AAMİR KHAN EN ÇOK İZLENEN FİLMLERİ

HER ÇOÇUK ÖZELDİR ( YERDEKİ YILDIZLAR-Taare Zameen Par) IMDB:8.4
KONUSU:
Her Çocuk Özeldir,  problemli bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. 8 yaşındaki Ishaan Awasthi, hiç kimse tarafından taktir edilmeyen bir çocuktur. Okulda dersleri kötüdür, üstelik arkadaşları ile de sık sık kavga eder. Arkadaşları, öğretmenleri ve ailesi tarafından dışlanan Ishaan, ailesi tarafından disipline sokulması için yatılı okula gönderilir. Burada da durum pek farklı değildir. Ta ki resim öğretmeni Ram Shankar ile yanışana kadar. Ishaan’ın çok mutsuz ve yalnız bir çocuk olduğunu fark eden Ram, bunun nedenini araştırmaya başlar. Onun aslında çok özel bir çocuk olduğunu anlayan öğretmen, sabır ve özenle Ishan’ın kendisini bulmasına yardımcı olur.

IMDB:8.1
KONUSU:
P. K., başka bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabasını konu ediyor. Şehirde gezinen bir yabancı olan P.K daha önce kimsenin sormadığı basit sorular sorarak onlara cevaplar arar… Başka bir galaksiden gelen Peekay’ın; gerçek tanrıyı aramasını konu edinen film izleyenini karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik yolculuklara çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikayeye odaklanır. 
IMDB:7,9
KONUSU:

Günün birinde dünyanın en iyi şarkıcısı olma hayalleriyle yanıp tutuşan, Müslüman bir ailenin 14 yaşındaki kızı Insiya (Zaira Wasim), babasının sürekli engellemeleriyle bir türlü kendini gösterememektedir. Artık umudunu kaybetmişken tanıştığı ünlü müzik direktörü Shakti Kumaar (Aamir Khan), ona kimsenin veremeyeceği şekilde cesaret verir. Ailesinden ve tüm tanıdıklarından habersiz bir şekilde, burka giyerek şarkılarını kaydetmeye ve giderek büyüyen bir hayran kitlesi kazanmaya başlayan Insiya, gizli bir süperstar olmuştur.
Talaash: The Answer Lies Within (2012)
IMDB:7,2
KONUSU: Polis müfettişi olan Surjan oğlu Karen’i bir kaza sonucu kaybedince eşi ile evliliklerinde sorunlar başlar. Bu sırada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor’da çok şüpheli bir şekilde trafik kazasında ölünce Surjan Singh bu kazayı soruşturmaya başlar. Hayat kadını olan Simran sayesinde gizli kalmış gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.
IMDB:8,4
KONU:

Güreşte bölgesel olarak birçok başarı kazanmış, hatta Hindistan şampiyonu olmuş Mahavir Singh (AamirKhan) tecrübelerini aktarıp yetiştireceği; Hindistan için uluslararası alanda bir madalya kazanacak bir erkek çocuk sahibi olmayı her şeyden çok istemektedir. Ancak 4 kızı olmasına rağmen hiç erkek çocuğu olmamıştır. Günün birinde kızları Babita ve Geeta’daki potansiyeli fark edince, onları bir erkek gibi güreş müsabakalarına hazırlamaya başlar. Mahavir’in gerçekleştiremediği hayallerini gerçekleştirmek, artık kızlarının elindedir. Filmde Hint milli güreşçiler Geeta Phogat ve Babita Kumari’nin gerçek öyküleri anlatılıyor.
Dhobi Ghat ( Gözler ) (2011)
IMDB:7,0
KONU: Mumbai’de farklı yaşamları ve geçmişleri olan tesadüfen hayatları kesişen 4 kişinin hikayesi olan bir filmdir. Arun Yalnız bir ressam; Shai bankacı ve tutkulu bir fotoğrafçı; Munna aktör olmayı arzulayan bir çamaşırcıdır. Yasmin ise yeni evli kardeşi için video çeken bir karakter. Film Yasmin’in kardeşine yeni geldiği Mumbai’yi videoya alarak anlatması üzerine başlayıp, Ressam Arun’un yeni evine taşındıktan sonra, dolapta bulduğu üç video kaset üzerine devam ediyor.
3 Idiots (2009)
IMDB:8,4
Hindistan‘ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı konu ediliyor. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istediklerini anlamalarını sağlıyor. Ranco karakterinin başrol olduğu film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp izleyicilere bir şeyler öğretmeyi hedefliyor.

EĞİTİM ÜZERİNE YAYINLANMIŞ TREND FİLMLER


ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ / DEAD POETS SOCİETY (IMDB :8,1)
1989’da dört dalda Oscar‘a aday olan Ölü Ozanlar Derneği, Tom Schulman’a En İyi Senaryo ödülünü kazandırmıştır.

KONUSU:

1950’lerin Welton Akademisi ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan ancak geri kafalılığın iktidarda olduğu bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir yer haline getirmektedir. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir… Keating öğrencilerine ders kitaplarını yırtıp atmalarını, kalıplaşmış düşünce şekillerinden uzaklaşmalarını ve hayatlarını dolu dolu yaşamalarını öğütlemesiyle okulun statükocu tavrına son derece zıt bir profil çizmektedir. Öğrencilerini şiir ve nitelikli edebi yapıtlarla tanıştıran Keating onların pek çoğu üzerinde derin bir etki yaratır ve onların geleceğe dair hayallerinin şekillenmesini sağlar. Elbette Keating’in yaklaşımının okul yönetimi tarafından farkedilmesi ve üstüne gidilmesi uzun sürmeyecektir. Fakat okul müdürü Nolan Keating’i okuldan uzaklaştırma kararı aldığında hayatlarını değiştirdiği öğrencileri Keating’i savunmak için harekete geçerler.

Can Dostum (1997)
Good Will Hunting IMDB:8.3

KONUSU:

Will Hunting genel iq’nun çok çok üzerinde bir zeka seviyesine sahip, MIT’de temizlikçi olarak çalışan genç bir çocuktur. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan bir matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi neredeyse imkansız olan bu problemi rahatlıkla çözen Will, sessizce ortadan kaybolur. Kısa zaman içerisinde problemi yazan profesör tarafından keşfedilen Will bu başarısını diğer sorularda da sürdürecektir. Ancak bir kavga sebebiyle hapis cezasına çarptırılan gencin, bu beladan kurtulabilmek için profesöre ihtiyacı vardır.

Orijinal İsmi: 3 Idiots
Vizyon Tarihi: 9 Kasım 2009
Süre: 170dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
IMDB: 8.4

KONUSU:

Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.


Özgürlük Yazarları / Freedom Writers 
IMDB:7,5

KONUSU:

“Bir okulda göreve başlayacak olan Erin adlı öğretmen, 23 yaşında körpecik bir durumdadır. Göreve başladığı lisenin öğrencileri tamamen farklı etnik yapıdan oluşmaktadır. Afrikalısı vardır, Uzak Doğulusu vardır, Orta Amerikalısı vardır… Özetle mülteciler mahallesinde bir liseden bahsediyoruz. Tamamen kozmopolit… Öğretmenin ilk ders saatinden sonra öğrencilerinde görmüş olduğu his; birbirlerine olan kindir. Bunun önüne 23 yaşındaki öğretmen nasıl geçecektir? Bu durumla nasıl baş edecektir? Diğer öğretmen arkadaşlarından ya da müdüriyetten ne gibi destekler-anti destekler görecektir. Sınıf ortamını olsun dış ortam olsun şiddetler sıklıkla yaşanmaktadır. Bu öğrenciler, diğer öğretmenler tarafından da dışlanmışlardır. Kendilerine belki de değer veren tek öğretmen Erin öğretmendir. Öğrencilerle sınıf içerisinde birbirlerine saygı çerçevesinde tartışma ortamları oluşturmaktadır. Birbirlerinden nefret eden öğrenci grubuyla hatta okul dışı bir gezi bile düzenleyecektir…”

IMDB:8,3

KONUSU:

Paul ve eşi Catherine evlenmişler ve mutlu bir yuva kurmuşlardır . Kısa bir süre sonra Michelle adını verdikleri bir kız çocukları olur. Ama ailenin mutluluğu uzun sürmez zira Michellle ne görebilir ne de duyabilir. Anne baba Michelle’i dış dünyanın etkilerinden ne kadar korumaya çalışırlarsa çalışsınlar küçük kız büyüdükçe hırçınlaşmaktadır. Catherine bir kez daha hamile kalır ve Sara’yı doğurur. Bu sefer baba Paul Michelle’i bir kliniğe kapatmak ister. Tam da bu günlerde ailenin hayatına Debraj Sahai adında özel bir eğitmen girer. Hem sağır hem kör hem de dilsiz olan Michelle’i eğitmeye gönüllü olur. Küçük kız onun ellerinde hırçınlığını yavaş yavaş bir kenara bırakarak, eğitim almaya hatta normal çocuklar gibi okula gitmeye bile başlar…

2019-2020 EN ÇOK İZLENEN KORE DİZİ REPLİKLERİ VE ÖZETLERİOyuncular:
Han ji- min
Jung hae-in
Kim jun-han
IMDb puanı: 8.5
Bölüm sayısı: 16Oyuncular:
Kim hwan-hee, Suh dong-hyun,Nam da-reum,
65 dakikadan oluşan 16 bölüm
IMDb puanı: 8.4


Angel’s Last Mission : Love
OYUNCULAR:
Shin Hye-sun,
Kim Myung-soo,
 Lee Dong-gun,
Kim Bo-mi,
Do Ji-won
 Kim In-kwon‘
ANGEL’S LAST MİSSİON (IMDB PUANI: 8.4)
30 DAKİKADAN OLUŞAN 32 BÖLÜM

KONUSU:

Lee Yeon bir balerin. Eski bir balerin daha doğrusu, çünkü 3 yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu kör olduğundan beri balerin yapamamaktadır. Anne ve babasının kurucusu olduğu Fantasia bale-tiyatro şirketinin varisi. Ama tabi durumundan ötürü şirketi şimdilik halası, eniştesi ve onun büyük kızı yönetiyor.

Kim Dan ise ölen hayvanları huzurlu bir şekilde cennete havale etmekle görevli MELEĞİMİZ. Yeryüzünde yerine getirmesi gereken son görevinden sonra cennete yükselecek artık vakti gelmiş. Ama kaderin oyunu devreye giriyor, Kim Dan görevi bitince cennete gitmesi gereken saati kaçırıyor. Kim Dan yeryüzünde. Neyse ki ondan sorumlu başmelek abisi, bir son görev daha başarınca cennete gidebilme şansı olduğunu iletiyor Kim Dan’a. Son görevi en zoru. Lee yeon’un birine aşık olmasını sağlayacak. Bunu sağlarsa tamam. Bunun için Kim Dan’a geçici bir insan bedeni veriliyor ve Leen yeon ‘nin yanında işe başlıyor.

Haechi Dizi Konusu

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, adalet ve reform arayışında olan dört farklı kişinin etrafında dönmektedir. Bu dört kişi; Lee Geum (Jung Il-Woo), Yeo Ji (Go Ara), Park Mun-Soo (Kwon Yool) ve Dal-Moon (Park Hoon)’dur. Ülkelerinde bir reform gerçekleştirebilmek için Prens Lee Geum’u kral yapmaya çalışırlar.

60 DAKİKADAN OLUŞAN 24 BÖLÜM

Haechi (IMDb puanı: 8.3)

Oyuncular: JihoonJuRyuSeungRyongDoonaBae

EN FAZLA 60 DAKİKADAN OLUŞAN 6 BÖLÜM

Kingdom (IMDb puanı: 8.3)

KONUSU:

Kingdom, hanedanlığı etkisi altına alan salgından kurtarmaya çalışan bir prensin kötülüğe karşı açtığı savaş konu ediliyor. Güney Kore’de hüküm süren bir krallık, yozlaşma ve açlık karşısında diz çökmek zorunda kalır. Krallığın başına gelen felaketler yalnızca bununla da sınırlı değildir. Bulaştığı insanı canavara dönüştüren bir salgın hızla yayılmaktadır. Ölen kral ve diğer insanlar salgının etkisi ile canavar olarak dirilir. Haksız yere ihanetle suçlanan veliaht prens, babasının başına gelenleri öğrenmek hanedanlığa doğru yola koyulur. Prens, halkını kurtarıp salgının tüm ülkeye yayılmasını engellemek için karşısında bulunan yeni türdeki düşmanlarla mücadele etmek zorundadır.The Light in Your Eyes (IMDb puanı: 8.1)
12 BÖLÜM

Her Private Life (IMDb puanı: 7.9)
16 BÖLÜM

Oyuncular

Park MinYoung – Sung Deok-mi

Kim JaeWook – Ryan Gold

AhnBohyun – Nam Eun-gi

One – Cha Shi-an

Kim Bora – Sindy

Park Jinjoo – Lee Seon-joo

Kim Sun-Young – Uhm So-hye

Kim Mi-kyung – Go Young-sook

ImJikyu – Kang Seung-min

Lee Ilhwa – Kong Eun-Young

MaengSang-Hun – Sung Geun-ho

Hong SeoYoung – Choi Da-In

Seo Ye-Hwa – Yoo Kyung-A

JungWonChang – Kim Yoo-Sub

YÖNETMEN :
Lee jeong hyo
Park ji-eun
OYUNCU KADROSU:
•Hyun bin
•Son ye-jin
•Seo ji-hye
•Kim jung-hyun
•Oh man –seok
•Kim young-min
TÜR: Romantik komedi

KONUSU:Güney korede Yamaç paraşütü yapan yoon se-ri nin bir fırtına sonucu kendini kuzey kore sınırında buluyor ve sınırda onu bulan jeong heyonk ile karşılaşması ile başlayan 16 bölümlük  bir serüvenROMANCE IS A BONUS BOOK
Oyuncular:
Lee jong-suk
Lee na-young
Jung eugene
Tür: romantik komedi
16 bölüm
Oyuncular:Kim soo-hyun
Jun ji-hyun
Park hea-jin

21 bölüm

Konusu:

400 yıl önce Dünya’ya gelen bir uzaylı nihayet kendi gezegenine dönebilecek. Ancak ünlü bir aktristle tanışınca eve dönmek istemez.

İLKBAHAR MEVSİMİNDE GÖRÜLESİ EN TREND YERLER ||

Ülkemiz, dört mevsimin de güzel yaşandığı bir ülke. Her köşesinde muhteşem güzelliklere sahip ülkemizde çoğu yer sadece yaz aylarında değil, kış ve bahar aylarında da bir harika. Doğası, havası ve Anadolu’nun eşsiz tarihiyle keşfedilecek birçok yer var. Güneşin kendisini iyice hissettirdiği, yazın müjdecisi İlkbahar, gezmek için de harika bir zamandır. Çünkü hem doğanın uyanmasına tanıklık eder hem de ılıman havanın etkisiyle rahat rahat gezmenin keyfini sürebilirsiniz.  Şimdi sizlere görülesi bu güzel yerlerden en çok tercih edilenleri paylaşacağız…
1- ASSOS / ÇANAKKALE

Mitolojik hikayelere konu olmuş tarihi değeriyle dört mevsim bir başka güzel Assos. Bilen bilir bu güzellikleri bilmeyenlerse; hadi düşün yollara buraları keşfetmeye. Baharda bir başka güzeldir; Assos, Yeşilyurt Köyü, Behramkale, Antik Liman.
Assos, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km güneyindeki Behramkale Köyü’nde yer alan bir antik kent. Antik Çağda Troas diye adlandırılan bölgenin güney ucunda volkanik bir tepenin zirvesi ve yamaçlarında, Midilli adasının karşısında kurulmuştur. En uygun ASSOS Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

2- DATÇA


İnsanın ömrüne ömür, yaşam enerjine enerji katan yerdir, Datça. Muhteşem doğası ve temiz havasının yanında tarihi-kültürel mirası ve mavi suları yazın olduğu kadar ilkbahar gezginlerinin de Türkiye’deki ilk tercihleri arasında yer alıyor. Masmavi göz alıcı güzelliğe sahip denizine en az bizler kadar hayran kalan kişiler arasında dünyaca ünlü isimler de var; Prens Charles, Tom Hanks ve Bill Gates her biri Datça’da mavi tura çıkıp bu sulara hayran olan isimlerden sadece birkaçı.
Türkiye’nin batısındaki en uç noktalarından biri Datça, ilkbaharı yeşeren doğası, papatya, gelincik tarlalarıyla karşılar. Yazın aksine Palamutbükü, Tütünbükü, Mesudiye gibi koylarda hareket yeni başlar. Ancak teknelerin vazgeçilmez adresi Selimiye Köyü ve Bozburun’da konaklayacak yer bulabilirsiniz. Eski Datça’daki Can Yücel’in evine ve Knidos antik kentine uğramadan Datça’dan ayrılmayın. İnce bir hırkayla rahatlıkla üşümeyeceğiniz bahar aylarında Datça için tek handikap, yağmura yakalanmak. Eğer gittiğiniz zaman yağmur yağıyorsa aralıksız 1-2 gün sürebilir. Onun dışında Nisan ayında Datça’da hava sıcak olur. Yeme içme ve konaklama konusunda hiç sorun yaşamak istemiyorsanız 1 saat mesafedeki Marmaris’e gidebilirsiniz. 
Sayısız koyları ve ormanlarıyla ünlü sakinliğin hayatla buluştuğu tatil duraklarındandır Datça ilkbaharı yaşanacak en güzel mevsim yapar. Datça maki türlerinin en iyilerini barındırır. Ayrıca Türkiye’nin en iyi bademi de burada yetişir. Datça’da Afrodit Tapınağı’nın yanı sıra mevsimleri ve zamanı gösteren saat ve antik kalıntılar görülebilecek tarihi yerlerden sadece bazılarıdır.
En uygun DATÇA Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

3- BODRUM

Bir Bodrum sevdalısı olan Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın da dediği gibi ‘Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin. Senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler’ Sadece yaz aylarında değil bahar aylarında da bir başka güzeldir; Bodrum. Baharda içinizi ısıtan Ege güneşinin tadını doyasıya çıkarırsınız Bodrum’da. Kalabalıktan uzak, yeşil ve mavinin kucaklaşmasına şahitlik edersiniz her gün Bodrum sahillerinde.
En uygun BODRUM Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

4- MERSİN

Misafirperver Anadolu insanının, birbirinden leziz yemeklerin, yemyeşil doğanın masmavi deniz ve harika bir tarihle birleştirdiği yerdir, Mersin. Kızkalesi’nde tarihin izlerinin peşinden giderken, Narlıkuyu’da Yörük kahvaltısının ve en lezzetli Akdeniz balıklarının tadı damağınız kalacak.
En uygun MERSİN Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

5- SAFRANBOLU

18 ve 20. yüzyıllar arasında yapılmış ve bozulmadan günümüze kadar gelebilmiş Osmanlı evleriyle ünlü bir ilçe. Anadolu’nun kuzeybatı kesiminde tarihte Paflagonya (Paphlagonia) olarak adlandırılan bölgede bulunan Safranbolu’nun bilinen geçmişi M.Ö. 3000 yıllık bir tarihe sahip. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe en çok Rumlar ve Osmanlılar’dan izler taşıyor. Bu dönemlerden kalma cami, kilise, han hamam, köprü ve konaklara sahip olan Safranbolu, geleneksel Türk evlerini yansıtan konaklarıyla tanınıyor. UNESCO’nun, korunması gereken 2000 kültür varlığı arasında bulunuyor.
Tarihin tozlu sayfalarında değil bizzat içinde yaşayabileceğiniz bir yerdir, Safranbolu. Karabük’ün de en önemli turizm bölgelerinden biridir. Geleneksel Türk toplum yaşantısını tecrübe edebileceğiniz en iyi yerlerden biri olan Safranbolu’nun günümüze kadar gelmeyi başarabilen köklü tarihi geçmişi, kültürel miraslarıyla her mevsim tablo gibi bir manzaraları serer gözler önüne. Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Safranbolu’yu nisan ayı rotalarınıza ekleyebilirsiniz.
En uygun SAFRANBOLU Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

6- ESKİ FOÇA

Denizin verdiği huzurun adresi: Eski Foça. Eski bir balıkçı kasabası olan bu topraklarda güneşin, denizin ve huzurun tadını çıkarmak paha biçilemez. Ege’de gün batımı bir başka güzeldir, Eski Foça’da ise bambaşka… Güneşin denizin üstünden yavaş yavaş kayboluşunu izlerken yöresel Ege otları ve enfes balığın size eşlik ettiği o gün batımıysa tarif edilmez yaşanır cinsten.
En uygun FOÇA Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

7- İĞNEADA

Yaz aylarında da güzel ama bahar aylarında, hele ki mayıs ayında bir başka güzel bir başka keyifli İğneada. Adeta doğanın bir mucizesi olarak görünen İğneada, 2007 yılından beri milli park statüsünde bulunuyor. Kırklareli sınırları içerisinde yer alan bu muhteşem doğa, İstanbul’a sadece 5 saatlik bir mesafede. Yıldız Dağları’nın orman dokusunu yansıtan, kökleri suların altında kalmış ağaçları ile bilinen longoz ormanları ile ünlü olan İğneada, 20 km’lik sahil şeridiyle de muhteşem bir doğa oluşumu olduğunu kanıtlıyor.
En uygun İĞNEADA Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

8- KAPADOKYA


Kapadokya Bölgesi Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir. Dünyanın en iyi balon turu güzergâhı olarak seçilen Kapadokya, Times Gazetesi’nde yayımlanan “Dünya’nın Yeni 25 Harikası” listesine 5. sıradan girmiştir. 1985’ten beri UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Güzel beyaz atların, rengarenk sıcak hava balonlarının diyarı Kapadokya… Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağı, Ihlara Vadisi ve daha fazlasıyla Kapadokya bahar rotalarının kesinlikle vazgeçilmez destinasyonu.
Kapadokya, bahar deyince ilk akla gelen yerlerden biridir. Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi ve mağaraları gezmek için en uygun zamandır ilkbahar. Baharda peribacalarının etrafında açan çiçekler buraya ayrı bir güzellik katar. Kapadokya’da baharın güzelliğini en iyi gözlemleyebileceğiniz aktivite balon turu yapmaktır. Balon turu için sabah erken kalkmayı göze alın. Tur şirketleri saat 05:30 gibi sizi alacaktır.
En uygun KAPADOKYA Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

9- MARDİN

Uçsuz bucaksız Mezopotamya topraklarının farklı kültürleriyle harmanlanmış sürpriz coğrafyası Mardin. Güney Doğu’nun ülkemize sunduğu değerli bir hediye. Tarihi kalenin eteklerine kurulmuş eski bir kent olan Mardin’de çağlar boyunca farklı etnik kökene sahip halk bir arada yaşamış ve yaşamaya da devam ediyor. Tüm gizemi ve sürprizleriyle Mardin’i keşfetmek için en ideal zamanlardan biri de nisan ayıdır.
Baharı daha farklı bir atmosferde örneğin yüzlerce yıl geçmişi olan tarihi bir konakta karşılamaya ne dersiniz? Mardin binlerce yıllık kültür geçmişine tanıklık edebileceğiniz iyi bir seçenek olur. Yazı çok sıcak geçtiği için Mardin’i gezmek için en ideal zamandır ilkbahar. Mardin’de Süryani kiliseleri, 4. yüzyılda kurulmuş Deyrülzeferan Manastırı gibi yerler ve muhteşem konakları gezilebilir. Taş işçiliğinin harika örneklerini bulabileceğiniz bu konakların Dara Konağı gibi bir kısmı bugün otele çevrilmiş. Konaklama için iyi bir tercih olacaktır. Yine yarım saat mesafedeki Midyat ve yaklaşık 2 saat mesafedeki Hasankeyf’e mutlaka gidin. Gümüş telkâri işçiliği şahane takılardan da almadan dönmeyin. 
En uygun MARDİN Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

10- CUNDA ADASI

Yaz mevsiminde cıvıl cıvıl sokaklarında iğne atsan yere düşülmez Cunda’nın. Ama baharda öyle mi? Ilık ılık rüzgar eser yel değirmeninin bahçesinde ve çayınızı yudumlarsınız güneşin içinizi ısıttığı manzarada. Siz siz olun Cunda’nın keyfine bir de baharda bakın.
Ayvalık, Cunda Ege’de ilkbaharı en iyi karşılayabileceğiniz yerlerden biri olarak dikkat çeker. Rum mimarisi izlerini taşıyan şirin bir ada olan Cunda’da artık doğa uyanmaya başlamıştır. Dolaştığınız her yerde sizi rengarenk çiçekler, papatyalar karşılayacaktır. Cunda’da Taksiyarhis Kilisesi, Despot Evi, Agia Triyada Kilisesi ve Ayışığı Manastırı gibi yerler gezilebilir. Balıkçıların bir kısmı baharda açıktır. Deniz kenarı manzara eşliğinde bir şeyler yemek, Ege mezeleri tatmak hava güneşliyse çok keyifli olacaktır. Cunda, Marmaris, Datça ve Fethiye’ye göre biraz daha soğuk olabilir ama hava güneşliyle rahat gezebilirsiniz. Ayvalık Şeytan Sofrası’na çıkıp şahane manzara eşliğinde çayınızı içmeden Cunda’dan ayrılmayın.
En uygun CUNDA ADASI Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

11- ŞİRİNCE

İşte ülkemizin canlı tarihini yansıtan, yeşilliklerle kucaklaşmış harika bir yer daha; Şirince. Dönüp dolaşıp kendimizi Ege’de bulduğumuz bahar rotalarının diğer bir destinasyonu olan Şirince’nin yemyeşil doğasını ilkbaharda keşfedin, sokaklarında sıralanmış eski Türk konakları arasında gezinin ve buranın eşsiz lezzetlerini tadın.
En uygun ŞİRİNCE Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

12- UZUNGÖL

Adını ev sahipliği yaptığı gölden alan Uzungöl, mayıs ayında keşfedebileceğiniz ideal bir Karadeniz rotası. Soğanlı ve Kaçkar Dağları’nın birleştiği noktada yer alan bu doğa harikası yer, Türkiye’nin en yaşlı yağmur ormanları arasında misafirlerini eşsiz bir deneyime davet ediyor.
En uygun UZUNGÖL Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız..

13- YEDİGÖLLER

Şehrin hengamesinden, gürültüsünden kaçmak ve doğayla ama sadece doğayla baş başa kalmak isteyenlerin rotası. Batı Karadeniz’in yemyeşil cenneti, Bolu’nun gözbebeği olan Yedigöller, kışın karlar altında yazın güneş içinde de güzel ama baharda hele ki nisanda burası başka bir güzel. Milli park özelliği de taşıyan Yedigöller, bahar rotaları için mutlaka aklınızın bir köşesinde bulunması gereken yerlerden.
En uygun YEDİGÖLLER Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız…

14- ESKİŞEHİR

Eskişehir’in son yıllardaki hızlı değişimini duyup da gitmek istemeyen yoktur sanırım. İşte Eskişehir gezisi için en uygun zamandasınız. Yazları sıcak, kışları soğuk geçen Eskişehir için ilkbahar harika bir zaman. Eskişehir’de Odunpazarı’nda tarihi evleri gezip, Porsuk çayında gondol gezintisi yapıp, Sozova Parkı ve Kent Parkı gitmek harika olacaktır. Lületaşından el yapımı bir şeyler alıp, çiğ börek ve Balaban Köftesinden yiyerek karnınızı doyurabilirsiniz. Eskişehir’e otomobilinizde ya da hızlı trenle gidebilirsiniz.
En uygun ESKİŞEHİR Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız…

15- POLONEZKÖY

İstanbulluların baharda ilk koştukları yerdir Polonezköy. Yeşillikler içerisindeki bu doğa harikasında, Polonya mimarisine özgü evler bugün pansiyon ve restoran olarak işletiliyor. İster kahvaltı edip köy içindeki yürüyüş parkurunu tamamlayın, isterseniz de önce yürüyüp, sonrasında kendinize mangal keyfi yaşatın. Köyün dışında çok sayıda hayvanın bulunduğu bir yer var. Çocuklar için ideal olabilir. Cumhuriyet köyü ve Ömerli’ye doğru at çiftlikleri de bulunuyor. Ata binmek isteyenler için iyi bir alternatif. Trafik boşsa Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Polonezköy’e ulaşmak 30-40 dakika sürer.
En uygun POLONEZKÖY Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız…

16- ÇEŞME

Ege’nin bir başka incisi de son yılların popüler tatil adresi Çeşme’dir. Özellikle Alaçatı, yaz aylarındaki kalabalık yerine sakin sokaklarıyla sizi karşılar. Ama sakin olduğu için Alaçatı’nın o eski halini koruyan Rum mimarisi binalarının güzelliğine daha iyi varabilirsiniz. Burada harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Sörf yapmak için biraz erken olabilir. Profesyonel sörfçüler için sorun olmaz. Ancak sörf okulları genelde yazın faaliyete geçiyor. Konaklamak için Ilıca ya da Çeşme merkezde otel bulmakta zorlanmazsınız.Ilıca’da kaplıca keyfi da yaşayabilirsiniz.
En uygun ÇEŞME Otellerine ETSTUR aracılığıyla rezervasyon için tıklayınız…

Kaynak: ntv.com.tr, enuygun.com

HEM SÖMESTR HEM DE KIŞIN GİDİLECEK TATİL YERLERİ

Tatil demek sadece güneşin tepede olduğu o sıcacık yaz mevsimi değildir elbette. Türkiye’de kış tatili yapılacak yerler oldukça fazladır ve çok da keyiflidir. Ülkemiz coğrafi anlamda o kadar güzel bir konumda yer alıyor ki, yazı ayrı güzel, kışı ayrı güzel olan Türkiye’de kış tatili için seçenekler çok fazla. Dileyen kar tatili yapıp kayak yaparak keyfini çıkarmak ister , kimi kışın doğal güzellikler gezmek ve kışın verdiği o güzel görüntüyü seyrederek dinlenmek isteyebilir , kimi ise muhteşem bir kış manzarası eşliğinde sessiz ve huzur dolu bol dinlenmeli bir tatil yapmak ister.  Kış tatili için nereye gidilir sorusun en güzel cevap seçenekleri burada.

 

Kış geldi, hava artık buz gibi. Beklenen kar yağışı tam anlamı ile gerçekleşmese de güzel bir kış tatili için şimdi doğru zaman. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz eşsiz bir tatil planlamak ve kışın gidilecek en güzel noktaları seçmek zannettiğiniz kadar da zor değil!

Kış mevsimi için gidilecek ve huzur verecek en güzel noktaları seçtik. Gelin bu mevsimde nerelere gidebileceğinizi inceleyelim

1.ULUDAG

Ülkemizde kış ve tatil kelimeleri bir araya geldiğinde ilk akla gelen seçeneklerden biri Uludağ. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en fazla ziyaretçi çeken merkezleri arasında yer alan Uludağ’da kayak, snowboard, teleferik yani kar keyfi denince aklınıza ne geliyorsa hepsi var. Uludağ’a Bursa’dan günübirlik turlarla gelebileceğiniz gibi dağda bulunan otellerden birinde kalabilirsiniz. Bursa uçak bileti için tıklayınız…

Buraya İstanbul’dan araç kiralayarak ulaşmak da seçenekler arasında. Eğer bu kış rotanızı Uludağ’ın eğlence ve keyif dolu dünyasına çevirmek isterseniz şehirden araç kiralayarak yola çıkmak için İstanbul’a uçak biletlerini karşılaştırın.Bu kadar zahmete giremem ama uludagı görüp kısacık da olsa kış keyfi yaşamak istiyorum da diyorsanız. 3000’in üzerinde yatak kapasitesine sahip olan dağda 23 özel turistik tesisin dışında kamuya ait 16 dinlenme ve konaklama tesisi bulunuyor. 


İlk gidişinizde üst için bir termal atlet, üstüne bir polar sweat, onun üstüne de su geçirmez bir mont gayet güzel bir kombinasyon olur. Alt için de rüzgar ve su geçirmeyecek bir pantolon yeterli olacaktır. sadece bunlar ile tatilin keyfini sürmek yeter de artar bile.

Tam gün bir kayak yapmak, dağın manzarası eşliğinde, şehri keşfetmek, yerel pazarlarda alışveriş yapmak ya da sadece bir Türk hamamında dinlenmek için mükemmel bir gün. Uludağ’da geceleme ayrı bir güzel lağa lapa yagan karın gecenin karanlıgında insana verdigi huzur sizi bekliyor  olabilir. uludag için harika tatil mekanlarla  doludur. Çünkü gidenler bilirler burası tüm beklentileri sonuna kadar karşılar. Özellikle kış tatilinden hoşlananlar, lapa lapa yağan kar altında sıcacık mangal eti yemekten hoşlananlar, kayak yapmayı sevenler, karlar üzerinde çocukları ile yuvarlanarak oynamak isteyenler, sıcak otellerde eğlenceli zaman geçirmek isteyenler, kışı farklı bir şekilde eğlenceli yaşamak isteyenler için ideal bir seçenek. Uludağ’ da tatilin keyfini çıkartıp dinlendikten sonra mini bursa turu da tatili noktalamak için harika  bir secenek

Bursa dan istanbu’la geçerek devam edebilirsiniz.İstanbul Şehir Turu da kışın güzellikleri arasında bir seçenek bizim için. Ayasofya’nın karşısındaki Sultanahmet Camii, 16. yüzyılda mavi İznik çinilerinin muhteşem iç dekorasyonu nedeniyle Sultanahmet Camii olarak da bilinen mimar Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Anıt Hipodrom, savaş arabaları yarışları, üç anıtla; Theodosius Dikilitaşı, bronz Serpantin Sütunu ve Konstantin Sütunu. TOPKAPI SARAYI Osmanlı padişahlarının 15.-19. Yüzyıllar arasında kristal, gümüş ve Çin porselenleri, padişahlar ve aileleri tarafından giyilen cüppeler, İmparatorluk Hazinesinin ünlü mücevherleri, minyatürler. İşte Uludağ tatili için fırsat  bir kaç otel. Devamını da görmek için tıklayınız…

2.Zigana Geçidi/Gümüşhane:

Yılın beş ayı karlı kaplı olan Zigana’da konaklama da yapılabilecek bir kayak tesisi var. Kendin pişir kendin ye türü tesisler de bolca bulunuyor. Zigana, Hamsiköy sütlacı ile meşhur. Gümüşhane Otelleri için tıklayınız…

 

Trabzon ve Gümüşhane’den gün içinde sürekli araç bulma imkanı var. Temiz havası ve harika doğasıyla Trabzon ve Gümüşhaneliler’in günübirlik gezilerde en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

Gümüşhane ye en yakın havaalanları uçak bileti için tıklayınız…

3. Ayder yaylası/Rize: 

Karadeniz’in uçsuz bucaksız yaylaları kış tatili denince ilk akla gelen yerler olmayabilir. Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında çıkılan yaylalar kış döneminde çok daha farklı bir manzara çiziyor. Ayder Yaylası ve çevresinde bulunan kaplıcalar manzarayı seyretmenin dışında kış aylarında şifa bulmak için de en iyi yerlerden biri.

Rize ye en yakın uçuş bileti için tıklayınız…

 

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi yakınlarında yer alan Ayder Yaylası’na ulaşmak için Trabzon’a uçarak buradan araç kiralayabilirsiniz. Bu dönemde şehre uçak biletleri tek kişi gidiş dönüş her şey dahil 160 TL civarında. Kaplıcaları gün boyu ziyaretçi akınına uğruyor. 260 metre derinlikten çıkan 50 derecelik kaplıca suyunun başta romatizma, kireçlenme olmak üzere pek çok hastalığa iyi geldiği söyleniyor. Yılın ortalama beş ayı karla kaplı olarak geçiyor.  İşte size en çok tercih edilen Ayder Otelleri. Devamı için tıklayınız…

4. Yedigöller/Bolu:

Yedigöller aynı zamanda ülkemizin en güzel kamp alanlarından biri. Eğer siz de otellerden ve kapalı alanlardan kaçıp doğanın içinde tatil yapmak isterseniz buraya gelirken çadırınızı ve kamp malzemelerinizi de mutlaka yanınızda getirin. Bölgede göllerin çevresinde kamp yapabileceğiniz çok sayıda yer var. Eğer çadırda kalmak istemezseniz konaklayabileceğiniz tesis ve bungalov tarzı evler de bulunuyor. Bu arada kamp yaparken mangal keyfinden vazgeçmeniz gerekecek. Çünkü bölgede orman yangını riski nedeniyle ateş yakmak yasak. Çadırıyla özgür tatilin peşinden koşan kamp tutkunları yedigöller sizi bekliyor. Bolu ya en yakın uçuş bileti için tıklayınız…

Yedigöller fotoğraf çekmeyi sevenler için de doğal bir stüdyo gibi. her an karşınıza çıkacak sevimli hayvan dostlarımızla da doğal bir cennet gibi. Burada gezinirken karaca, sincap ve tavşan gibi birçok türü görebilirsiniz. Tabii bu arada dikkatli olmanızda yarar var. Çünkü bölge aynı zamanda tilki, kurt ve yabani domuz gibi tehlikeli türlerin de alanı.

 

Yedigöller her ne kadar İstanbul ve Ankara gibi şehirlere birkaç saat uzaklıkta olsa da şehrin gürültüsünden ve karmaşasından o kadar uzakta. Buraya özellikle bayram ve resmi tatil gibi zamanların dışında gelirseniz etrafta gezinirken duyacağınız neredeyse tek şey huzur veren kuş sesleri olacak. Üstelik Yedigöller’e ulaşmak da hiç zor değil. İstanbul – Ankara otoyolunu takip ederek Yeniçağ çıkışından çıkabilir ve sonrasında Mengen – Devrek yönüne doğru devam ederek Yedigöller’e kolayca ulaşabilirsiniz. Diğer seçenekse Bolu şehir merkezinden Yedigöller tabelalarını takip etmek. 40 kilometreden biraz fazla süren bu yol boyunca görecekleriniz .Yedigöller’in renkli doğası ile ilgili ipuçları verecek.

Saklı cennete İstanbul üzerinden gelmek isterseniz hemen İstanbul uçak bileti fırsatlarını karşılaştırın. Öncesinde Anıtkabir ziyareti yapıp başkenti turlamak isteyenler için de En uygun Ankara biletler burada.. Dere, ırmak ve vadiler arasında yer alıyor.

Alana yayılan Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl isimli 7 gölden oluşuyor.bu göllerin hepsini aynı anda görmekde mümkün olabiliyor.  Bölgeye hakim bir tepeden Yedigöller manzarasını izlemek isterseniz de Kapankaya bu konuda en doğru seçim olabilir. Buradan bölgenin neredeyse tamamını rahatlıkla görebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Göllerin etrafı meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur gibi ağaçlar ile fındık, alıç, üvez türü bodur bitkileri, eğrelti otları ve rengarenk çiçeklerle bezenmiş. Kasım ayının ikinci yarısı ile aralık, ocak, şubat, mart ve nisan aylarında kar yağıyor. Gezi ve piknik amaçlı gelenlerin yanında, fotoğraf tutkunlarının da uğrak yeri. Dağların ardından yükselen sis, beyaz örtüyle birleşince doyumsuz bir manzara ortaya çıkıyor.

5.Bolu

Doğal güzelliği ile tartışılmaz olan Abant, aslında her mevsim güzeldir. Ancak kış mevsiminde harika kar manzarası ile herkesi büyüler. Abant gölünün bile buz tuttuğu ve muhteşem doğa manzarası ile karşı karşıya kalabileceğiniz bir cennettir burası. Göl çevresindeki Abant otelleri özellikle tercih etmenizi tavsiye ederiz

 

Çam, köknar, kayın ağaçlarının çoğunlukta olduğu ormanların arasında yaylalar bulunuyor. Aralık-nisan arasında karlı. Çam ağaçlarının beyaz bir örtüyle kaplandığı Abant’a gelenler, 7 kilometrelik göl etrafında fayton, at ve bisiklete binebiliyor, göl kenarında piknik yapıp, tepelerden kayarak karın keyfini çıkarabiliyor. Gölün kıyıları nilüfer çiçekleri ile kaplı, yer yer sazlıklarla çevrili. 

Bolu’ya gelmişken kartalkaya’ya uğramadan olmaz. Bolu’ya bağlı bir diğer kış cenneti ise Kartalkaya.  Bolu’nun güneydoğusunda yer alan ve önemli bir yere sahip olan kayak merkezi Geniş ve uzun pistleri, otelleri, kafeleri ve restoranlarıyla burası kış sporlarını sevenler için en iyi alternatiflerin başında geliyor. Kartalkaya’da aynı zamanda snowboard da yapabilme olanağınız bulunmaktadır. İrili ufaklı birçok konaklama tesisine sahip olan bölge, Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biridir. Aralık başı ve Mart sonuna kadar muhteşem bir kar manzarasına ve piste sahiptir. Çam ormanlarıyla çevrili kayak merkezinde, . Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız da doğasında unutulmaz kareler yakalayabilirsiniz. KARTALKAYA OTELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Hem kış sporları yapabilir hem de dinlenmek ve tatil yapmak için kalabilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi şehirlere yakın olması Kartalkaya’yı kısa süreli hafta sonu tatillerinin vazgeçilmez rotalarından biri haline getiriyor. Kayak konusunda çok iyi değilseniz, merkezde bulunan yerlerden bir kızak kiralayarak çocuklar gibi eğlenebilirsiniz

6.Palandöken/Erzurum

Türkiye’ nin en önemli kayak merkezlerinden biridir. Ülkedeki en yüksek zirveye sahip olan kayak merkezi, Erzurum il sınırları içinde yer almaktadır. Karasal iklim sebebiyle özellikle kış ayları bir hayli zorlu geçmektedir. 6000 kişiyi ağırlayabilen bir tesise sahip olması dikkat çekmektedir. Günübirlik turlar da düzenlenen merkez kış ayları boyunca yabancı sporcularında uğrak yeri olmaktadır. Konforlu konaklama tesisleri sizlere kışın sert geçen günlerini unutturabilecek derecede kalitelidir. Erzurum uçuş bileti için tıklayınız…

 

Kasım- mayıs ayları arası karla kaplı oluyor. Özellikle geceleri, Erzurum’un ışıkları ayaklarınızın altına seriliyor. Erzurum’un üzerine sis çöktüğünde, sanki ayaklarınız yerden kesiliyor ve sadece karlı zirveleri görüyorsunuz. Günbatımı manzarası da ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Erzurum uçak bileti için tıklayınız..

 

7.Uzungöl/Trabzon

 

Trabzon uçak bileti için tıklayınız…

Yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapamasıyla oluşmuş. Trekking, kuş gözlemi ve botanik turlar yapılıyor, civardaki yaylalara gezi düzenleniyor. Çamlarla kaplı bölge kış sporları bakımından da önemli bir merkez. Kasım-nisan ayları arasında karla kaplıdır. Yılın beş ayı karlar altında kalıyor.

 

ETS TUR AYRICALIĞIYLA GÜNCEL TATİL FIRSATLARI

 

 

TATİL.COM AYRICALIĞIYLA GÜNCEL TATİL FIRSATLARI