2019 YILI BİLİM KURGU VE FANTASTİK FİLMLER


Yeni bir yıl yeni bir bilim kurgu demektir ve heyecanlanacak çok şey var. İster süper kahramanlara, robotlara, çok uzak galaksiye kısaca 2019 yılı bilim kurgu ve fantastik filmler anlamında güzel bir yıl olarak geçecek.
İşte her fantastik ve bilim kurgu hayranının heyecanla beklediği filmler gösterime girmeye başladı. İşte sizler için güzel tanıtıcı bir film serisi hazırladık
Filmler galaksisinde zaman geçirmeye hazır olun.

GLASS

Yönetmen: M. Night Shyamalan 
Oyuncular: Sarah Paulson, Bruce Willis, James McAvoy  
Vizyon Tarihi: 18 Ocak 2019
Glass, Eastrail 177 üçlemesi olarak da bilinen, 2000 yapımı Unbreakable ile başlayıp 2016 yapımı Split’le devam eden Unbreakable serisinin 3. ve son filmi olarak ocak ayında vizyona giriyor. Split’te olayların geldiği noktada, Unbreakable’ın süper yetenekleri olan karakteri David Dunn (Bruce Willis), Split’in kişilik bölünmesi yaşayan karakteri Kevin Wendell Crumb’ın (James McAvoy) peşine düşer.

Escape Room (Ölümcül Labirent)

Yönetmen: Adam Robitel 
Oyuncular: Taylor Russell, Logan Miller, Jay Ellis
Vizyon Tarihi: 31 Ocak 2019
Altı kişinin eline bir kaçış odası oyununa giriş bileti geçer. Kazanana bir milyon dolar ödül verilecektir.

The Kid Who Would Be King (Kral Olacak Çocuk)


önetmen: Joe Cornish 
Oyuncular: Louis Ashbourne Serkis, Denise Gough, Dean Chaumoo
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bir grup çocuk büyük bir tehdidi engellemek için ortaçağa gider.

Alita: Battle Angel (Alita: Savaş Meleği)


Yönetmen: Robert Rodriguez 
Oyuncular: Mahershala Ali, Rosa Salazar, Eiza González, Jennifer Connaly, Christoph Waltz
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bu senenin merakla beklenen filmlerinden biri olan Alita: Savaş Meleği, Yukito Kishiro’nun Gunnm adlı mangasından uyarlanmış. Siberpunk türündeki filmde, teknolojik düşüş nedeniyle yok olan dünyada hatıraları kaybolmuş şekilde uyanan Alita’nın kendini arayışı anlatılıyor. Alita yeni yaşamını keşfettikçe, güçlü makinelerle dövüşebilen olağanüstü güçlerinin farkına varmaya başlar.


Captain Marvel (Kaptan Marvel)


Yönetmen: Robert Rodriguez 
Oyuncular: Mahershala Ali, Rosa Salazar, Eiza González, Jennifer Connaly, Christoph Waltz
Vizyon Tarihi: 15 Şubat 2019
Bu senenin merakla beklenen filmlerinden biri olan Alita: Savaş Meleği, Yukito Kishiro’nun Gunnm adlı mangasından uyarlanmış. Siberpunk türündeki filmde, teknolojik düşüş nedeniyle yok olan dünyada hatıraları kaybolmuş şekilde uyanan Alita’nın kendini arayışı anlatılıyor. Alita yeni yaşamını keşfettikçe, güçlü makinelerle dövüşebilen olağanüstü güçlerinin farkına varmaya başlar.

Captive State


Yönetmen: Rupert Wyatt
Oyuncular: Vera Farmiga, John Goodman, Madeline Brewer
Vizyon Tarihi: 29 Mart 2019
Captive State, dünya dışı bir gücün işgalinden neredeyse 10 yıl sonra Şikago’da bir mahallede işbirlikçilerin ve muhaliflerin arasındaki çatışmayı araştırıyor.

US


Yönetmen: Jordan Peele 
Oyuncular: Anna Diop, Elisabeth Moss, Lupita Nyong’o 
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019
Çocukları ile birlikte tatil yapmak amacıyla sahildeki evlerine giden aile evlerinde bazı davetsiz misafirlerle karşılaşır. 2017 yılının öne çıkan filmlerinden Get Out’un yönetmeni yine ilgi çekici bir gerilimle karşımızda olacak.

Shazam! 6 Güç


önetmen: David F. Sandberg 
Oyuncular: Zachary Levi, Mark Strong, Djimon Hounsou 
Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2019
DC Comics’in aynı adlı süper kahramanından uyarlanan Shazam, DC Genişletilmiş evrenin 7. Filmi olarak karşımıza çıkıyor.
14 yaşında sorunlu bir genç olan Billy Batson, 7. Kez yeni bir koruyucu aileye verilmiştir. Metroya bindiği bir gün, bir büyücü tarafından başka bir boyuta gönderilir, büyücü ona “Shazam!” kelimesini söylediğinde insan üstü güce sahip bir kahramana dönüşmesini sağlayan gücü aktarır. Billy ve yeni üvey kardeşi Freddy Freeman, Billy’nin yeni güçlerinin neler olduğunu ve onları kötü adam Thaddeus Sivana’nın eline geçmesini engellemek için nasıl kullanacaklarını öğrenmelidir.


Hellboy


Yönetmen: Neil Marshall 
Oyuncular: David Harbour, Milla Jovovich, Sasha Lane  
Vizyon Tarihi: 12 Nisan 2019
Dark Horse Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Guillermo Del Torro’nun yönettiği, 2004 yapımı Hellboy ve 2008 yapımı Hellboy Golden Army filmlerinden sonra yeni yönetmen ve yeni oyuncusuyla 3. kez beyaz perdeye geri dönüyor. Hellboy, tüm insanlığı yok etmeye çalışan eski bir ortaçağ büyücüsünü durdurmaya hazırlanıyor.

Avengers: Endgame

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Oyuncular: Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth
Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2019
Endgame, 2018 yapımı Infinity War’un kaldığı yerden devam ediyor. Thanos’un dünyanın yarısını öldürmesinden sonra, geriye kalan Yenilmezler bu durumu geriye döndürmeye çalışırlar.


Ad Astra (Yıldızlara Doğru)


Yönetmen:  James Gray 
Oyuncular:  Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Donald Sutherland 
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs
Babası Neptün’e tek yönlü bir yolculuğa çıktıktan yirmi yıl sonra, astronot Roy McBride babasını aramak ve yolculuğunun neden başarısız olduğuna dair cevaplar bulmak amacıyla güneş sisteminin sonuna doğru bir yolculuğa çıkar.  Yol boyunca, gezegenimizin hayatta kalması için bir tehdit ortaya çıkarabilecek sırları ortaya çıkarmaya başlar.

Brightburn


Yönetmen:  David Yarovesky 
Oyuncular:  Elizabeth Banks, David Denman, Matt Jones , Jackson A. Dunn
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs
Süper kahraman türündeki Brightburnde, yabancı bir gezegenden dünyaya gelen ve dünyalı bir çift tarafından evlat edinilerek insanların iyiliği için çalışan bir kahraman olarak yetiştirilmeye çalışılan bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Ancak diğer süper kahramanların aksine bu çocuk içinde büyüyen kötülükle güçlerini kötü şeyler için kullanmayı tercih edecektir.

Godzilla: King of The Monsters

Yönetmen:  Michael Dougherty 
Oyuncular:  Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Sally Hawkins 
Vizyon Tarihi: 31 Mayıs
2014 yapımı yapımı Godzilla’nın devamı olan Canavarlar Kralı, Godzilla’yı yeniden canlandırmanın yanısıra orijinal Godzilla serisinde 3 yeni dev canavarı da seriye ekliyor: Mothra, Rodan ve 3 başlı ejderha kral Ghidorah.
Godzilla serisinin 2. Bölümü olması planlanan Canavarlar Kralında, Kripto-zooloji topluluğu Monarch’ın Titanlar olarak adlandırılan 4 canavarla mücadelesini izleyeceğiz. Serinin son bölümü Godzilla vs. Kong’un 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.


Men in Black: International (Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit)


Yönetmen:   F. Gary Gray 
Oyuncular:  Rebecca Ferguson, Tessa Thompson, Chris Hemsworth 
Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2019
Men in Black serisinin yeniden çevriminde Will Smith ve Tommy Lee Jones yerine Thor: Ragnarok’ta birlikte izlediğimiz Tessa Thompson ve Chris Hemsworth yer alıyor. Uzaylılarla savaşlarına aşina olduğumuz ekip bu sefer Men in Black ekibindeki köstebeği ortaya çıkarmaya çalışıyorlar.

Replicate

Yönetmen:  John Murlowski 
Oyuncular:  Joel Courtney, Calum Worthy, Andi Matichak 
Vizyon Tarihi: 21 Haziran
Kasabaları hakkında bir web dizisi hazırlayan üç arkadaş, komşularının öldürüldüğünü ve onların yerlerine mükemmel kopyaları olan yaratıkların geçtiğini keşfederler.


X-Men: Dark Phoenix

Yönetmen: Simon Kinberg
Oyuncular: Sophie Turner(Jean Grey / Phoenix), Jennifer Lawrence(Raven / Mystique), James McAvoy(Professor Charles Xavier), Michael Fassbender(Erik Lehnsherr / Magneto), Tye Sheridan(Scott Summers / Cyclops), Nicholas Hoult(Hank McCoy / Beast), Evan Peters(Peter Maximoff / Quicksilver), Kodi Smit-McPhee(Kurt Wagner / Nightcrawler), Alexandra Shipp(Ororo Munroe / Storm)
Vizyon Tarihi: 7 Haziran
Jean Grey güçlerini fark etmeye başladığında yavaş yavaş Dark Phoenix’e dönüşür. X-Men insanlığın kaderi için kendi takımlarından birini feda etme konusunda karar vermek zorundadır.


Spider Man: Far From Home


Yönetmen: John Watts
Oyuncular:  Zendaya, Jake Gyllenhaal, Jon Favreau 
Vizyon Tarihi: 5 Temmuz
Marvel evreninin 23. Filmi olarak çekilen Örümcek Adam: Evden Uzakta, 2017 yapımı Spider-Man: Homecoming’le başlayan serinin devamı olarak geliyor.  
Avengers: Son Oyun’da başlarına gelenlerden sonra Peter Parker ve arkadaşları yaz tatilini geçirmek için Avrupa’ya giderler. Burada, Mysterio olarak bilinen bir kötü adamla karşı karşıya gelen Peter, arkadaşlarını onun elinden kurtarmaya çalışır.

Artemis Fowl


Yönetmen:  
Kenneth Branagh 
Oyuncular:  Hong Chau, Judi Dench, Josh Gad 
Vizyon Tarihi: 9 Ağustos 2019
Artemis Fowl, Eoin Colfer’in 2001 yılında yayınlanan aynı adlı romanın uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor.
Suçlu babasını kurtarmak ve aile servetini kurtarmak için, Artemis Fowl II ve güvenilir hizmetkarı Butler, perilerin peşine düşer.

The New Mutants (Yeni Mutantlar)


Yönetmen: Josh Boone
Oyuncular:  Anya Taylor-Joy(Illyana Rasputin / Magik), Charlie Heaton(Sam Guthrie / Cannonball), Maisie Williams(Rahne Sinclair / Wolfsbane)
Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2019
Yeteneklerini yeni keşfeden beş mutantın hayatlarının konu alındığı bu filmde özgür iradeleri dışında tutuldukları tesiste geçmişleri ile yüzleşmeleri  anlatılıyor.

Boss Level


Yönetmen:  Joe Carnahan 
Oyuncular:  Annabelle Wallis, Mel Gibson, Michelle Yeoh, Frank Grillo  
Vizyon Tarihi: 16 Ağustos 2019
Emekli bir özel kuvvet subayı olan Roy Pulver, ödüğü gün hiç bitmeyen bir zaman döngüsünde kapana kısılır.

It Chapter Two

Yönetmen:  Andy Muschietti 
Oyuncular:  James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Skarsgård  
Vizyon Tarihi: 6 Eylül
Stephen King’in 1986 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan 2017 yapımı It filminin devamı 2019 yılında beyaz perdede olacak.
1989 yılındaki tüm o vahşi ölümlerden sonra O, 27 yıl sonra yeniden geri dönmüştür. Kaybedenler Kulübü, sözlerini tutar ve O’nu sonsuza dek yok etmek için Derry’ye geri dönerler.


The Mystery of Dragon Seal: The Journey to China (Viy 2)


Yönetmen:  Oleg Stepchenko 
Oyuncular:  Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan, Charles Dance 
Vizyon Tarihi: 19 Eylül
Viy 2, Nikolai Gogol’un Viy isimli öyküsünden uyarlanan 2014 yapımı sinema filminin devamı olarak geliyor.
18. yüzyılda geçen filmde, Haritacı Jonathan Green, onu İngiltere’den Çin’e götüren bilimsel ve doğaüstü bir yolculuğa çıkıyor.


Gemini Man

Yönetmen:  Ang Lee 
Oyuncular:  Mary Elizabeth Winstead, Will Smith, Clive Owen  
Vizyon Tarihi: 4 Ekim
Kariyerini brakmanın yollarını arayan yaşlanmaya başlamış bir suikastçi olan Henry Brogen, her hareketini önceden tahmin edebilen genç klonuyla karşı karşıya kalır.


Joker

Yönetmen:  Todd Phillips 
Oyuncular:  Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz  
Vizyon Tarihi: 4 Ekim
DC Comics’in aynı adlı  karakterinden uyarlanan Joker, DC Extended Universe’den(DCEU) bağımsız yayınlanan ilk DC uyarlaması olarak beyaz perdede olacak.
1981 yılında geçen öyküde,  içinde yaşadığı toplum tarafından hor görülen başarısız bir komedyen kariyerini değiştirerek Gotham’da kaos ve suç şebekesinin içerisinde yerini alır.


Terminator 6


Yönetmen:  Tim Miller
Oyuncular:  Mackenzie Davis, Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton  
Vizyon Tarihi: Kasım
Terminatör 6’nın 2019 Kasım ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Star Wars: Episode IX


Yönetmen:  J.J. Abrams 
Oyuncular:  Domhnall Gleeson, Lupita Nyong’o, Daisy Ridley  
Vizyon Tarihi: 20 Aralık 2019
Star Wars devam üçlemesinin son bölümü olarak izleyeceğiz.


kaynak: kurgu-bilim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir