Komedi,  Romantik,  Tarih

Yönetmen: Kim Ji-Hyun (IV)

Oyuncular: Kim Seul-gi,  Lim Ye-jin,  Yoon Doo-joon,  Kim Kap-soo, Lee Dae-yeon

Konusu : Kim seul Gi üniversite sınavına hazırlanmaktadır. Çok da parlak bir öğrenci olmadığı için sınav sabahı yağmur altında aynen şöyle dilekte bulunur. Bu dileğinin üzerine bir su birikintisinin içine düşer ve kaybolur. Kendini Joeson döneminde bulur. 

Joeson dönemindeki kralın her şeyin mantıksal bir sebebi olduğunu anlatamamakta iken , yağmur yağsın diye dua eden saraylıların karşınında birden suyun içinden çıkan Kim seul Gi’yi sarayda bekleyen maceralar bizi bekliyor.dizi de geçen joeson döneminin kralı Kral Sejong.

Kral Sejong Kore tarihinde Hangul alfabesini bulan efsanevi bir kraldır. Dizideki gibi gerçekten devletin ileri gelenleri halkın cehaletten kurtulmasını istemedikleri için hangula karşı çıkmışlardır.
Hangulun oluşturulmasından önce sadece yüksek sınıfa mensup kişiler okuryazardı ve Çin alfabesi kullanılmaktaydı.
Su saatini yapma çabaları Kral Sejong zamanında başarı ile tamamlanmıştır.

“Su saatleri güneş saatleri ile birlikte en eski zaman ölçüm yöntemlerinden biridir.”

En son izlediğim ve uzun aradan sonra bir saniyesini bile ilerletmeden zevkle izlediğim mini dizi. konusu ve oyuncuları kaliteli yapılmış.iki bölümlük mini diziyi mutlaka izlemelisiniz.

2.After School Bokbulbok 

Tür:Romantik, komedi
 

Yönetmen: Jeong Jeong-hwa

Oyuncular: Kim So Eun, Seo Kang Joon, Gong Myung, Lee Tae Hwan, Kang Tae Oh ve Yoo

Konusu:

Kim So-Eun  kendi halinde, sıradan bir hayat süren çekingen bir kızın iken   Bir gün ders esnasında bir güvercinle davetiye gelir.Okulun resmi kulübüne davet edilmiştir..Hayatında ilk kez bir yere davet edildiği için biraz tereddüt etse de kulübe gider.

Kim So-Eun, kulübün kapısını açar açmaz mest olur.Çünkü kulüpte birbirinden yakışıklı genç çocuklar vardır.

Gördüğü yakışıklılar karşısında bir süre afalladıktan sonra tam kaçmaya hazırlanıyorken, kulübün çiçek çocuğu Yoo II, ani bir hamleyle onu içeri çeker. kulübün öneminden bahseder

Bir anda grubun asisi Seo Kangjoon, elinde katlanmış bir kağıt ve kalemle yanlarına gelir ve ters bir şekilde Kim So-Eun’dan kağıda adını yazmasını ister.Afallayan asıl kızımız heceleyerek adını yazar ve anlaşmayı imzaladığı anlar ama artık çok geçtir,

Kulübün tuhaf kuralları vardır.Bu kurallara göre her gün kutudan bir görev seçilip yerine getirilecektir.Yapılması gereken toplam 100 görev vardır ama asıl kızımız hala birkaç şeyi merak etmektedir “Niçin bu görevleri yapmaktadırlar ve neden asıl kızımız seçilmiştir?”. Sorudan öncesine kadar her biri gülümseyen ve özğüven patlaması yaşan gurubun birden yüzü asılır, hepsi birbirine bakar, söyledikleri tek şey ise bunun sır olduğudur.Ve böylece kulüpte komik anlarımız başlamış oluyor…

Mini dizimiz 12 bölümden oluşuyor,bölümler yaklaşık 13-14 dakika.

3. Little Girl Detective

 

 

Tür: Polisiye

Yönetmen: Kim Sang-hwi

Oyuncular:  Joo-Young Kim, Min-woo Lee, Ji-hyun Nam

Konusu:

Hae Sol babasını öldürülmesinin ardındaki gerçekleri arıyordur ve  insanların sakladıkları duyguları renkler halinde görebilme yeteneğine sahiptir. Hae Sol petshopta bir olay olması üzerine petshopa girer.İçeride bir hanımefendinin  köpeği ölmüştür.Bu hanımefendi köpeğinin ölümünden onu kontrol eden bayanı suçlamaktadır. Bunun üzerine asıl kızımızın gözünün önünden son yaşananlar parça parça geçer.Asıl kızımız birden dedektif kesilir ve suçluyu sorularla bir kenara sıkıştırır ve onun suçlu olduğunu ispatlar.Bu durumdan olay yerindeki genç polis memuru  Choi Tae-Pyung çok etkilenir.Bir gün yolda yürürken asıl kızımız, polis memuru Choi Tae-Pyun karşılaşır.Polis memuru ondan çözemediği çeşitli olaylar hakkında bilgi almak istemektedir.Asıl kızımız ona kızar ve kalkarken polis memuru onun elinden tutar ve asıl kızımızın sorumlu olduğu kedi kutusundan kaçar.Heo Sol kedinin peşinden koşar ve kedimiz yangın merdivenine çıkmıştır ama şöyle bir sorun vardır;yükseklikten korkuyordur.Devamında bizleri komik ve ilginç sahneler beklemekte…

4.Argon 

Tür: Dram
Yönetmen: Lee Yoon-Jung

Oyuncular:  Kim Ju-Hyeok, Chun Woo-Hee, Park Won-Sang , Shin Cheol
Shin Hyun-Bin, Chae Soo-Min

Konusu:  

Kim Baek Jin, araştırmacı raporlama programı “Argon” için çapa gösteren,hatalari tolere etmeyen ve sadece gerceklere odaklanan, muhabir ve liderdir.


Bu arada, Lee Yeon Hwa bir sözleşme muhabiri. Sözleşmesinin sona ermesine az bir zaman kalmışken   “Argon” da göreve atanır. Orada muhabir olarak kalıcı bir iş bulmaya çabalar.

Kim Baek Jin ile çalışırken sıkı bir eğitim alıyor ve ayni zamanda da muhabir olarak büyüyordur.

Sahte haberlerle dolu bir dünyada gerçekleri açığa çıkarmaya çalışan tutkulu gazetecilerin hikayesini anlatmaktadır.

5.Queen Of The Ring

Tür: Komedi, Romantik, Fantastik

Yönetmen: Kwon Sung-Chan

Oyuncular: Kim Seul-gi,  Jeon No-min,  Yoon So-hee,  Kim Min-young,  Ahn Hyo-seop

Konusu:

Kore’de güzel değilseniz işe alınmazsınız, toplumdan dışlanırsınız, her fırsatta çirkinliğiniz yüzünüze vurulur.Genç kızımızın hoşlandığı çocuğu kendisine aşık edebilmek için annesinin sihirli evlilik yüzüğünü kullanmasıyla Olaylar başlıyor…

Üniversite öğrencisi olan Han Hee okulda çok zeki ama güzel olmadığı için çevresinden dışlanır. O sıralar okulda gözüne kestirdiği bir oğlana aşık olur ve Nam Hee çaresizdir. Durumu fark eden annesi olaya el atar ve Nam Hee bir anda kendisini sevdiği oğlanın yanında bulur. Lakin hesapta olmayan şeyler ortaya çıkınca yaptığı şeyden pişman olmaya başlar.

film

 

Okulun Moda tasarım bölümünün başarılı öğrencilerinden olan Se Gun hayatının aşkını, ideal tipini bularak ve onun yakın zamanda gerçekleşen defile de kendi tasarımını giymesini istemektedir. Bir gün karşısından ideal tipini gördüğünde şok olur ve ilerleyen sürede çıkmaya başlarlar. Gerçekleri öğrendiğin de ise büyük bir yalanın ve hatanın ortasından olduğunu anlayacaktır.

Mo Nan Hee’nin en yakın arkadaşı olan Tae Hyun  okulun yakışıklıların arasındadır. Nan Hee’yi sinir etmek için elinden geleni yapsa da en sevdiği ve yakın bulduğu kişi de Nan Hee’dir. Bir gün yaşanan olayları öğrenince aslında kendisinin de içinde bir sır olduğu ortaya çıkar.

EN ÇOK İZLENEN KORE FİLMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir