EN İYİ HİNT DİZİLERİNDEN SEÇMELER

 

1.PERMANENT ROOMMATES

‘Kalıcı Odaları’, Hint online dijital eğlence kanalı TheViralFever veya TVF tarafından 2014 yılının sonlarında piyasaya sürülen bir web dizisi. Hintli kitleler arasında ön plana çıkan ilk web serileri oldu . Popülerliği, Şubat ayından Haziran 2016’ya ikinci bir sezona çıkmasına yol açtı.

 

FİLMİN KONUSU: üç yıl boyunca uzun mesafe ilişkisi içinde olan Mumbai, Mikesh Chaudhary (Sumeet Vyas) ve Tanya Nagpal (Nidhi Singh) genç bir çiftin etrafında dönüyor. Mikesh birdenbire ABD’den dönüp Tanya’yı önerdiğinde, onun gerçekten onunla evlenmek isteyip istemediği konusunda bir karamsarlıkla karşılaşır. İlk sezonda ikisi, daha güçlü bir ilişki geliştiren ve evlilik ile devam etmek isteyip istemediğiniz konusunda kararlar veriyor. İkinci sezonda, Tanya’nın beklenmedik gebeliği, Mikesh’in anne babasının (ve büyükbabasının) Mumbai’ye gelip hemen düğün planlamasına neden olur.

 

2.I Don’t Watch TV( BEN TELEVİZYON SEYRETMEM)

Nakuul Mehta, son gösterisi Pyaar Ka Dard Hai Meetha Meetha Pyaara Pyaara’dan sonra küçük ekrandan kaçmış

olabilir, ancak dijital ortam için içerik yaratmakla meşguldü. Web dizisi I Do not Watch TV dizisi, televizyon aktörlerinin hayatlarını anlatan hicivsel bir alıştırmadır. Gösterisinde, bir şov için çekim yaparken gerçek hayatta TV aktörlerinin gerçekte neler geçtiği olduğunu göstermeye çalıştı. “Karan Patel, medya journosunun önünde putları Shah Rukh Khan gibi davranıldığını ancak etkinlikten hoşlanmazlarken serinliğini kaybettiğini gören bir bölüm var Benzer şekilde, ideali oynayan Drashti Dhami, Bahu TV şovlarında gerçek hayatta kurnaz biri olarak gösteriliyor.TV oyuncuları 17-18 saat çalışıyorlar bu yüzden herkesin bağırsak sistemlerinin atış yapmak için nasıl parmak izi taşıdığını gördük

“dedi. Neden dijital alanı araştırmayı seçtiğini sor ve ” Serisi, üç yıldır TV’de olma deneyimim sonucuydu. Bana kendi içeriğimi oluşturma fırsatı verdi. Dijital ortam, TV’de eksik olan keşfetmek ve denemek için yaratıcılık özgürlüğü verir. Fikir ve dil açısından sansür yoktur. Öte yandan TV, kitlelerle sizinle bağlantı kurarken, dijital ortam 17 ile 40 arasında bireyler için catering yapıyor. “

 

3.TRİPLİNG

Kardeşlerinizle bir yolculuğa çıkmayı düşünüyor musunuz? Eğlenceli olabilir!  

Boşanmış, işsiz, umutsuz. Chandan, Chitvan’ın bir barda DJ yapıyor olduğunu keşfetmek için Mumbai’ye ulaştı. Chitvan, büyük kardeş Chandan’ın onu yıllar sonra görmeye geldiğini ya da Baba’nın bir zamanlar evlendiğini unutuyor. Kardeşler bir araya geldiğinde plansız bir yolculuğa başlar.

 

Chandan, Chanchal ve Chitvan Jodhpur’u terk etmeye devam ediyor. Yolculuklarında kendilerini çölde kaybolmuş buluyorlar.

Yolculuk yeterince olaysızmış gibi, Chitvan’ın Tiago çalındı. Çölün ortasında araçsız kaldılar bakalım şimdi neler yapacaklar, şimdi nereye gideceklerini merak ediyorlar.Kendi yollarını alıp kendi yollarını seçtiler. Fakat ömür boyu süren bu yolculuğun sadece bir varış noktası var ve orayı bulacaklar…

4.A.I.SHA – MY VİRTUAL GİRLFRİEND

Sam, Future Lens’te çalışan dahi bir uygulama geliştiricisidir. Sid, patronu, Sam’in hayatını yaşayan cehennem gibi mega-armanyan bir adamdır. Fakat Sam, bunun rüya projesine dönüşmesine izin vermeyecektir. O, dünyanın en iyi Yapay Zeka uygulama geliştiricisi olduğunu kanıtlamak için dışarı çıktı. Ancak AISHA kendi fikrini geliştirdiğinde işler daha da kötüleşir.

Şovun ilk sezonunda nüansların derinleri araştırılmadı. Bunun yerine daha karışık bir hikaye anlatmaya odaklanıldı. Bir yapay zeka uygulaması ile nelerin olacagına dair kavramları  tanıtmak.bu yapay zeka uygulamasına  İnsan rasyonalitelerini ve duygularını kazandırmaya , yüklemeye çalımak ve sonuçlarının ne olacağını görecegiz.

 

Ve seyirciler neyi bekleyeceğini bildiklerine göre, ikinci sezon güç mücadelesini araştırıyor. Sam ile Sid arasında, en iyi arkadaş olan düşmanlar, AI’yı kontrol edebilen herkesin üstünlüğü vardır. İlk sezon arsa insanlarından daha fazla olsaydı, bu kez Yapay Zeka Benzetilmiş İnsan Hakları Asistanı ya da A.I.SHA, hepsinin ölmesi için neler yapacak.

 

Gerçekliğin on yılın öncülüğünü gerçekleştirdikten sonra, bu, özellikle Netflix, Amazon, Hotstar ve hatta Arré gibi web içerik platformlarının yaygınlaşması nedeniyle popülerlik kazanan web dizisi platformuna Raghu Ram’ın kızlık girişimi. Televizyon programlamaları, arkaik topluluk tasvirlerine ve anlamsız gerçeklik gösterilerine yapıştığında, içerik açlığından yoksun bir nesil, dünyanın her yerinde yaşayan gerçeklerden uzak olmayan eglenceli gerçekçi bir dizi bizleri bekliyor.

5.PİTCHERS

TVF Pitchers 4 iş hayatına yeni adım admış genç girişimcinin kendi mevcut günlük işlerini bırakıp ,kendilerini yeniden inşa ediş hikayelerini konu edinen bir dizi,başka bir girişim uğruna bir araya gelmeleri ve bu aşamada yaşadıklarını anlatır. bu 4 arkadaş Naveen, Jitu, Yogi ve Mandal‘ın internette yapacakları girişimleri anlatacaktır. TVF Pitchers’ın ilham verici hikayesi “başarmak için risk almak gerektiği”, hızla değişen dünyada başarısızlığa uğramanın tek yolununsa “risk almaktan kaçınmak” olduğu fikri üzerine kurulu. TVF Pitchers izleyici hedef kitlesini Hindistan ile sınırlandırmıyor. Kullanılan dilin İngilizce oluşu, hikaye, müzik seçimi, yerel kültürel kodlara ve dile çok az yer verilmesi bunu gösteriyor Bilgisayar ve internet işlerini seven kişilerin muhakkak izlemesi gereken bir hikaye. 

EN TREND KORE DİZİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir