MEVSİMLİK GİYSİLER NASIL DÜZENLENİR?

Şifoniyer çekmeceleriniz kapanmıyorsa, birçok kıyafeti aynı yere koymuşsanız kış kazaklarınızı ararken yazlık giysinizi bulabilirsiniz. Gün için ne giymek istediğinizi bulmak da yarım saatinizi alabilir. Bütün bu durumlar neticesinde de kıyafet durumunuzu kontrol altına almanın zamanı gelmiştir denilebilir . Giyim sisteminize gerçekçi bir şekilde bakın ve bazı değişiklikler yapın.

Örneğin, kıyafetlerinizi mevsimlere göre sıralamak, gardırobunuzu düzenlemenin yaygın bir yoludur. En ağır kışlık süveterinizin dolabınızın ana bölümünde tutarken bir yaz kıyafet bölümünü de farklı bir yerde belirlemeniz faydanıza olacaktır.

Bir organizasyon sisteminin sizin için çalışmasını sağlamak için, sistemi kendi kullanımınız için kişiselleştirmeniz gerekir. Bir şey düzenlerken “daha az daha fazlasıdır” konseptini kullanın. Sahip olduklarınızdan faydalanmak istiyorsanız, dolabınızda veya şifonuzda daha az eşya bulundurmak daha iyidir. Eklenen alan size neyi görmek ve kullanmak
konusunda oldukça yardımcı olacaktır . Bu alana sahip olmak için, muhtemelen mevsime veya duruma göre kıyafetleri döndürmeniz gerekecektir. Böylece sahip olduğunuz parçalardan sıkılmanızı önlemede yardımcı olabilir. Kıyafetlerinizi her döndürdüğünüzde, alışverişe gittiğinizi bile hissedebilirsiniz.

Dönme sistemi kullanmak, aynı zamanda korumak istediğiniz klasik kıyafet parçalarını dikkatle tanımlamanıza olanak tanır.  Her sezon takviminize bir kıyafet rotasyon tarihi koymak, eşyalarınızı düzenlemek ve bakım yapmak için zaman ayırmanızı sağlayacaktır.

Şimdi dolabınızı ters çevirin ve şifoniyerinizi ters çevirin. Mevsimsel kıyafetleri sıralamanın yollarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kıyafetler sıralanana kadar gerçek organizasyon yapılamaz. Bu sürecin en sıkıcı kısmı olmakla beraber hangi kıyafetlerin tutulacağı ve ya kime giymek üzere gönderileceği ve hangilerinin çöpe atılacağı konusu ile de acı çekerek tamamlanabilir .

Organizasyon süreci için odada yer belirleyerek başlayın. Kendi yatak odanızdaysanız, bu birkaç mobilya parçasını taşımak veya çeşitli nesneleri uzaklaştırmak anlamına gelebilir. Bir çocuk odasında çalışıyorsanız, oyuncak ve kitap içermeyen bir alanı temizlemeniz gerekebilir. İşlemin bir günden daha uzun sürmesi durumunda kıyafetleri ayırmak için başka bir odaya taşımak bile yardımcı olabilir.

Genellikle daha hızlı bir şekilde sıralanabildikleri için ayakkabı ile başlayın, size güven ve enerjiyi organize etmenizi sağlar. Her katta bir tane olmak üzere odanın zemininde dört ayakkabı yığını yapın. Çiftlerinizi bir arada tutmaya özen göstererek ayakkabılarınızı bu yığınlara ayırın. Ayakkabıların bağları varsa, çiftlerin ayrılmadığından emin olmak için bunları birbirine bağlamayı düşünün. Bunu tamamladıktan sonra, her bir yığını atletik ayakkabılar, özel günlerde ayakkabılar, gönderilecek ayakkabılar vb. gibi kategorilere ayırın. Sezon dışı ayakkabıları daha sonra saklamak için bir kenara koyun. Mevcut sezon ayakkabılarını dolabınıza geri getirin ve en sık kullanılan çiftleri en erişilebilir yere koyun. Özel gün ayakkabılarını dolabın arkasına veya raflara yerleştirin.

Giysi ile tasnif işlemine devam edin. Dolabınızı ve şifoniyerinizi boşaltın ve ayakkabılarınızla yaptığınız gibi mevsimlik yığınlar oluşturun. Sonra her mevsim kazıklarınızı aşağıdaki kategorilere ayırın: günlük kıyafetler, özel günler için kıyafetler, bağış kıyafetleri ve çöpler. Mevcut sezon kıyafetlerini dolabınıza ve / veya şifoniyerinize iade edin. Sezon dışı giysileri saklama için bir kenara koyun. Ekstra dikkat gerekip gerekmediğini belirlemek için her bir kıyafet parçasını kullanın. Değişiklik, tamir veya basit bir montaj testi gerektiren giysileri bir kenara koyun.

Dolabınızdan ve şifonuzdan ne saklayacağınız ve neyi yasaklayacağınız konusunda bazı kararlar vermek için sayfayı çevirin.

Hangi kıyafetlerin saklanacağına, hangi bağışların yapılacağına karar vermek duygusal bir süreç olabilir. Ortaokul spor salonu sınıfındaki tişörtle ne yapmalısın? Lise son sınıfındaki herkesin üzerinde adı olan bu sweatshirtten ne haber? Duygusal giysilerle ayrılmak zor olabilir. Geçmişinizden birkaç şey tutmanız gerekiyorsa, elbette bunu yapın. Ancak bu bölümdeki öğeler beşten fazla ise, sayıyı düşürmek için birkaç şey atmayı düşünün. Temizleme de özgürleştirici bir süreç olabilir. Geçmişinizdeki eşyalardan kurtulmak da geleceğinizi dört gözle beklemeyi kolaylaştırabilir.

Sıralamanın bir yolu, sadece son 12-18 ayda giydiğiniz kıyafetleri saklamaktır. Öğeler bu süre zarfında giyilmemişse, bağışta bulunun veya çöpe atın. Çünkü bunları tekrar giymeniz muhtemel değildir. Uygun olmayan herhangi bir parçayı deneyin ve aynada kendinize dürüst bir şekilde bakın. Kıyafetlerin uygunluğunu seviyor musun? Yaparsanız ve yakında tekrar giyeceğinize inanıyorsanız, onları saklayın. Kötü bir şekilde uyuyorlarsa veya stilleri iyi değilse, ancak iyi durumdalarsa, bir başkasının onlardan biraz faydalanabilmesi için onları bağışlayın.

Tutmaya karar verdiğiniz kıyafetler için bir organizasyon stratejisi seçmeyi unutmayın. İç çamaşırınız ve çorap çekmeceniz için çekmece bölmeleri satın almayı veya yapmayı düşünün. Çekmeceyi ihtiyaçlarınıza göre bölümlere ayırın. Olası bölümler bir çorap bölümü, pijama bölümü ve iç çamaşırı bölümünü içerir. Ayırıcılar kullanarak giyim her tür için yer belirleyerek çekmeceleri ferah tutabilir . Aynı tip kıyafetleri de bir arada tutun. Tüm pamuklu örgü üstlerinizi bir çekmeceye, hantal kazakları bir diğerine, kot pantolonlarınızı ve pantolonlarınızı başka bir çekmeceye koyun.

Dolabınızı saklamaya karar verdiğiniz kıyafetlerle organize etmek için birçok olasılık var. Kıyafetleri uzunluk veya renge göre asabilirsiniz. Eşleşen parçaları koordine edebilir ve kıyafetleri birlikte asabilir veya dolabınızı çalışma haftanıza ve hafta sonunuza göre planlayabilirsiniz. Yaşam tarzınıza uygun bir yöntem seçin.

Kıyafetleriniz organize edildikten sonra, şu anda kullanmadığınız mevsimlik parçaları koyacağınız bir yere ihtiyacınız olacak. Sezonluk kıyafetlerinizi saklamak için basit ve akıcı bir süreç öğrenmek için okumaya devam edin.

Sezon dışı kıyafetleri saklamanın en iyi yolu büyük plastik kutulardadır. Her mevsim için farklı bir renk kullanın, ancak yine de her bölmenin içeriğini etiketlediğinizden emin olun. Dikkatli etiketleme, giysilerinizi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Örneğin, tüm kış kazaklarınız kış için renk kodlu bir çöp kutusuna gitmelidir. Tüm kıyafetlerinizi bu şekilde etiketleyin ve düzenleyin.

Kutuları kullanmak da giysilerinizi zararlılardan korur. Fareler ve böcekler, özellikle içinde yiyecek olmadığından, plastik bidonları çiğneme olasılığı yoktur . Ve kapaklar düzgün güvenli olduğu sürece, güveler de caydırılmalıdır. Kıyafetlerinizi aylarca sakladıktan sonra bile taze tutmak için, her bir kutuya bir kurutma kağıdı veya bir poşet naftalin eklemeyi düşünün.

Depolama alanı kullanılabilirliğine bağlı olarak tüm bölmeleri nerede saklayacağınıza karar verin. Bazı aileler sezon dışı kıyafetlerini çatı katında veya bodrumda saklar. Seçtiğiniz bölgenin su hasarına karşı güvenli olduğundan emin olun. Küf ve diğer sorunları önlemek için eşyalarınızı bodrum katından (basit yükseltilmiş platformlarda ) saklayın. Biraz hava dolaşımı küfü de önlemeye yardımcı olacaktır. Bu konuda endişeleriniz varsa, hava sirkülasyonunu teşvik etmek için bölmelerinizde birkaç küçük delik delebilirsiniz .

Birkaç çocuğunuz varsa, sezon dışı kıyafetleri daha erişilebilir bir yerde saklayın. Bir çamaşırhane veya hizmet odasında, hatta garajınızda raflar inşa etmeyi düşünün. Çocuklar sürekli büyüdüğü için çeşitli bedenlere ve mevsimlere kolayca ulaşmak faydalıdır.

Kıyafetleriniz saklandığında ve organize edildiğinde, sahip olduğunuzdan daha geniş bir çeşitlilik giyebilirsiniz. Belki odanız ya da çocuğunuzun odası, daha önce olduğundan daha temiz – hatta daha büyük görünecektir. Ne olursa olsun, giysilerinizi düzenli tutmak için basit bir sisteme ve iyi yapılmış bir iş için başarı hissine sahip olacaksınız.

80-20 KURALI

80-20 kuralı, dolabınızın içeriğine uygulanabilir. Yaygın bir fikir, çoğu insanın kıyafetlerinin yüzde 20’sini yüzde 80’i giyme eğiliminde olmasıdır. Geri kalan yüzde 80’i özel günlerde kullanılan kıyafetleri, bir kez giyilen ve terk edilen giysileri ve biraz fazla küçük olan giysileri temsil eder.

kaynak: home.howstuffworks.com

SONBAHAR-KIŞ SOSYAL ETKİNLİKLER

Sizler için hazırladığımız tiyatro,konser,çocuk etkİnlikleri,akvarum gibi daha birçok konuda sosyal etkinleri aşağıda sıraladık. İyi okumalar ve seyirler…

KONSERLER

Beyrut Performance Kartal Sahne’nin Düzenlemiş Olduğu Konser Fırsatları’nı Fırsat Me Güvencesi ile Yakalayın. İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Beyrut Performance bir çok ünlü sanatçının canlı performansına ev sahipliği yapmaktadır.
İstanbul eğlence hayatında büyük bir boşluğu dolduran If Performance Beşiktaş, profesyonel ve genç kadrosu ile, eşsiz ambiyansı, kaliteli ses ve ışık sistemiyle, kaliteli müziği ayağınıza getiriyor.

Birbirinden ünlü sanatçıların canlı konser performanslarını şehrin en iyi mekanlarında dinleme şansı elde edin. Sevdiğin sanatçıların konser fırsatlarını indirimli bir şekilde satın alarak tarafınıza e-mail ve sms olarak gönderilen pdf biletiniz ile etkinliğe sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.


TİYATRO

Hem eğitici, hem de eğlenceli bir etkinlik olan tiyatro fırsatları ile oyuncuların canlı performanslarına şahit olarak daha doğal bir etkileşim içerisinde yer alacaksınız. İster çocuk tiyatroları ister yetişkin tiyatroları olsun sizlere sunmuş olduğumuz tiyatro etkinlikleri ile uygun fiyatlarla tiyatro bileti fırsatları’nı yakalayarak, çocuğunuzla, ailenizle ya da sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.


ETKİNLİK

Zamanınızı en güzel şekilde değerlendirmek, sevdiklerinizle birlikte çeşitli etkinliklerde bulunmak ve gününüzü unutulmaz kılmak istiyorsanız etkinlik fırsatları’na göz atabilirsiniz. Doğa gezisi, at binme, binicilik, doğum günü, pasta kursları, sinema, konser, grup etkinliği gerektiren paintball aktiviteleri ve daha birçok seçenek ile etkinlik fırsatları’nı değerlendirin.

2019 YILI BİLİM KURGU VE FANTASTİK FİLMLER


Yeni bir yıl yeni bir bilim kurgu demektir ve heyecanlanacak çok şey var. İster süper kahramanlara, robotlara, çok uzak galaksiye kısaca 2019 yılı bilim kurgu ve fantastik filmler anlamında güzel bir yıl olarak geçecek.
İşte her fantastik ve bilim kurgu hayranının heyecanla beklediği filmler gösterime girmeye başladı. İşte sizler için güzel tanıtıcı bir film serisi hazırladık
Filmler galaksisinde zaman geçirmeye hazır olun.

GLASS

Yönetmen: M. Night Shyamalan 
Oyuncular: Sarah Paulson, Bruce Willis, James McAvoy  
Vizyon Tarihi: 18 Ocak 2019
Glass, Eastrail 177 üçlemesi olarak da bilinen, 2000 yapımı Unbreakable ile başlayıp 2016 yapımı Split’le devam eden Unbreakable serisinin 3. ve son filmi olarak ocak ayında vizyona giriyor. Split’te olayların geldiği noktada, Unbreakable’ın süper yetenekleri olan karakteri David Dunn (Bruce Willis), Split’in kişilik bölünmesi yaşayan karakteri Kevin Wendell Crumb’ın (James McAvoy) peşine düşer.

Escape Room (Ölümcül Labirent)

Yönetmen: Adam Robitel 
Oyuncular: Taylor Russell, Logan Miller, Jay Ellis
Vizyon Tarihi: 31 Ocak 2019
Altı kişinin eline bir kaçış odası oyununa giriş bileti geçer. Kazanana bir milyon dolar ödül verilecektir.

The Kid Who Would Be King (Kral Olacak Çocuk)


önetmen: Joe Cornish 
Oyuncular: Louis Ashbourne Serkis, Denise Gough, Dean Chaumoo
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bir grup çocuk büyük bir tehdidi engellemek için ortaçağa gider.

Alita: Battle Angel (Alita: Savaş Meleği)


Yönetmen: Robert Rodriguez 
Oyuncular: Mahershala Ali, Rosa Salazar, Eiza González, Jennifer Connaly, Christoph Waltz
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bu senenin merakla beklenen filmlerinden biri olan Alita: Savaş Meleği, Yukito Kishiro’nun Gunnm adlı mangasından uyarlanmış. Siberpunk türündeki filmde, teknolojik düşüş nedeniyle yok olan dünyada hatıraları kaybolmuş şekilde uyanan Alita’nın kendini arayışı anlatılıyor. Alita yeni yaşamını keşfettikçe, güçlü makinelerle dövüşebilen olağanüstü güçlerinin farkına varmaya başlar.


Captain Marvel (Kaptan Marvel)


Yönetmen: Robert Rodriguez 
Oyuncular: Mahershala Ali, Rosa Salazar, Eiza González, Jennifer Connaly, Christoph Waltz
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bu senenin merakla beklenen filmlerinden biri olan Alita: Savaş Meleği, Yukito Kishiro’nun Gunnm adlı mangasından uyarlanmış. Siberpunk türündeki filmde, teknolojik düşüş nedeniyle yok olan dünyada hatıraları kaybolmuş şekilde uyanan Alita’nın kendini arayışı anlatılıyor. Alita yeni yaşamını keşfettikçe, güçlü makinelerle dövüşebilen olağanüstü güçlerinin farkına varmaya başlar.

Captive State


Yönetmen: Rupert Wyatt
Oyuncular: Vera Farmiga, John Goodman, Madeline Brewer
Vizyon Tarihi: 29 Mart 2019
Captive State, dünya dışı bir gücün işgalinden neredeyse 10 yıl sonra Şikago’da bir mahallede işbirlikçilerin ve muhaliflerin arasındaki çatışmayı araştırıyor.

US


Yönetmen: Jordan Peele 
Oyuncular: Anna Diop, Elisabeth Moss, Lupita Nyong’o 
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019
Çocukları ile birlikte tatil yapmak amacıyla sahildeki evlerine giden aile evlerinde bazı davetsiz misafirlerle karşılaşır. 2017 yılının öne çıkan filmlerinden Get Out’un yönetmeni yine ilgi çekici bir gerilimle karşımızda olacak.

Shazam! 6 Güç


önetmen: David F. Sandberg 
Oyuncular: Zachary Levi, Mark Strong, Djimon Hounsou 
Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2019
DC Comics’in aynı adlı süper kahramanından uyarlanan Shazam, DC Genişletilmiş evrenin 7. Filmi olarak karşımıza çıkıyor.
14 yaşında sorunlu bir genç olan Billy Batson, 7. Kez yeni bir koruyucu aileye verilmiştir. Metroya bindiği bir gün, bir büyücü tarafından başka bir boyuta gönderilir, büyücü ona “Shazam!” kelimesini söylediğinde insan üstü güce sahip bir kahramana dönüşmesini sağlayan gücü aktarır. Billy ve yeni üvey kardeşi Freddy Freeman, Billy’nin yeni güçlerinin neler olduğunu ve onları kötü adam Thaddeus Sivana’nın eline geçmesini engellemek için nasıl kullanacaklarını öğrenmelidir.


Hellboy


Yönetmen: Neil Marshall 
Oyuncular: David Harbour, Milla Jovovich, Sasha Lane  
Vizyon Tarihi: 12 Nisan 2019
Dark Horse Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Guillermo Del Torro’nun yönettiği, 2004 yapımı Hellboy ve 2008 yapımı Hellboy Golden Army filmlerinden sonra yeni yönetmen ve yeni oyuncusuyla 3. kez beyaz perdeye geri dönüyor. Hellboy, tüm insanlığı yok etmeye çalışan eski bir ortaçağ büyücüsünü durdurmaya hazırlanıyor.

Avengers: Endgame

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Oyuncular: Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth
Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2019
Endgame, 2018 yapımı Infinity War’un kaldığı yerden devam ediyor. Thanos’un dünyanın yarısını öldürmesinden sonra, geriye kalan Yenilmezler bu durumu geriye döndürmeye çalışırlar.


Ad Astra (Yıldızlara Doğru)


Yönetmen:  James Gray 
Oyuncular:  Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland 
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs
Babası Neptün’e tek yönlü bir yolculuğa çıktıktan yirmi yıl sonra, astronot Roy McBride babasını aramak ve yolculuğunun neden başarısız olduğuna dair cevaplar bulmak amacıyla güneş sisteminin sonuna doğru bir yolculuğa çıkar.  Yol boyunca, gezegenimizin hayatta kalması için bir tehdit ortaya çıkarabilecek sırları ortaya çıkarmaya başlar.

Brightburn


Yönetmen:  David Yarovesky 
Oyuncular:  Elizabeth Banks, David Denman, Matt Jones , Jackson A. Dunn
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs
Süper kahraman türündeki Brightburnde, yabancı bir gezegenden dünyaya gelen ve dünyalı bir çift tarafından evlat edinilerek insanların iyiliği için çalışan bir kahraman olarak yetiştirilmeye çalışılan bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Ancak diğer süper kahramanların aksine bu çocuk içinde büyüyen kötülükle güçlerini kötü şeyler için kullanmayı tercih edecektir.

Godzilla: King of The Monsters

Yönetmen:  Michael Dougherty 
Oyuncular:  Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins 
Vizyon Tarihi: 31 Mayıs
2014 yapımı yapımı Godzilla’nın devamı olan Canavarlar Kralı, Godzilla’yı yeniden canlandırmanın yanısıra orijinal Godzilla serisinde 3 yeni dev canavarı da seriye ekliyor: Mothra, Rodan ve 3 başlı ejderha kral Ghidorah.
Godzilla serisinin 2. Bölümü olması planlanan Canavarlar Kralında, Kripto-zooloji topluluğu Monarch’ın Titanlar olarak adlandırılan 4 canavarla mücadelesini izleyeceğiz. Serinin son bölümü Godzilla vs. Kong’un 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.


Men in Black: International (Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit)


Yönetmen:   F. Gary Gray 
Oyuncular:  Rebecca Ferguson, Tessa Thompson, Chris Hemsworth 
Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2019
Men in Black serisinin yeniden çevriminde Will Smith ve Tommy Lee Jones yerine Thor: Ragnarok’ta birlikte izlediğimiz Tessa Thompson ve Chris Hemsworth yer alıyor. Uzaylılarla savaşlarına aşina olduğumuz ekip bu sefer Men in Black ekibindeki köstebeği ortaya çıkarmaya çalışıyorlar.

Replicate

Yönetmen:  John Murlowski 
Oyuncular:  Joel Courtney, Calum Worthy, Andi Matichak 
Vizyon Tarihi: 21 Haziran
Kasabaları hakkında bir web dizisi hazırlayan üç arkadaş, komşularının öldürüldüğünü ve onların yerlerine mükemmel kopyaları olan yaratıkların geçtiğini keşfederler.


X-Men: Dark Phoenix

Yönetmen: Simon Kinberg
Oyuncular: Sophie Turner(Jean Grey / Phoenix), Jennifer Lawrence(Raven / Mystique), James McAvoy(Professor Charles Xavier), Michael Fassbender(Erik Lehnsherr / Magneto), Tye Sheridan(Scott Summers / Cyclops), Nicholas Hoult(Hank McCoy / Beast), Evan Peters(Peter Maximoff / Quicksilver), Kodi Smit-McPhee(Kurt Wagner / Nightcrawler), Alexandra Shipp(Ororo Munroe / Storm)
Vizyon Tarihi: 7 Haziran
Jean Grey güçlerini fark etmeye başladığında yavaş yavaş Dark Phoenix’e dönüşür. X-Men insanlığın kaderi için kendi takımlarından birini feda etme konusunda karar vermek zorundadır.


Spider Man: Far From Home


Yönetmen: John Watts
Oyuncular:  Zendaya, Jake Gyllenhaal, Jon Favreau 
Vizyon Tarihi: 5 Temmuz
Marvel evreninin 23. Filmi olarak çekilen Örümcek Adam: Evden Uzakta, 2017 yapımı Spider-Man: Homecoming’le başlayan serinin devamı olarak geliyor.  
Avengers: Son Oyun’da başlarına gelenlerden sonra Peter Parker ve arkadaşları yaz tatilini geçirmek için Avrupa’ya giderler. Burada, Mysterio olarak bilinen bir kötü adamla karşı karşıya gelen Peter, arkadaşlarını onun elinden kurtarmaya çalışır.

Artemis Fowl


Yönetmen:  
Kenneth Branagh 
Oyuncular:  Hong Chau, Judi Dench, Josh Gad 
Vizyon Tarihi: 9 Ağustos 2019
Artemis Fowl, Eoin Colfer’in 2001 yılında yayınlanan aynı adlı romanın uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor.
Suçlu babasını kurtarmak ve aile servetini kurtarmak için, Artemis Fowl II ve güvenilir hizmetkarı Butler, perilerin peşine düşer.

The New Mutants (Yeni Mutantlar)


Yönetmen: Josh Boone
Oyuncular:  Anya Taylor-Joy(Illyana Rasputin / Magik), Charlie Heaton(Sam Guthrie / Cannonball), Maisie Williams(Rahne Sinclair / Wolfsbane)
Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2019
Yeteneklerini yeni keşfeden beş mutantın hayatlarının konu alındığı bu filmde özgür iradeleri dışında tutuldukları tesiste geçmişleri ile yüzleşmeleri  anlatılıyor.

Boss Level


Yönetmen:  Joe Carnahan 
Oyuncular:  Annabelle Wallis, Mel Gibson, Michelle Yeoh, Frank Grillo  
Vizyon Tarihi: 16 Ağustos 2019
Emekli bir özel kuvvet subayı olan Roy Pulver, ödüğü gün hiç bitmeyen bir zaman döngüsünde kapana kısılır.

It Chapter Two

Yönetmen:  Andy Muschietti 
Oyuncular:  James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Skarsgård  
Vizyon Tarihi: 6 Eylül
Stephen King’in 1986 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan 2017 yapımı It filminin devamı 2019 yılında beyaz perdede olacak.
1989 yılındaki tüm o vahşi ölümlerden sonra O, 27 yıl sonra yeniden geri dönmüştür. Kaybedenler Kulübü, sözlerini tutar ve O’nu sonsuza dek yok etmek için Derry’ye geri dönerler.


The Mystery of Dragon Seal: The Journey to China (Viy 2)


Yönetmen:  Oleg Stepchenko 
Oyuncular:  Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan, Charles Dance 
Vizyon Tarihi: 19 Eylül
Viy 2, Nikolai Gogol’un Viy isimli öyküsünden uyarlanan 2014 yapımı sinema filminin devamı olarak geliyor.
18. yüzyılda geçen filmde, Haritacı Jonathan Green, onu İngiltere’den Çin’e götüren bilimsel ve doğaüstü bir yolculuğa çıkıyor.


Gemini Man

Yönetmen:  Ang Lee 
Oyuncular:  Mary Elizabeth Winstead, Will Smith, Clive Owen  
Vizyon Tarihi: 4 Ekim
Kariyerini brakmanın yollarını arayan yaşlanmaya başlamış bir suikastçi olan Henry Brogen, her hareketini önceden tahmin edebilen genç klonuyla karşı karşıya kalır.


Joker

Yönetmen:  Todd Phillips 
Oyuncular:  Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz  
Vizyon Tarihi: 4 Ekim
DC Comics’in aynı adlı  karakterinden uyarlanan Joker, DC Extended Universe’den(DCEU) bağımsız yayınlanan ilk DC uyarlaması olarak beyaz perdede olacak.
1981 yılında geçen öyküde,  içinde yaşadığı toplum tarafından hor görülen başarısız bir komedyen kariyerini değiştirerek Gotham’da kaos ve suç şebekesinin içerisinde yerini alır.


Terminator 6


Yönetmen:  Tim Miller
Oyuncular:  Mackenzie Davis, Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton  
Vizyon Tarihi: Kasım
Terminatör 6’nın 2019 Kasım ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Star Wars: Episode IX


Yönetmen:  J.J. Abrams 
Oyuncular:  Domhnall Gleeson, Lupita Nyong’o, Daisy Ridley  
Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2019
Star Wars devam üçlemesinin son bölümü olarak izleyeceğiz.


kaynak: kurgu-bilim.com

2019 Yılı Bolu’da Düzenlenecek İlkbahar Kültür-Sanat Etkinlikleri

İlkbahar mevsimine girmeye başladığımız şu günlerde hava değişimini en çok hissettiğimiz yerlerden olan, doğal güzellikleri ve harika yemekleriyle tanıdığımız Bolu ilimizde ilkbahar-yaz kültür sanat etkinlikleri de yoğun bir şekilde çalışmalarına başladı. Sizler için Bolu’da düzenlenecek sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyet ve etkinlikleri yazımızda paylaşacağız.


Sefa BABUTCU’nun yazmış olduğu , Göğe Bakan Kuşlar Adlı Tiyatro Gösterisi 2 Nisan Salı Günü Saat 19:00’da Bolu Abant İzzet Baysal Mavi Salon’da Sizlerle.

“CİMRİ” 4 Nisan 2019 Saat:19:00 Yer: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mavi Salon    

Geleceğin Doğal Kahramanları Tiyatro Gösterisi
29 Mart 2019 
Saat:12:30-14:30
Yer: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Kültür Merkezi Mavi Salon’da Sizlerle.


“Suit-Düğün Dündü Bugün Bugün”

26 Nisan 2019 Cuma Günü
Saat:20:00
Yer: Bolu İl Kültür Merkezi
Oyun sonra Tiyatral kafe de söyleşi olacaktır

Bir Delinin Hatıra Defteri
12-13 Nisan 2019
Saat:20:00
Yer: Bolu Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonun’da Sizlerle.

2.Ulusal Çocuk Koroları Şenliği 2019

Tarih: 13 – 14 Nisan 2019
Yer: Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonu
Saat : 10.00

4 Nisan Perşembe Günü Saat 20:00’da PİNHANİ Grubu Kozalak Cafe’de Sizlerle

5 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da Bolu Fen Lisesinde sahne alacak olan ADAMLAR Grubu, konserin yanı sıra Canlı performansları ile de müthiş bir geceye imza atacak.

Tek kişilik Suç ve Ceza romanından uyarlama oyunu ile oyuncu Bora Karakul Bolu’da
30 Mart Cumartesi Günü
Yer: Tiyatral Kafe
Saat:16:00-20:00
“Akşam seansından sonra söyleşisi vardır”

Dr.Yasin Aydın ile Kariyer Sürecinde Farkındalık Yolculuğu 29 Mart 2019 Cuma Günü Saat:15:00 Yer: Bolu Wimbledon şubesi

Bolu Otizmli Çocuklar Kermesi 

Kermes tarihi:3 Nisan 2019
Saat:19:00
Bolu Öğretmenevi-Nilufer Sokak

TÜRKİYE’DE YAPILACAK EN TREND AKTİVİTELER


Eşsiz doğal güzelliklere, köklü bir tarihe ve kendine has bir kültüre sahip olan Türkiye, her yıl milyonlarca turisti kendine çekiyor. Turistlerin büyük bir kısmı güney kıyılarında deniz tatilini tercih etse de, ülkemizin sunduğu turizm aktiviteleri açısından çok daha fazlasına sahip. Türkiye’de yaşıyorsanız veya Türkiye’yi geziyorsanız, gittiğiniz bölgelere göre mutlaka yapmanız gereken, yapmadan dönmemeniz gerekenler vardır. İşte Türkiye’nin dört bir yanında mutlaka yapmanız gereken şeyler…

KIŞ AYLARINDA ÇILDIR GÖLÜ’NDE BALIK TUTMAK

TRANS KAÇKAR YÜRÜYÜŞÜ

NEMRUT’TA GÜN BATIMI YAPMAK

MARDİN SOKAKLARINI GEZMEK

PAMUKKALE’DE ANTİK HAVUZDA YÜZMEK

ÇORUH NEHRİNDE RAFTİNG

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

FETHİYE’DE BABADAĞ’DAN YAMAÇ PARAŞÜTÜ

EFES ANTİK KENTİNİ GEZMEK

KONYA’DA MEVLANA ZİYARETİ

VAN GÖLÜ’NDE YÜZMEK

KAPADOKYA’DA BALON TURU

KASTAMONU’DA VALLA KANYONU’NU GEÇMEK

AĞRI DAĞI’NIN ZİRVESİNE ÇIKMAK

EGE’DE MAVİ YOLCULUK

İZMİR SELÇUK’TA PARAŞÜT ATLAYIŞI

DOĞU EKSPRESİ İLE ANKARA’DAN KARS’A YOLCULUK

1981’DE DOĞAL KORUMA ALANI İLAN EDİLEN HASANKEYF’İ GÖRMEK

VAN’DA KAHVALTI YAPMAK

İSTANBUL’DA EMİNÖNÜ-ANADOLU KAVAĞI VAPURUNA BİNMEK

BOZCAADA GEZİNTİSİ YAPMAK

ÇEŞME’DE SÖRF YAPMAK

KAŞ’TA DALIŞ YAPMAK

ŞANLIURFA’DA SIRA GECELERİNE KATILMAK

ESKİŞEHİR’İ GEZMEK

GALATA KÖPRÜSÜNDE BALIK TUTMAK

YILDIZ PARKINDA YÜRÜYÜŞ YAPMAK

BURSA’DAKİ MURADİYE KÜLLİYESİNİ GEZMEK

YEMYEŞİL DOĞADA KAÇKARLAR’A TIRMANIŞ

Dakota DC-3 cinsi kargo uçağının batığını görmek için Akdeniz’in derinliklerine dalışKaynak: ntv.com.tr