AAMİR KHAN EN ÇOK İZLENEN FİLMLERİ

HER ÇOÇUK ÖZELDİR ( YERDEKİ YILDIZLAR-Taare Zameen Par) IMDB:8.4
KONUSU:
Her Çocuk Özeldir,  problemli bir çocuk ve onun hayatını değiştiren bir öğretmenin hikayesini anlatıyor. 8 yaşındaki Ishaan Awasthi, hiç kimse tarafından taktir edilmeyen bir çocuktur. Okulda dersleri kötüdür, üstelik arkadaşları ile de sık sık kavga eder. Arkadaşları, öğretmenleri ve ailesi tarafından dışlanan Ishaan, ailesi tarafından disipline sokulması için yatılı okula gönderilir. Burada da durum pek farklı değildir. Ta ki resim öğretmeni Ram Shankar ile yanışana kadar. Ishaan’ın çok mutsuz ve yalnız bir çocuk olduğunu fark eden Ram, bunun nedenini araştırmaya başlar. Onun aslında çok özel bir çocuk olduğunu anlayan öğretmen, sabır ve özenle Ishan’ın kendisini bulmasına yardımcı olur.

IMDB:8.1
KONUSU:
P. K., başka bir gezegenden gelen bir yabancının tanrıyı bulma çabasını konu ediyor. Şehirde gezinen bir yabancı olan P.K daha önce kimsenin sormadığı basit sorular sorarak onlara cevaplar arar… Başka bir galaksiden gelen Peekay’ın; gerçek tanrıyı aramasını konu edinen film izleyenini karakterinin bu arayışı üzerinden felsefik yolculuklara çıkarırken, aşk ve hayat dolu sıcacık bir hikayeye odaklanır. 
IMDB:7,9
KONUSU:

Günün birinde dünyanın en iyi şarkıcısı olma hayalleriyle yanıp tutuşan, Müslüman bir ailenin 14 yaşındaki kızı Insiya (Zaira Wasim), babasının sürekli engellemeleriyle bir türlü kendini gösterememektedir. Artık umudunu kaybetmişken tanıştığı ünlü müzik direktörü Shakti Kumaar (Aamir Khan), ona kimsenin veremeyeceği şekilde cesaret verir. Ailesinden ve tüm tanıdıklarından habersiz bir şekilde, burka giyerek şarkılarını kaydetmeye ve giderek büyüyen bir hayran kitlesi kazanmaya başlayan Insiya, gizli bir süperstar olmuştur.
Talaash: The Answer Lies Within (2012)
IMDB:7,2
KONUSU: Polis müfettişi olan Surjan oğlu Karen’i bir kaza sonucu kaybedince eşi ile evliliklerinde sorunlar başlar. Bu sırada Bollywood yıldızı olan Arman Kapoor’da çok şüpheli bir şekilde trafik kazasında ölünce Surjan Singh bu kazayı soruşturmaya başlar. Hayat kadını olan Simran sayesinde gizli kalmış gerçekler gün yüzüne çıkacaktır.
IMDB:8,4
KONU:

Güreşte bölgesel olarak birçok başarı kazanmış, hatta Hindistan şampiyonu olmuş Mahavir Singh (AamirKhan) tecrübelerini aktarıp yetiştireceği; Hindistan için uluslararası alanda bir madalya kazanacak bir erkek çocuk sahibi olmayı her şeyden çok istemektedir. Ancak 4 kızı olmasına rağmen hiç erkek çocuğu olmamıştır. Günün birinde kızları Babita ve Geeta’daki potansiyeli fark edince, onları bir erkek gibi güreş müsabakalarına hazırlamaya başlar. Mahavir’in gerçekleştiremediği hayallerini gerçekleştirmek, artık kızlarının elindedir. Filmde Hint milli güreşçiler Geeta Phogat ve Babita Kumari’nin gerçek öyküleri anlatılıyor.
Dhobi Ghat ( Gözler ) (2011)
IMDB:7,0
KONU: Mumbai’de farklı yaşamları ve geçmişleri olan tesadüfen hayatları kesişen 4 kişinin hikayesi olan bir filmdir. Arun Yalnız bir ressam; Shai bankacı ve tutkulu bir fotoğrafçı; Munna aktör olmayı arzulayan bir çamaşırcıdır. Yasmin ise yeni evli kardeşi için video çeken bir karakter. Film Yasmin’in kardeşine yeni geldiği Mumbai’yi videoya alarak anlatması üzerine başlayıp, Ressam Arun’un yeni evine taşındıktan sonra, dolapta bulduğu üç video kaset üzerine devam ediyor.
3 Idiots (2009)
IMDB:8,4
Hindistan‘ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı konu ediliyor. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istediklerini anlamalarını sağlıyor. Ranco karakterinin başrol olduğu film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp izleyicilere bir şeyler öğretmeyi hedefliyor.

EĞİTİM ÜZERİNE YAYINLANMIŞ TREND FİLMLER


ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ / DEAD POETS SOCİETY (IMDB :8,1)
1989’da dört dalda Oscar‘a aday olan Ölü Ozanlar Derneği, Tom Schulman’a En İyi Senaryo ödülünü kazandırmıştır.

KONUSU:

1950’lerin Welton Akademisi ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan ancak geri kafalılığın iktidarda olduğu bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir yer haline getirmektedir. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir… Keating öğrencilerine ders kitaplarını yırtıp atmalarını, kalıplaşmış düşünce şekillerinden uzaklaşmalarını ve hayatlarını dolu dolu yaşamalarını öğütlemesiyle okulun statükocu tavrına son derece zıt bir profil çizmektedir. Öğrencilerini şiir ve nitelikli edebi yapıtlarla tanıştıran Keating onların pek çoğu üzerinde derin bir etki yaratır ve onların geleceğe dair hayallerinin şekillenmesini sağlar. Elbette Keating’in yaklaşımının okul yönetimi tarafından farkedilmesi ve üstüne gidilmesi uzun sürmeyecektir. Fakat okul müdürü Nolan Keating’i okuldan uzaklaştırma kararı aldığında hayatlarını değiştirdiği öğrencileri Keating’i savunmak için harekete geçerler.

Can Dostum (1997)
Good Will Hunting IMDB:8.3

KONUSU:

Will Hunting genel iq’nun çok çok üzerinde bir zeka seviyesine sahip, MIT’de temizlikçi olarak çalışan genç bir çocuktur. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan bir matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi neredeyse imkansız olan bu problemi rahatlıkla çözen Will, sessizce ortadan kaybolur. Kısa zaman içerisinde problemi yazan profesör tarafından keşfedilen Will bu başarısını diğer sorularda da sürdürecektir. Ancak bir kavga sebebiyle hapis cezasına çarptırılan gencin, bu beladan kurtulabilmek için profesöre ihtiyacı vardır.

Orijinal İsmi: 3 Idiots
Vizyon Tarihi: 9 Kasım 2009
Süre: 170dk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
IMDB: 8.4

KONUSU:

Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri. Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.


Özgürlük Yazarları / Freedom Writers 
IMDB:7,5

KONUSU:

“Bir okulda göreve başlayacak olan Erin adlı öğretmen, 23 yaşında körpecik bir durumdadır. Göreve başladığı lisenin öğrencileri tamamen farklı etnik yapıdan oluşmaktadır. Afrikalısı vardır, Uzak Doğulusu vardır, Orta Amerikalısı vardır… Özetle mülteciler mahallesinde bir liseden bahsediyoruz. Tamamen kozmopolit… Öğretmenin ilk ders saatinden sonra öğrencilerinde görmüş olduğu his; birbirlerine olan kindir. Bunun önüne 23 yaşındaki öğretmen nasıl geçecektir? Bu durumla nasıl baş edecektir? Diğer öğretmen arkadaşlarından ya da müdüriyetten ne gibi destekler-anti destekler görecektir. Sınıf ortamını olsun dış ortam olsun şiddetler sıklıkla yaşanmaktadır. Bu öğrenciler, diğer öğretmenler tarafından da dışlanmışlardır. Kendilerine belki de değer veren tek öğretmen Erin öğretmendir. Öğrencilerle sınıf içerisinde birbirlerine saygı çerçevesinde tartışma ortamları oluşturmaktadır. Birbirlerinden nefret eden öğrenci grubuyla hatta okul dışı bir gezi bile düzenleyecektir…”

IMDB:8,3

KONUSU:

Paul ve eşi Catherine evlenmişler ve mutlu bir yuva kurmuşlardır . Kısa bir süre sonra Michelle adını verdikleri bir kız çocukları olur. Ama ailenin mutluluğu uzun sürmez zira Michellle ne görebilir ne de duyabilir. Anne baba Michelle’i dış dünyanın etkilerinden ne kadar korumaya çalışırlarsa çalışsınlar küçük kız büyüdükçe hırçınlaşmaktadır. Catherine bir kez daha hamile kalır ve Sara’yı doğurur. Bu sefer baba Paul Michelle’i bir kliniğe kapatmak ister. Tam da bu günlerde ailenin hayatına Debraj Sahai adında özel bir eğitmen girer. Hem sağır hem kör hem de dilsiz olan Michelle’i eğitmeye gönüllü olur. Küçük kız onun ellerinde hırçınlığını yavaş yavaş bir kenara bırakarak, eğitim almaya hatta normal çocuklar gibi okula gitmeye bile başlar…

2019-2020 EN ÇOK İZLENEN KORE DİZİ REPLİKLERİ VE ÖZETLERİOyuncular:
Han ji- min
Jung hae-in
Kim jun-han
IMDb puanı: 8.5
Bölüm sayısı: 16Oyuncular:
Kim hwan-hee, Suh dong-hyun,Nam da-reum,
65 dakikadan oluşan 16 bölüm
IMDb puanı: 8.4


Angel’s Last Mission : Love
OYUNCULAR:
Shin Hye-sun,
Kim Myung-soo,
 Lee Dong-gun,
Kim Bo-mi,
Do Ji-won
 Kim In-kwon‘
ANGEL’S LAST MİSSİON (IMDB PUANI: 8.4)
30 DAKİKADAN OLUŞAN 32 BÖLÜM

KONUSU:

Lee Yeon bir balerin. Eski bir balerin daha doğrusu, çünkü 3 yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu kör olduğundan beri balerin yapamamaktadır. Anne ve babasının kurucusu olduğu Fantasia bale-tiyatro şirketinin varisi. Ama tabi durumundan ötürü şirketi şimdilik halası, eniştesi ve onun büyük kızı yönetiyor.

Kim Dan ise ölen hayvanları huzurlu bir şekilde cennete havale etmekle görevli MELEĞİMİZ. Yeryüzünde yerine getirmesi gereken son görevinden sonra cennete yükselecek artık vakti gelmiş. Ama kaderin oyunu devreye giriyor, Kim Dan görevi bitince cennete gitmesi gereken saati kaçırıyor. Kim Dan yeryüzünde. Neyse ki ondan sorumlu başmelek abisi, bir son görev daha başarınca cennete gidebilme şansı olduğunu iletiyor Kim Dan’a. Son görevi en zoru. Lee yeon’un birine aşık olmasını sağlayacak. Bunu sağlarsa tamam. Bunun için Kim Dan’a geçici bir insan bedeni veriliyor ve Leen yeon ‘nin yanında işe başlıyor.

Haechi Dizi Konusu

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, adalet ve reform arayışında olan dört farklı kişinin etrafında dönmektedir. Bu dört kişi; Lee Geum (Jung Il-Woo), Yeo Ji (Go Ara), Park Mun-Soo (Kwon Yool) ve Dal-Moon (Park Hoon)’dur. Ülkelerinde bir reform gerçekleştirebilmek için Prens Lee Geum’u kral yapmaya çalışırlar.

60 DAKİKADAN OLUŞAN 24 BÖLÜM

Haechi (IMDb puanı: 8.3)

Oyuncular: JihoonJuRyuSeungRyongDoonaBae

EN FAZLA 60 DAKİKADAN OLUŞAN 6 BÖLÜM

Kingdom (IMDb puanı: 8.3)

KONUSU:

Kingdom, hanedanlığı etkisi altına alan salgından kurtarmaya çalışan bir prensin kötülüğe karşı açtığı savaş konu ediliyor. Güney Kore’de hüküm süren bir krallık, yozlaşma ve açlık karşısında diz çökmek zorunda kalır. Krallığın başına gelen felaketler yalnızca bununla da sınırlı değildir. Bulaştığı insanı canavara dönüştüren bir salgın hızla yayılmaktadır. Ölen kral ve diğer insanlar salgının etkisi ile canavar olarak dirilir. Haksız yere ihanetle suçlanan veliaht prens, babasının başına gelenleri öğrenmek hanedanlığa doğru yola koyulur. Prens, halkını kurtarıp salgının tüm ülkeye yayılmasını engellemek için karşısında bulunan yeni türdeki düşmanlarla mücadele etmek zorundadır.The Light in Your Eyes (IMDb puanı: 8.1)
12 BÖLÜM

Her Private Life (IMDb puanı: 7.9)
16 BÖLÜM

Oyuncular

Park MinYoung – Sung Deok-mi

Kim JaeWook – Ryan Gold

AhnBohyun – Nam Eun-gi

One – Cha Shi-an

Kim Bora – Sindy

Park Jinjoo – Lee Seon-joo

Kim Sun-Young – Uhm So-hye

Kim Mi-kyung – Go Young-sook

ImJikyu – Kang Seung-min

Lee Ilhwa – Kong Eun-Young

MaengSang-Hun – Sung Geun-ho

Hong SeoYoung – Choi Da-In

Seo Ye-Hwa – Yoo Kyung-A

JungWonChang – Kim Yoo-Sub

YÖNETMEN :
Lee jeong hyo
Park ji-eun
OYUNCU KADROSU:
•Hyun bin
•Son ye-jin
•Seo ji-hye
•Kim jung-hyun
•Oh man –seok
•Kim young-min
TÜR: Romantik komedi

KONUSU:Güney korede Yamaç paraşütü yapan yoon se-ri nin bir fırtına sonucu kendini kuzey kore sınırında buluyor ve sınırda onu bulan jeong heyonk ile karşılaşması ile başlayan 16 bölümlük  bir serüvenROMANCE IS A BONUS BOOK
Oyuncular:
Lee jong-suk
Lee na-young
Jung eugene
Tür: romantik komedi
16 bölüm
Oyuncular:Kim soo-hyun
Jun ji-hyun
Park hea-jin

21 bölüm

Konusu:

400 yıl önce Dünya’ya gelen bir uzaylı nihayet kendi gezegenine dönebilecek. Ancak ünlü bir aktristle tanışınca eve dönmek istemez.

MEVSİMLİK GİYSİLER NASIL DÜZENLENİR?

Şifoniyer çekmeceleriniz kapanmıyorsa, birçok kıyafeti aynı yere koymuşsanız kış kazaklarınızı ararken yazlık giysinizi bulabilirsiniz. Gün için ne giymek istediğinizi bulmak da yarım saatinizi alabilir. Bütün bu durumlar neticesinde de kıyafet durumunuzu kontrol altına almanın zamanı gelmiştir denilebilir . Giyim sisteminize gerçekçi bir şekilde bakın ve bazı değişiklikler yapın.

Örneğin, kıyafetlerinizi mevsimlere göre sıralamak, gardırobunuzu düzenlemenin yaygın bir yoludur. En ağır kışlık süveterinizin dolabınızın ana bölümünde tutarken bir yaz kıyafet bölümünü de farklı bir yerde belirlemeniz faydanıza olacaktır.

Bir organizasyon sisteminin sizin için çalışmasını sağlamak için, sistemi kendi kullanımınız için kişiselleştirmeniz gerekir. Bir şey düzenlerken “daha az daha fazlasıdır” konseptini kullanın. Sahip olduklarınızdan faydalanmak istiyorsanız, dolabınızda veya şifonuzda daha az eşya bulundurmak daha iyidir. Eklenen alan size neyi görmek ve kullanmak
konusunda oldukça yardımcı olacaktır . Bu alana sahip olmak için, muhtemelen mevsime veya duruma göre kıyafetleri döndürmeniz gerekecektir. Böylece sahip olduğunuz parçalardan sıkılmanızı önlemede yardımcı olabilir. Kıyafetlerinizi her döndürdüğünüzde, alışverişe gittiğinizi bile hissedebilirsiniz.

Dönme sistemi kullanmak, aynı zamanda korumak istediğiniz klasik kıyafet parçalarını dikkatle tanımlamanıza olanak tanır.  Her sezon takviminize bir kıyafet rotasyon tarihi koymak, eşyalarınızı düzenlemek ve bakım yapmak için zaman ayırmanızı sağlayacaktır.

Şimdi dolabınızı ters çevirin ve şifoniyerinizi ters çevirin. Mevsimsel kıyafetleri sıralamanın yollarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kıyafetler sıralanana kadar gerçek organizasyon yapılamaz. Bu sürecin en sıkıcı kısmı olmakla beraber hangi kıyafetlerin tutulacağı ve ya kime giymek üzere gönderileceği ve hangilerinin çöpe atılacağı konusu ile de acı çekerek tamamlanabilir .

Organizasyon süreci için odada yer belirleyerek başlayın. Kendi yatak odanızdaysanız, bu birkaç mobilya parçasını taşımak veya çeşitli nesneleri uzaklaştırmak anlamına gelebilir. Bir çocuk odasında çalışıyorsanız, oyuncak ve kitap içermeyen bir alanı temizlemeniz gerekebilir. İşlemin bir günden daha uzun sürmesi durumunda kıyafetleri ayırmak için başka bir odaya taşımak bile yardımcı olabilir.

Genellikle daha hızlı bir şekilde sıralanabildikleri için ayakkabı ile başlayın, size güven ve enerjiyi organize etmenizi sağlar. Her katta bir tane olmak üzere odanın zemininde dört ayakkabı yığını yapın. Çiftlerinizi bir arada tutmaya özen göstererek ayakkabılarınızı bu yığınlara ayırın. Ayakkabıların bağları varsa, çiftlerin ayrılmadığından emin olmak için bunları birbirine bağlamayı düşünün. Bunu tamamladıktan sonra, her bir yığını atletik ayakkabılar, özel günlerde ayakkabılar, gönderilecek ayakkabılar vb. gibi kategorilere ayırın. Sezon dışı ayakkabıları daha sonra saklamak için bir kenara koyun. Mevcut sezon ayakkabılarını dolabınıza geri getirin ve en sık kullanılan çiftleri en erişilebilir yere koyun. Özel gün ayakkabılarını dolabın arkasına veya raflara yerleştirin.

Giysi ile tasnif işlemine devam edin. Dolabınızı ve şifoniyerinizi boşaltın ve ayakkabılarınızla yaptığınız gibi mevsimlik yığınlar oluşturun. Sonra her mevsim kazıklarınızı aşağıdaki kategorilere ayırın: günlük kıyafetler, özel günler için kıyafetler, bağış kıyafetleri ve çöpler. Mevcut sezon kıyafetlerini dolabınıza ve / veya şifoniyerinize iade edin. Sezon dışı giysileri saklama için bir kenara koyun. Ekstra dikkat gerekip gerekmediğini belirlemek için her bir kıyafet parçasını kullanın. Değişiklik, tamir veya basit bir montaj testi gerektiren giysileri bir kenara koyun.

Dolabınızdan ve şifonuzdan ne saklayacağınız ve neyi yasaklayacağınız konusunda bazı kararlar vermek için sayfayı çevirin.

Hangi kıyafetlerin saklanacağına, hangi bağışların yapılacağına karar vermek duygusal bir süreç olabilir. Ortaokul spor salonu sınıfındaki tişörtle ne yapmalısın? Lise son sınıfındaki herkesin üzerinde adı olan bu sweatshirtten ne haber? Duygusal giysilerle ayrılmak zor olabilir. Geçmişinizden birkaç şey tutmanız gerekiyorsa, elbette bunu yapın. Ancak bu bölümdeki öğeler beşten fazla ise, sayıyı düşürmek için birkaç şey atmayı düşünün. Temizleme de özgürleştirici bir süreç olabilir. Geçmişinizdeki eşyalardan kurtulmak da geleceğinizi dört gözle beklemeyi kolaylaştırabilir.

Sıralamanın bir yolu, sadece son 12-18 ayda giydiğiniz kıyafetleri saklamaktır. Öğeler bu süre zarfında giyilmemişse, bağışta bulunun veya çöpe atın. Çünkü bunları tekrar giymeniz muhtemel değildir. Uygun olmayan herhangi bir parçayı deneyin ve aynada kendinize dürüst bir şekilde bakın. Kıyafetlerin uygunluğunu seviyor musun? Yaparsanız ve yakında tekrar giyeceğinize inanıyorsanız, onları saklayın. Kötü bir şekilde uyuyorlarsa veya stilleri iyi değilse, ancak iyi durumdalarsa, bir başkasının onlardan biraz faydalanabilmesi için onları bağışlayın.

Tutmaya karar verdiğiniz kıyafetler için bir organizasyon stratejisi seçmeyi unutmayın. İç çamaşırınız ve çorap çekmeceniz için çekmece bölmeleri satın almayı veya yapmayı düşünün. Çekmeceyi ihtiyaçlarınıza göre bölümlere ayırın. Olası bölümler bir çorap bölümü, pijama bölümü ve iç çamaşırı bölümünü içerir. Ayırıcılar kullanarak giyim her tür için yer belirleyerek çekmeceleri ferah tutabilir . Aynı tip kıyafetleri de bir arada tutun. Tüm pamuklu örgü üstlerinizi bir çekmeceye, hantal kazakları bir diğerine, kot pantolonlarınızı ve pantolonlarınızı başka bir çekmeceye koyun.

Dolabınızı saklamaya karar verdiğiniz kıyafetlerle organize etmek için birçok olasılık var. Kıyafetleri uzunluk veya renge göre asabilirsiniz. Eşleşen parçaları koordine edebilir ve kıyafetleri birlikte asabilir veya dolabınızı çalışma haftanıza ve hafta sonunuza göre planlayabilirsiniz. Yaşam tarzınıza uygun bir yöntem seçin.

Kıyafetleriniz organize edildikten sonra, şu anda kullanmadığınız mevsimlik parçaları koyacağınız bir yere ihtiyacınız olacak. Sezonluk kıyafetlerinizi saklamak için basit ve akıcı bir süreç öğrenmek için okumaya devam edin.

Sezon dışı kıyafetleri saklamanın en iyi yolu büyük plastik kutulardadır. Her mevsim için farklı bir renk kullanın, ancak yine de her bölmenin içeriğini etiketlediğinizden emin olun. Dikkatli etiketleme, giysilerinizi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Örneğin, tüm kış kazaklarınız kış için renk kodlu bir çöp kutusuna gitmelidir. Tüm kıyafetlerinizi bu şekilde etiketleyin ve düzenleyin.

Kutuları kullanmak da giysilerinizi zararlılardan korur. Fareler ve böcekler, özellikle içinde yiyecek olmadığından, plastik bidonları çiğneme olasılığı yoktur . Ve kapaklar düzgün güvenli olduğu sürece, güveler de caydırılmalıdır. Kıyafetlerinizi aylarca sakladıktan sonra bile taze tutmak için, her bir kutuya bir kurutma kağıdı veya bir poşet naftalin eklemeyi düşünün.

Depolama alanı kullanılabilirliğine bağlı olarak tüm bölmeleri nerede saklayacağınıza karar verin. Bazı aileler sezon dışı kıyafetlerini çatı katında veya bodrumda saklar. Seçtiğiniz bölgenin su hasarına karşı güvenli olduğundan emin olun. Küf ve diğer sorunları önlemek için eşyalarınızı bodrum katından (basit yükseltilmiş platformlarda ) saklayın. Biraz hava dolaşımı küfü de önlemeye yardımcı olacaktır. Bu konuda endişeleriniz varsa, hava sirkülasyonunu teşvik etmek için bölmelerinizde birkaç küçük delik delebilirsiniz .

Birkaç çocuğunuz varsa, sezon dışı kıyafetleri daha erişilebilir bir yerde saklayın. Bir çamaşırhane veya hizmet odasında, hatta garajınızda raflar inşa etmeyi düşünün. Çocuklar sürekli büyüdüğü için çeşitli bedenlere ve mevsimlere kolayca ulaşmak faydalıdır.

Kıyafetleriniz saklandığında ve organize edildiğinde, sahip olduğunuzdan daha geniş bir çeşitlilik giyebilirsiniz. Belki odanız ya da çocuğunuzun odası, daha önce olduğundan daha temiz – hatta daha büyük görünecektir. Ne olursa olsun, giysilerinizi düzenli tutmak için basit bir sisteme ve iyi yapılmış bir iş için başarı hissine sahip olacaksınız.

80-20 KURALI

80-20 kuralı, dolabınızın içeriğine uygulanabilir. Yaygın bir fikir, çoğu insanın kıyafetlerinin yüzde 20’sini yüzde 80’i giyme eğiliminde olmasıdır. Geri kalan yüzde 80’i özel günlerde kullanılan kıyafetleri, bir kez giyilen ve terk edilen giysileri ve biraz fazla küçük olan giysileri temsil eder.

kaynak: home.howstuffworks.com

SONBAHAR-KIŞ SOSYAL ETKİNLİKLER

Sizler için hazırladığımız tiyatro,konser,çocuk etkİnlikleri,akvarum gibi daha birçok konuda sosyal etkinleri aşağıda sıraladık. İyi okumalar ve seyirler…

KONSERLER

Beyrut Performance Kartal Sahne’nin Düzenlemiş Olduğu Konser Fırsatları’nı Fırsat Me Güvencesi ile Yakalayın. İstanbul Anadolu Yakasında bulunan Beyrut Performance bir çok ünlü sanatçının canlı performansına ev sahipliği yapmaktadır.
İstanbul eğlence hayatında büyük bir boşluğu dolduran If Performance Beşiktaş, profesyonel ve genç kadrosu ile, eşsiz ambiyansı, kaliteli ses ve ışık sistemiyle, kaliteli müziği ayağınıza getiriyor.

Birbirinden ünlü sanatçıların canlı konser performanslarını şehrin en iyi mekanlarında dinleme şansı elde edin. Sevdiğin sanatçıların konser fırsatlarını indirimli bir şekilde satın alarak tarafınıza e-mail ve sms olarak gönderilen pdf biletiniz ile etkinliğe sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.


TİYATRO

Hem eğitici, hem de eğlenceli bir etkinlik olan tiyatro fırsatları ile oyuncuların canlı performanslarına şahit olarak daha doğal bir etkileşim içerisinde yer alacaksınız. İster çocuk tiyatroları ister yetişkin tiyatroları olsun sizlere sunmuş olduğumuz tiyatro etkinlikleri ile uygun fiyatlarla tiyatro bileti fırsatları’nı yakalayarak, çocuğunuzla, ailenizle ya da sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.


ETKİNLİK

Zamanınızı en güzel şekilde değerlendirmek, sevdiklerinizle birlikte çeşitli etkinliklerde bulunmak ve gününüzü unutulmaz kılmak istiyorsanız etkinlik fırsatları’na göz atabilirsiniz. Doğa gezisi, at binme, binicilik, doğum günü, pasta kursları, sinema, konser, grup etkinliği gerektiren paintball aktiviteleri ve daha birçok seçenek ile etkinlik fırsatları’nı değerlendirin.