KIŞ GELİRKEN

Sonbaharın Sonuna Yaklaşırken Hafif ve Kalın Olmayan Kazaklar İlk Sırada Yer Almalı!

Sıcak yaz günlerinden sonra kış ayı kadar soğuk olmayan sonbahar aylarında dolabınızda hafif ve kalın olmayan ve terlemenizi önleyecek kazaklar yer almalı. Renk seçimleriniz ise bej, açık mavi gibi açık renklerden  yana olabilir. Bu renklerle her türlü kıyafetinize uyum sağlayacaktır.
Sonbahar ayında kaban ve mont terlemenize sebep oluyor. Hem üşümenizi engelleyecek, hem de üzerinizde şık duracak  deri ceketler!
Tipik bir sonbahar gününde üzerinize en çok yakışacak olan deri ceketleri süet ve deri olarak, kısa ve uzun modelleri  tercih edilebilen bu ceketleri, aynı zamanda tarzınızı da ortaya koyacak.

SOĞUK KIŞ GÜNLERİ YAKLAŞIRKEN

Bizleri sıcak tutacak kış modası detayları kazak, hırka, atkı ve kaban gibi mevsime özgü kıyafetler ile sizi farklı kılacak öneriler mevsimtrendi’ nde.
Kış dediğimizde aklımıza ilk gelen Volanlı veya yarasa kollar, fırfırlı kazaklar, örgü kazaklar, salaş bohem kazaklar veya yırtmaçlı kazaklar…bize hangisinin daha iyi olacağını renkler ile bütünleştirerek bulabiliriz.

Baklava Desenli Kazaklar

Bu yılın sonbaharında en sıcak trendlerinden biri olan baklava deseni, her zaman karşılaştığımız zamansız bir desendir. Kazak  en yaygın kullanılan parçalardandır ve gelecek sezonda daha modern baklava desenleri göreceğiz.

Sonbaharda renklendirilmiş bir erkek hırkası, klasik bir siluetle gözlerin merkezindedir; Bu sonbaharın şık görünümü olan basit bir kırmızı baklava desenli  boğazlı kazak üzerine giyilmiş baklava desenli bir kazak ve görünümü tamamlamak için büyük boyutlu baklava desenli pantolonların rahat bir çifti var.

KIŞIN RENKLERİ

Bu kışı için öne çıkan renklere baktığımız da bizi şaşırtan açık renk pastel pembe şuan gözde durumda. Açık renkler genelde kışın tercih edilmez iken artık bir kaç yıldır açık renkler kışın teması halinde. Tabi ki karda yağmurda giymek buları zor o yüzden kış ayında yağışlı olmayan günlerde rahatlıkla tercih edebiliriz. Pastel tonlar canlı renklerin aksine dengeleyici görünüm verir. Bu da pastel pembe rengini diğer birçok renkle uyum içinde olurlar. Bu renk ile kış ayına yeni kombinler oluşturmak kolay olacak. Siyah pembe kombinini  oluştururken açıktan koyuya çok sert bir geçiş söz konusu olacaktır. Bu noktada geçişi yumuşatacak detaylara ihtiyacınız vardır. Bu yumuşatma görevini bir kemer veya bir çanta ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Ve şunu unutmayalım ki pembe renginin en iyi ekürisi gri ve grinin her tonunu rahatlıkla kombin oluşturabilirsiniz.
Kış mevsiminde en çok göreceğimiz renklerden biri, zümrüt yeşil. Zarif ve asil bir mücevher rengi olması sebebiyle tercih edilme noktasında tereddütler olsa da kış için vazgeçilmez olmalı. Zümrüt taşı umudun ve inancın sembolü olarak bilinir. Ve bu rengin bir çok renk ile muhteşem uyumu vardır. İlk aklımıza çogu kombini oluştururken kullandıgımız siyah rengi ile zümrüt rengini öne çıkarmış ve harika uyum sağlamış oluruz.
Diger kombinleri de Hardal , bordo, yeşilin mükemmel tamamlayıcısı gri, toprak tonlarını, pastel veya metalik tonları ,kraliyet mavisi gibi renklerle kolaylıkla oluşturabiliriz.

SONBAHAR-KIŞ TRENDİ YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ…