AAMİR KHAN EN ÇOK İZLENEN FİLMLERİ

HER ÇOÇUK ÖZELDİR ( YERDEKİ YILDIZLAR-Taare Zameen Par) IMDB:8.4
KONUSU:
Her Çocuk Özeldir,  problemli bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. 8 yaşındaki Ishaan Awasthi, hiç kimse tarafından taktir edilmeyen bir çocuktur. Okulda dersleri kötüdür, üstelik arkadaşları ile de sık sık kavga eder. Arkadaşları, öğretmenleri ve ailesi tarafından dışlanan Ishaan, ailesi tarafından disipline sokulması için yatılı okula gönderilir. Burada da durum pek farklı değildir. Ta ki resim öğretmeni Ram Shankar ile yanışana kadar. Ishaan’ın çok mutsuz ve yalnız bir çocuk olduğunu fark eden Ram, bunun nedenini araştırmaya başlar. Onun aslında çok özel bir çocuk olduğunu anlayan öğretmen, sabır ve özenle Ishan’ın kendisini bulmasına yardımcı olur.

IMDB:8.1
KONUSU:
P. K., başka bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabasını konu ediyor. Şehirde gezinen bir yabancı olan P.K daha önce kimsenin sormadığı basit sorular sorarak onlara cevaplar arar… Başka bir galaksiden gelen Peekay’ın; gerçek tanrıyı aramasını konu edinen film izleyenini karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik yolculuklara çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikayeye odaklanır. 
IMDB:7,9
KONUSU:

Günün birinde dünyanın en iyi şarkıcısı olma hayalleriyle yanıp tutuşan, Müslüman bir ailenin 14 yaşındaki kızı Insiya (Zaira Wasim), babasının sürekli engellemeleriyle bir türlü kendini gösterememektedir. Artık umudunu kaybetmişken tanıştığı ünlü müzik direktörü Shakti Kumaar (Aamir Khan), ona kimsenin veremeyeceği şekilde cesaret verir. Ailesinden ve tüm tanıdıklarından habersiz bir şekilde, burka giyerek şarkılarını kaydetmeye ve giderek büyüyen bir hayran kitlesi kazanmaya başlayan Insiya, gizli bir süperstar olmuştur.
Talaash: The Answer Lies Within (2012)
IMDB:7,2
KONUSU: Polis müfettişi olan Surjan oğlu Karen’i bir kaza sonucu kaybedince eşi ile evliliklerinde sorunlar başlar. Bu sırada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor’da çok şüpheli bir şekilde trafik kazasında ölünce Surjan Singh bu kazayı soruşturmaya başlar. Hayat kadını olan Simran sayesinde gizli kalmış gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.
IMDB:8,4
KONU:

Güreşte bölgesel olarak birçok başarı kazanmış, hatta Hindistan şampiyonu olmuş Mahavir Singh (AamirKhan) tecrübelerini aktarıp yetiştireceği; Hindistan için uluslararası alanda bir madalya kazanacak bir erkek çocuk sahibi olmayı her şeyden çok istemektedir. Ancak 4 kızı olmasına rağmen hiç erkek çocuğu olmamıştır. Günün birinde kızları Babita ve Geeta’daki potansiyeli fark edince, onları bir erkek gibi güreş müsabakalarına hazırlamaya başlar. Mahavir’in gerçekleştiremediği hayallerini gerçekleştirmek, artık kızlarının elindedir. Filmde Hint milli güreşçiler Geeta Phogat ve Babita Kumari’nin gerçek öyküleri anlatılıyor.
Dhobi Ghat ( Gözler ) (2011)
IMDB:7,0
KONU: Mumbai’de farklı yaşamları ve geçmişleri olan tesadüfen hayatları kesişen 4 kişinin hikayesi olan bir filmdir. Arun Yalnız bir ressam; Shai bankacı ve tutkulu bir fotoğrafçı; Munna aktör olmayı arzulayan bir çamaşırcıdır. Yasmin ise yeni evli kardeşi için video çeken bir karakter. Film Yasmin’in kardeşine yeni geldiği Mumbai’yi videoya alarak anlatması üzerine başlayıp, Ressam Arun’un yeni evine taşındıktan sonra, dolapta bulduğu üç video kaset üzerine devam ediyor.
3 Idiots (2009)
IMDB:8,4
Hindistan‘ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı konu ediliyor. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istediklerini anlamalarını sağlıyor. Ranco karakterinin başrol olduğu film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp izleyicilere bir şeyler öğretmeyi hedefliyor.

EĞİTİM ÜZERİNE YAYINLANMIŞ TREND FİLMLER


ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ / DEAD POETS SOCİETY (IMDB :8,1)
1989’da dört dalda Oscar‘a aday olan Ölü Ozanlar Derneği, Tom Schulman’a En İyi Senaryo ödülünü kazandırmıştır.

KONUSU:

1950’lerin Welton Akademisi ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan ancak geri kafalılığın iktidarda olduğu bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir yer haline getirmektedir. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir… Keating öğrencilerine ders kitaplarını yırtıp atmalarını, kalıplaşmış düşünce şekillerinden uzaklaşmalarını ve hayatlarını dolu dolu yaşamalarını öğütlemesiyle okulun statükocu tavrına son derece zıt bir profil çizmektedir. Öğrencilerini şiir ve nitelikli edebi yapıtlarla tanıştıran Keating onların pek çoğu üzerinde derin bir etki yaratır ve onların geleceğe dair hayallerinin şekillenmesini sağlar. Elbette Keating’in yaklaşımının okul yönetimi tarafından farkedilmesi ve üstüne gidilmesi uzun sürmeyecektir. Fakat okul müdürü Nolan Keating’i okuldan uzaklaştırma kararı aldığında hayatlarını değiştirdiği öğrencileri Keating’i savunmak için harekete geçerler.

Can Dostum (1997)
Good Will Hunting IMDB:8.3

KONUSU:

Will Hunting genel iq’nun çok çok üzerinde bir zeka seviyesine sahip, MIT’de temizlikçi olarak çalışan genç bir çocuktur. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan bir matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi neredeyse imkansız olan bu problemi rahatlıkla çözen Will, sessizce ortadan kaybolur. Kısa zaman içerisinde problemi yazan profesör tarafından keşfedilen Will bu başarısını diğer sorularda da sürdürecektir. Ancak bir kavga sebebiyle hapis cezasına çarptırılan gencin, bu beladan kurtulabilmek için profesöre ihtiyacı vardır.

Orijinal İsmi: 3 Idiots
Vizyon Tarihi: 9 Kasım 2009
Süre: 170dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
IMDB: 8.4

KONUSU:

Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.


Özgürlük Yazarları / Freedom Writers 
IMDB:7,5

KONUSU:

“Bir okulda göreve başlayacak olan Erin adlı öğretmen, 23 yaşında körpecik bir durumdadır. Göreve başladığı lisenin öğrencileri tamamen farklı etnik yapıdan oluşmaktadır. Afrikalısı vardır, Uzak Doğulusu vardır, Orta Amerikalısı vardır… Özetle mülteciler mahallesinde bir liseden bahsediyoruz. Tamamen kozmopolit… Öğretmenin ilk ders saatinden sonra öğrencilerinde görmüş olduğu his; birbirlerine olan kindir. Bunun önüne 23 yaşındaki öğretmen nasıl geçecektir? Bu durumla nasıl baş edecektir? Diğer öğretmen arkadaşlarından ya da müdüriyetten ne gibi destekler-anti destekler görecektir. Sınıf ortamını olsun dış ortam olsun şiddetler sıklıkla yaşanmaktadır. Bu öğrenciler, diğer öğretmenler tarafından da dışlanmışlardır. Kendilerine belki de değer veren tek öğretmen Erin öğretmendir. Öğrencilerle sınıf içerisinde birbirlerine saygı çerçevesinde tartışma ortamları oluşturmaktadır. Birbirlerinden nefret eden öğrenci grubuyla hatta okul dışı bir gezi bile düzenleyecektir…”

IMDB:8,3

KONUSU:

Paul ve eşi Catherine evlenmişler ve mutlu bir yuva kurmuşlardır . Kısa bir süre sonra Michelle adını verdikleri bir kız çocukları olur. Ama ailenin mutluluğu uzun sürmez zira Michellle ne görebilir ne de duyabilir. Anne baba Michelle’i dış dünyanın etkilerinden ne kadar korumaya çalışırlarsa çalışsınlar küçük kız büyüdükçe hırçınlaşmaktadır. Catherine bir kez daha hamile kalır ve Sara’yı doğurur. Bu sefer baba Paul Michelle’i bir kliniğe kapatmak ister. Tam da bu günlerde ailenin hayatına Debraj Sahai adında özel bir eğitmen girer. Hem sağır hem kör hem de dilsiz olan Michelle’i eğitmeye gönüllü olur. Küçük kız onun ellerinde hırçınlığını yavaş yavaş bir kenara bırakarak, eğitim almaya hatta normal çocuklar gibi okula gitmeye bile başlar…

2019-2020 EN ÇOK İZLENEN KORE DİZİ REPLİKLERİ VE ÖZETLERİOyuncular:
Han ji- min
Jung hae-in
Kim jun-han
IMDb puanı: 8.5
Bölüm sayısı: 16Oyuncular:
Kim hwan-hee, Suh dong-hyun,Nam da-reum,
65 dakikadan oluşan 16 bölüm
IMDb puanı: 8.4


Angel’s Last Mission : Love
OYUNCULAR:
Shin Hye-sun,
Kim Myung-soo,
 Lee Dong-gun,
Kim Bo-mi,
Do Ji-won
 Kim In-kwon‘
ANGEL’S LAST MİSSİON (IMDB PUANI: 8.4)
30 DAKİKADAN OLUŞAN 32 BÖLÜM

KONUSU:

Lee Yeon bir balerin. Eski bir balerin daha doğrusu, çünkü 3 yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu kör olduğundan beri balerin yapamamaktadır. Anne ve babasının kurucusu olduğu Fantasia bale-tiyatro şirketinin varisi. Ama tabi durumundan ötürü şirketi şimdilik halası, eniştesi ve onun büyük kızı yönetiyor.

Kim Dan ise ölen hayvanları huzurlu bir şekilde cennete havale etmekle görevli MELEĞİMİZ. Yeryüzünde yerine getirmesi gereken son görevinden sonra cennete yükselecek artık vakti gelmiş. Ama kaderin oyunu devreye giriyor, Kim Dan görevi bitince cennete gitmesi gereken saati kaçırıyor. Kim Dan yeryüzünde. Neyse ki ondan sorumlu başmelek abisi, bir son görev daha başarınca cennete gidebilme şansı olduğunu iletiyor Kim Dan’a. Son görevi en zoru. Lee yeon’un birine aşık olmasını sağlayacak. Bunu sağlarsa tamam. Bunun için Kim Dan’a geçici bir insan bedeni veriliyor ve Leen yeon ‘nin yanında işe başlıyor.

Haechi Dizi Konusu

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, adalet ve reform arayışında olan dört farklı kişinin etrafında dönmektedir. Bu dört kişi; Lee Geum (Jung Il-Woo), Yeo Ji (Go Ara), Park Mun-Soo (Kwon Yool) ve Dal-Moon (Park Hoon)’dur. Ülkelerinde bir reform gerçekleştirebilmek için Prens Lee Geum’u kral yapmaya çalışırlar.

60 DAKİKADAN OLUŞAN 24 BÖLÜM

Haechi (IMDb puanı: 8.3)

Oyuncular: JihoonJuRyuSeungRyongDoonaBae

EN FAZLA 60 DAKİKADAN OLUŞAN 6 BÖLÜM

Kingdom (IMDb puanı: 8.3)

KONUSU:

Kingdom, hanedanlığı etkisi altına alan salgından kurtarmaya çalışan bir prensin kötülüğe karşı açtığı savaş konu ediliyor. Güney Kore’de hüküm süren bir krallık, yozlaşma ve açlık karşısında diz çökmek zorunda kalır. Krallığın başına gelen felaketler yalnızca bununla da sınırlı değildir. Bulaştığı insanı canavara dönüştüren bir salgın hızla yayılmaktadır. Ölen kral ve diğer insanlar salgının etkisi ile canavar olarak dirilir. Haksız yere ihanetle suçlanan veliaht prens, babasının başına gelenleri öğrenmek hanedanlığa doğru yola koyulur. Prens, halkını kurtarıp salgının tüm ülkeye yayılmasını engellemek için karşısında bulunan yeni türdeki düşmanlarla mücadele etmek zorundadır.The Light in Your Eyes (IMDb puanı: 8.1)
12 BÖLÜM

Her Private Life (IMDb puanı: 7.9)
16 BÖLÜM

Oyuncular

Park MinYoung – Sung Deok-mi

Kim JaeWook – Ryan Gold

AhnBohyun – Nam Eun-gi

One – Cha Shi-an

Kim Bora – Sindy

Park Jinjoo – Lee Seon-joo

Kim Sun-Young – Uhm So-hye

Kim Mi-kyung – Go Young-sook

ImJikyu – Kang Seung-min

Lee Ilhwa – Kong Eun-Young

MaengSang-Hun – Sung Geun-ho

Hong SeoYoung – Choi Da-In

Seo Ye-Hwa – Yoo Kyung-A

JungWonChang – Kim Yoo-Sub

YÖNETMEN :
Lee jeong hyo
Park ji-eun
OYUNCU KADROSU:
•Hyun bin
•Son ye-jin
•Seo ji-hye
•Kim jung-hyun
•Oh man –seok
•Kim young-min
TÜR: Romantik komedi

KONUSU:Güney korede Yamaç paraşütü yapan yoon se-ri nin bir fırtına sonucu kendini kuzey kore sınırında buluyor ve sınırda onu bulan jeong heyonk ile karşılaşması ile başlayan 16 bölümlük  bir serüvenROMANCE IS A BONUS BOOK
Oyuncular:
Lee jong-suk
Lee na-young
Jung eugene
Tür: romantik komedi
16 bölüm
Oyuncular:Kim soo-hyun
Jun ji-hyun
Park hea-jin

21 bölüm

Konusu:

400 yıl önce Dünya’ya gelen bir uzaylı nihayet kendi gezegenine dönebilecek. Ancak ünlü bir aktristle tanışınca eve dönmek istemez.

SONBAHAR-KIŞ SOSYAL ETKİNLİKLER

Sizler için hazırladığımız tiyatro,konser,çocuk etkİnlikleri,akvarum gibi daha birçok konuda sosyal etkinleri aşağıda sıraladık. İyi okumalar ve seyirler…

KONSERLER

Beyrut Performance Kartal Sahne’nin Düzenlemiş Olduğu Konser Fırsatları’nı Fırsat Me Güvencesi ile Yakalayın. İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Beyrut Performance bir çok ünlü sanatçının canlı performansına ev sahipliği yapmaktadır.
İstanbul eğlence hayatında büyük bir boşluğu dolduran If Performance Beşiktaş, profesyonel ve genç kadrosu ile, eşsiz ambiyansı, kaliteli ses ve ışık sistemiyle, kaliteli müziği ayağınıza getiriyor.

Birbirinden ünlü sanatçıların canlı konser performanslarını şehrin en iyi mekanlarında dinleme şansı elde edin. Sevdiğin sanatçıların konser fırsatlarını indirimli bir şekilde satın alarak tarafınıza e-mail ve sms olarak gönderilen pdf biletiniz ile etkinliğe sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.


TİYATRO

Hem eğitici, hem de eğlenceli bir etkinlik olan tiyatro fırsatları ile oyuncuların canlı performanslarına şahit olarak daha doğal bir etkileşim içerisinde yer alacaksınız. İster çocuk tiyatroları ister yetişkin tiyatroları olsun sizlere sunmuş olduğumuz tiyatro etkinlikleri ile uygun fiyatlarla tiyatro bileti fırsatları’nı yakalayarak, çocuğunuzla, ailenizle ya da sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.


ETKİNLİK

Zamanınızı en güzel şekilde değerlendirmek, sevdiklerinizle birlikte çeşitli etkinliklerde bulunmak ve gününüzü unutulmaz kılmak istiyorsanız etkinlik fırsatları’na göz atabilirsiniz. Doğa gezisi, at binme, binicilik, doğum günü, pasta kursları, sinema, konser, grup etkinliği gerektiren paintball aktiviteleri ve daha birçok seçenek ile etkinlik fırsatları’nı değerlendirin.

2019 YILI BİLİM KURGU VE FANTASTİK FİLMLER


Yeni bir yıl yeni bir bilim kurgu demektir ve heyecanlanacak çok şey var. İster süper kahramanlara, robotlara, çok uzak galaksiye kısaca 2019 yılı bilim kurgu ve fantastik filmler anlamında güzel bir yıl olarak geçecek.
İşte her fantastik ve bilim kurgu hayranının heyecanla beklediği filmler gösterime girmeye başladı. İşte sizler için güzel tanıtıcı bir film serisi hazırladık
Filmler galaksisinde zaman geçirmeye hazır olun.

GLASS

Yönetmen: M. Night Shyamalan 
Oyuncular: Sarah Paulson, Bruce Willis, James McAvoy  
Vizyon Tarihi: 18 Ocak 2019
Glass, Eastrail 177 üçlemesi olarak da bilinen, 2000 yapımı Unbreakable ile başlayıp 2016 yapımı Split’le devam eden Unbreakable serisinin 3. ve son filmi olarak ocak ayında vizyona giriyor. Split’te olayların geldiği noktada, Unbreakable’ın süper yetenekleri olan karakteri David Dunn (Bruce Willis), Split’in kişilik bölünmesi yaşayan karakteri Kevin Wendell Crumb’ın (James McAvoy) peşine düşer.

Escape Room (Ölümcül Labirent)

Yönetmen: Adam Robitel 
Oyuncular: Taylor Russell, Logan Miller, Jay Ellis
Vizyon Tarihi: 31 Ocak 2019
Altı kişinin eline bir kaçış odası oyununa giriş bileti geçer. Kazanana bir milyon dolar ödül verilecektir.

The Kid Who Would Be King (Kral Olacak Çocuk)


önetmen: Joe Cornish 
Oyuncular: Louis Ashbourne Serkis, Denise Gough, Dean Chaumoo
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bir grup çocuk büyük bir tehdidi engellemek için ortaçağa gider.

Alita: Battle Angel (Alita: Savaş Meleği)


Yönetmen: Robert Rodriguez 
Oyuncular: Mahershala Ali, Rosa Salazar, Eiza González, Jennifer Connaly, Christoph Waltz
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bu senenin merakla beklenen filmlerinden biri olan Alita: Savaş Meleği, Yukito Kishiro’nun Gunnm adlı mangasından uyarlanmış. Siberpunk türündeki filmde, teknolojik düşüş nedeniyle yok olan dünyada hatıraları kaybolmuş şekilde uyanan Alita’nın kendini arayışı anlatılıyor. Alita yeni yaşamını keşfettikçe, güçlü makinelerle dövüşebilen olağanüstü güçlerinin farkına varmaya başlar.


Captain Marvel (Kaptan Marvel)


Yönetmen: Robert Rodriguez 
Oyuncular: Mahershala Ali, Rosa Salazar, Eiza González, Jennifer Connaly, Christoph Waltz
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bu senenin merakla beklenen filmlerinden biri olan Alita: Savaş Meleği, Yukito Kishiro’nun Gunnm adlı mangasından uyarlanmış. Siberpunk türündeki filmde, teknolojik düşüş nedeniyle yok olan dünyada hatıraları kaybolmuş şekilde uyanan Alita’nın kendini arayışı anlatılıyor. Alita yeni yaşamını keşfettikçe, güçlü makinelerle dövüşebilen olağanüstü güçlerinin farkına varmaya başlar.

Captive State


Yönetmen: Rupert Wyatt
Oyuncular: Vera Farmiga, John Goodman, Madeline Brewer
Vizyon Tarihi: 29 Mart 2019
Captive State, dünya dışı bir gücün işgalinden neredeyse 10 yıl sonra Şikago’da bir mahallede işbirlikçilerin ve muhaliflerin arasındaki çatışmayı araştırıyor.

US


Yönetmen: Jordan Peele 
Oyuncular: Anna Diop, Elisabeth Moss, Lupita Nyong’o 
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019
Çocukları ile birlikte tatil yapmak amacıyla sahildeki evlerine giden aile evlerinde bazı davetsiz misafirlerle karşılaşır. 2017 yılının öne çıkan filmlerinden Get Out’un yönetmeni yine ilgi çekici bir gerilimle karşımızda olacak.

Shazam! 6 Güç


önetmen: David F. Sandberg 
Oyuncular: Zachary Levi, Mark Strong, Djimon Hounsou 
Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2019
DC Comics’in aynı adlı süper kahramanından uyarlanan Shazam, DC Genişletilmiş evrenin 7. Filmi olarak karşımıza çıkıyor.
14 yaşında sorunlu bir genç olan Billy Batson, 7. Kez yeni bir koruyucu aileye verilmiştir. Metroya bindiği bir gün, bir büyücü tarafından başka bir boyuta gönderilir, büyücü ona “Shazam!” kelimesini söylediğinde insan üstü güce sahip bir kahramana dönüşmesini sağlayan gücü aktarır. Billy ve yeni üvey kardeşi Freddy Freeman, Billy’nin yeni güçlerinin neler olduğunu ve onları kötü adam Thaddeus Sivana’nın eline geçmesini engellemek için nasıl kullanacaklarını öğrenmelidir.


Hellboy


Yönetmen: Neil Marshall 
Oyuncular: David Harbour, Milla Jovovich, Sasha Lane  
Vizyon Tarihi: 12 Nisan 2019
Dark Horse Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Guillermo Del Torro’nun yönettiği, 2004 yapımı Hellboy ve 2008 yapımı Hellboy Golden Army filmlerinden sonra yeni yönetmen ve yeni oyuncusuyla 3. kez beyaz perdeye geri dönüyor. Hellboy, tüm insanlığı yok etmeye çalışan eski bir ortaçağ büyücüsünü durdurmaya hazırlanıyor.

Avengers: Endgame

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Oyuncular: Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth
Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2019
Endgame, 2018 yapımı Infinity War’un kaldığı yerden devam ediyor. Thanos’un dünyanın yarısını öldürmesinden sonra, geriye kalan Yenilmezler bu durumu geriye döndürmeye çalışırlar.


Ad Astra (Yıldızlara Doğru)


Yönetmen:  James Gray 
Oyuncular:  Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland 
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs
Babası Neptün’e tek yönlü bir yolculuğa çıktıktan yirmi yıl sonra, astronot Roy McBride babasını aramak ve yolculuğunun neden başarısız olduğuna dair cevaplar bulmak amacıyla güneş sisteminin sonuna doğru bir yolculuğa çıkar.  Yol boyunca, gezegenimizin hayatta kalması için bir tehdit ortaya çıkarabilecek sırları ortaya çıkarmaya başlar.

Brightburn


Yönetmen:  David Yarovesky 
Oyuncular:  Elizabeth Banks, David Denman, Matt Jones , Jackson A. Dunn
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs
Süper kahraman türündeki Brightburnde, yabancı bir gezegenden dünyaya gelen ve dünyalı bir çift tarafından evlat edinilerek insanların iyiliği için çalışan bir kahraman olarak yetiştirilmeye çalışılan bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Ancak diğer süper kahramanların aksine bu çocuk içinde büyüyen kötülükle güçlerini kötü şeyler için kullanmayı tercih edecektir.

Godzilla: King of The Monsters

Yönetmen:  Michael Dougherty 
Oyuncular:  Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins 
Vizyon Tarihi: 31 Mayıs
2014 yapımı yapımı Godzilla’nın devamı olan Canavarlar Kralı, Godzilla’yı yeniden canlandırmanın yanısıra orijinal Godzilla serisinde 3 yeni dev canavarı da seriye ekliyor: Mothra, Rodan ve 3 başlı ejderha kral Ghidorah.
Godzilla serisinin 2. Bölümü olması planlanan Canavarlar Kralında, Kripto-zooloji topluluğu Monarch’ın Titanlar olarak adlandırılan 4 canavarla mücadelesini izleyeceğiz. Serinin son bölümü Godzilla vs. Kong’un 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.


Men in Black: International (Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit)


Yönetmen:   F. Gary Gray 
Oyuncular:  Rebecca Ferguson, Tessa Thompson, Chris Hemsworth 
Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2019
Men in Black serisinin yeniden çevriminde Will Smith ve Tommy Lee Jones yerine Thor: Ragnarok’ta birlikte izlediğimiz Tessa Thompson ve Chris Hemsworth yer alıyor. Uzaylılarla savaşlarına aşina olduğumuz ekip bu sefer Men in Black ekibindeki köstebeği ortaya çıkarmaya çalışıyorlar.

Replicate

Yönetmen:  John Murlowski 
Oyuncular:  Joel Courtney, Calum Worthy, Andi Matichak 
Vizyon Tarihi: 21 Haziran
Kasabaları hakkında bir web dizisi hazırlayan üç arkadaş, komşularının öldürüldüğünü ve onların yerlerine mükemmel kopyaları olan yaratıkların geçtiğini keşfederler.


X-Men: Dark Phoenix

Yönetmen: Simon Kinberg
Oyuncular: Sophie Turner(Jean Grey / Phoenix), Jennifer Lawrence(Raven / Mystique), James McAvoy(Professor Charles Xavier), Michael Fassbender(Erik Lehnsherr / Magneto), Tye Sheridan(Scott Summers / Cyclops), Nicholas Hoult(Hank McCoy / Beast), Evan Peters(Peter Maximoff / Quicksilver), Kodi Smit-McPhee(Kurt Wagner / Nightcrawler), Alexandra Shipp(Ororo Munroe / Storm)
Vizyon Tarihi: 7 Haziran
Jean Grey güçlerini fark etmeye başladığında yavaş yavaş Dark Phoenix’e dönüşür. X-Men insanlığın kaderi için kendi takımlarından birini feda etme konusunda karar vermek zorundadır.


Spider Man: Far From Home


Yönetmen: John Watts
Oyuncular:  Zendaya, Jake Gyllenhaal, Jon Favreau 
Vizyon Tarihi: 5 Temmuz
Marvel evreninin 23. Filmi olarak çekilen Örümcek Adam: Evden Uzakta, 2017 yapımı Spider-Man: Homecoming’le başlayan serinin devamı olarak geliyor.  
Avengers: Son Oyun’da başlarına gelenlerden sonra Peter Parker ve arkadaşları yaz tatilini geçirmek için Avrupa’ya giderler. Burada, Mysterio olarak bilinen bir kötü adamla karşı karşıya gelen Peter, arkadaşlarını onun elinden kurtarmaya çalışır.

Artemis Fowl


Yönetmen:  
Kenneth Branagh 
Oyuncular:  Hong Chau, Judi Dench, Josh Gad 
Vizyon Tarihi: 9 Ağustos 2019
Artemis Fowl, Eoin Colfer’in 2001 yılında yayınlanan aynı adlı romanın uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor.
Suçlu babasını kurtarmak ve aile servetini kurtarmak için, Artemis Fowl II ve güvenilir hizmetkarı Butler, perilerin peşine düşer.

The New Mutants (Yeni Mutantlar)


Yönetmen: Josh Boone
Oyuncular:  Anya Taylor-Joy(Illyana Rasputin / Magik), Charlie Heaton(Sam Guthrie / Cannonball), Maisie Williams(Rahne Sinclair / Wolfsbane)
Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2019
Yeteneklerini yeni keşfeden beş mutantın hayatlarının konu alındığı bu filmde özgür iradeleri dışında tutuldukları tesiste geçmişleri ile yüzleşmeleri  anlatılıyor.

Boss Level


Yönetmen:  Joe Carnahan 
Oyuncular:  Annabelle Wallis, Mel Gibson, Michelle Yeoh, Frank Grillo  
Vizyon Tarihi: 16 Ağustos 2019
Emekli bir özel kuvvet subayı olan Roy Pulver, ödüğü gün hiç bitmeyen bir zaman döngüsünde kapana kısılır.

It Chapter Two

Yönetmen:  Andy Muschietti 
Oyuncular:  James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Skarsgård  
Vizyon Tarihi: 6 Eylül
Stephen King’in 1986 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan 2017 yapımı It filminin devamı 2019 yılında beyaz perdede olacak.
1989 yılındaki tüm o vahşi ölümlerden sonra O, 27 yıl sonra yeniden geri dönmüştür. Kaybedenler Kulübü, sözlerini tutar ve O’nu sonsuza dek yok etmek için Derry’ye geri dönerler.


The Mystery of Dragon Seal: The Journey to China (Viy 2)


Yönetmen:  Oleg Stepchenko 
Oyuncular:  Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan, Charles Dance 
Vizyon Tarihi: 19 Eylül
Viy 2, Nikolai Gogol’un Viy isimli öyküsünden uyarlanan 2014 yapımı sinema filminin devamı olarak geliyor.
18. yüzyılda geçen filmde, Haritacı Jonathan Green, onu İngiltere’den Çin’e götüren bilimsel ve doğaüstü bir yolculuğa çıkıyor.


Gemini Man

Yönetmen:  Ang Lee 
Oyuncular:  Mary Elizabeth Winstead, Will Smith, Clive Owen  
Vizyon Tarihi: 4 Ekim
Kariyerini brakmanın yollarını arayan yaşlanmaya başlamış bir suikastçi olan Henry Brogen, her hareketini önceden tahmin edebilen genç klonuyla karşı karşıya kalır.


Joker

Yönetmen:  Todd Phillips 
Oyuncular:  Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz  
Vizyon Tarihi: 4 Ekim
DC Comics’in aynı adlı  karakterinden uyarlanan Joker, DC Extended Universe’den(DCEU) bağımsız yayınlanan ilk DC uyarlaması olarak beyaz perdede olacak.
1981 yılında geçen öyküde,  içinde yaşadığı toplum tarafından hor görülen başarısız bir komedyen kariyerini değiştirerek Gotham’da kaos ve suç şebekesinin içerisinde yerini alır.


Terminator 6


Yönetmen:  Tim Miller
Oyuncular:  Mackenzie Davis, Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton  
Vizyon Tarihi: Kasım
Terminatör 6’nın 2019 Kasım ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Star Wars: Episode IX


Yönetmen:  J.J. Abrams 
Oyuncular:  Domhnall Gleeson, Lupita Nyong’o, Daisy Ridley  
Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2019
Star Wars devam üçlemesinin son bölümü olarak izleyeceğiz.


kaynak: kurgu-bilim.com